alicacka
02.10.08,13:05
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala. Klient mi predložil na zaúčtovanie tzv. "vôňu" do auta , ktorú predávajú na každej benzínke a slnečné okuliare do auta. Podniká ako elektrikár. Prosím Vás, môže sa niečo také zaúčtovať ako výdavok ovplyvňujúci základ dane v JÚ ?
Stretol sa niekto s niečím takým?
Vopred Vám ďakujem, že sa so mnou podelíte o Vaše názory.
JankaO
02.10.08,11:06
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala. Klient mi predložil na zaúčtovanie tzv. "vôňu" do auta , ktorú predávajú na každej benzínke a slnečné okuliare do auta. Podniká ako elektrikár. Prosím Vás, môže sa niečo také zaúčtovať ako výdavok ovplyvňujúci základ dane v JÚ ?
Stretol sa niekto s niečím takým?
Vopred Vám ďakujem, že sa so mnou podelíte o Vaše názory.
nie, nesúvisí to z príjmami
alicacka
02.10.08,11:15
Ďakujem veľmi pekne. Ja som si tiež to isté myslela, ale chcela som sa uistiť, aby som im nepovedala nejakú "blbosť".
Ešte raz vďaka.
hanelie
02.10.08,11:28
vône do auta si zákazníci / ktorí majú MV v OM / bežne dávajú do nákladov
ZuzanaP
02.10.08,11:35
Pri zaradenom aute to dávam do réžie, podobne ako nákup poťahov, destil. vody, voskov...Akurát tie slnečné okuliare by som mu do výdavkov nedala.
veruska
03.10.08,09:39
Výdavky na rôzne kvapaliny do auta či už brzdová kvapalina, destilovaná voda, kvapalina do ostrekovačov, lapače nečistôt, gumové rohože, osviežovače vzduchu, autopoťahy a podobne sa považujú u osobného automobilu zaradeného v obchodnom majetku podnikateľa za daňové výdavky.
(viď DUPP, Automobil a podnikateľ).
pillot
03.10.08,13:06
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala. Klient mi predložil na zaúčtovanie tzv. "vôňu" do auta , ktorú predávajú na každej benzínke a slnečné okuliare do auta. Podniká ako elektrikár. Prosím Vás, môže sa niečo také zaúčtovať ako výdavok ovplyvňujúci základ dane v JÚ ?
Stretol sa niekto s niečím takým?
Vopred Vám ďakujem, že sa so mnou podelíte o Vaše názory.

Ak je to firemné auto, tak voňačky zaúčtovať môže a okuliare, len ak je jednoznačne na doklade uvedené, že sú určené pre vodičov. Ak je to súkromné auto tak na to má paušálnu náhradu.