plasmuska
02.10.08,14:55
Ahojte,

potrebujem poradit ako evidovat granty v JU.

Peniaze z grantu nam chodia na zaklade ziadosti o plabu. Mam tuto ziadost evidovat v knihe pohledavok? Niesom si ista, kam to vlastne zaradit, pretoze sa jedna o predfinancovanie vydavku, tedy de facto zalohu. Keby to ale bola prijata zaloha, pak by to nebola pohledavka ale zavazok. Co s tim?

Kam zauctovat takuto platbu v penaznom deniku? Zatial to mam v prijmoch pod dotaciami. Neviem si predstavit uctovat to cez priebezne pozky a preuctovat to koncom roku a lebo az po 2 rokoch, ked sa to bude uzatvarat.

Eviduje sa niekde celkova castka grantu uvedena v zmluve?

Vopred velmi pekne dakujem!

Plasmuska
plasmuska
03.10.08,09:46
nikto nevie poradit :-(
victoria
03.10.08,12:39
Ja by som si asi celkovu ciastku grantu uvedenu v zmluve zadala ako pohladavku do knihy pohladavok. Pokial vam pride preplatena nejaka ziadost o platbu tak tu ciastku, ktora vam pride by som dala ako splatku pohladavky. Uctujem sice granty iba v podvojnom uctovnictve takze uvazujem v teoretickej rovine. Pokial vam neprejdu vsetky vydavky ako opravnene to znamena ze aj po poslednej preplatenej ziadosti sa vam sumu v zmluve nebude rovnat preplatenym ziadostiam tu sumu ktora tam ostane by som len internym dokladom dala ako vydavok neovplyvnujuci zaklad dane - hotovost ani banku vam to neovplyvni a dan tiez nie s komentarom ze teda to boli neopravnene vydavky.
victoria
03.10.08,12:41
Samozrejme jednotlive preplatene ziadosti budu pre vas prijmami ktore nie su predmetom dane a vydavky ku nim ako nedanove. Je potrebne nejakym sposobom odlisit uctovanie grantu na samostatnom stredisku aby bolo kedykolvek mozne predlozit kontrolnemu organu vsetky vydavky za tento grant ktore by sa mali rovnat tym uplatnenym v ziadostiach.