stef1103
02.10.08,13:56
Zdravim,
chcel by som dat do prenajmu byt a chcel by som sa poradit ako riesit platbu energii. co je lepsie: pytat zalohy alebo prepisat energie na najomcu? ak bude platit zalohy a potom odide, nedoplatky budem musiet platit ja. ma niekto skusenosti s prepisom energii? da sa to? ake su priblizne poplatky?
dakujem

stef;)
stiby2
02.10.08,12:21
energie plat sam, do zmluvy o najomnom urci limit za jednotlive druhy energii, ktore ty zaplatis a su zohladnene v cene najmu. Prekrocenie limitu budu musiet zaplatit najomnici navyse k dohodnutemu najmu.
willma
02.10.08,12:32
tiež som prenajímala a brala korunky aj za energie, všetko som hradila a nebolo nepríjemné prekvapenie. Preplatky prípadne nedoplatky treba zmluvne ošetriť.
bonita
02.10.08,13:02
Energie nemozes prepisat na najomcu. Su na vlastnika bytu.
feron
03.10.08,09:23
Odberateľ elektrickej energie môže byť aj nájomník, treba s ním mať riadnu zmluvu a vyplniť formulár elektrární. Potom všetko ide na neho, aj vyúčtovanie. Pri skončení nájmu len pošlete formulár, kde sa odpisuje stav elektromru a podpisujú to obaja starý aj nový odberateľ, pôvodní odberateľ - nájomník tam uvedie adresu, kde mu majú poslať vyúčtovanie. Celý právny vzťah s elektrárňami je na nájomníkovi.
maca.tt
05.10.08,04:37
Ja mám byt prenajatý a robíme to tak,že každý mesiac chodíme odpisovať energie ,nájomník si to zaplatí aspoň má dôvod šetriť.
deni10
15.03.09,09:45
Dobrý deň,

prosila by som o radu. Prenajímame byt. Plyn a elektrinu si najomník platí sám (má zmluvu s SPP a VSĚ) Vodu, teplu vodu, vykurovanie a ostatné veci (elektrina za spoločné priestory .. atď) sa musí hradiť cez nás, pretože tieto platby idú bytovému družstvu. Bytové družstvo posiela vyrovnávku preplatkov a nedoplatkov raz ročne a to majiteľovi bytu.
Momentálne nám odchádzajú nájomníci, ktorí boli v byte iba pol roka. Nemáme podľa čoho vyrátať ich spotrebu, nakoľko bytové družstvo nám to nechce urobiť.
Má niekto podobný problém ako my? Ako to riešite?

Dakujem
wegamizi
15.03.09,12:21
Odberateľ elektrickej energie môže byť aj nájomník, treba s ním mať riadnu zmluvu a vyplniť formulár elektrární. Potom všetko ide na neho, aj vyúčtovanie. Pri skončení nájmu len pošlete formulár, kde sa odpisuje stav elektromru a podpisujú to obaja starý aj nový odberateľ, pôvodní odberateľ - nájomník tam uvedie adresu, kde mu majú poslať vyúčtovanie. Celý právny vzťah s elektrárňami je na nájomníkovi.
Pri takychto podmienkach som aj ja prenajimala moj byt, pri odchode najomnikov nebol problem s nedoplatkami, mam to overene!