Zita5
09.05.05,14:44
Chcem Vám napísať jeden kuriózny prípad , ale pritom ma ide ma rozhodiť .
8.apríla 2005 som synovi posielala do ZP : výpis z DP za rok 2004 , určenie platby od 1.7.2005 do ZP a Výkaz o preddavkoch .

Prišla mu pošta späť a na uvedených tlačívách bolo napísané " NIE JE NÁŠ POISTENEC " .

Chytila som v tom amoku telefón , zavolala do ZP a spýtala som sa , že kde sú peniaze za toho a toho poistenca , ktorý mesačne platí 910,- Sk , keď mu napísali horeuvedené . No nezmohli sa na žiadnu odpoveď . Tak som tam napísala krásny list a čakám na odpoveď . Ide ma poraziť , keď niekto zaplatí neskoro poistné resp.nenahlási zmenu alebo iné tak sa vyhrážajú pokutou , ale ako môže tam pracovať človek , ktorý takto povrchne jadná ? Pritom je riadne prihlásený a riadne platí od roku 2002 .
Čo vy na to ???
Ala
09.05.05,13:07
VsZP sa nezaoberá platbami, ktoré nie sú tzv. spárované. Vedú ich na nejakom podúčte. Ak náhodou sa tám zastavíš a chceš zistiť, či máš ty, alebo aj tvoji klienti všetko v poriadku a ty vieš, že áno, musíš im predložiť výpisy z účtu pod akým VS a na aký účet išli peniaze a keď to všetko urobíš zistia, že oni majú zmätok, ale to je všetko v poriadku, lebo začnu nadávať koľko majú práce..... Aj, keď náhodou zaplatiš viac ako máš sú ticho a čakajú, kedy sa ozveš. O SP sa to nedá povedať.
Johanka
09.05.05,13:10
Moja skúsenosť so VšZP - jeden veľký bordel!
Zita5
09.05.05,13:10
VsZP sa nezaoberá platbami, ktoré nie sú tzv. spárované. Vedú ich na nejakom podúčte. Ak náhodou sa tám zastavíš a chceš zistiť, či máš ty, alebo aj tvoji klienti všetko v poriadku a ty vieš, že áno, musíš im predložiť výpisy z účtu pod akým VS a na aký účet išli peniaze a keď to všetko urobíš zistia, že oni majú zmätok, ale to je všetko v poriadku, lebo začnu nadávať koľko majú práce..... Aj, keď náhodou zaplatiš viac ako máš sú ticho a čakajú, kedy sa ozveš. O SP sa to nedá povedať.

Já to všetko viem , ale ide o to , že aký bordel tam majú a svojmu poistencovi , ktorý tam riadne platí a je u nich prihlásený napíšu " že nie je ich poistencom !"To ma zaráža .
Jozef Mihál
09.05.05,13:30
VšZP ?!

Ako informatik obdivujem kvalitu ich informačného systému.

Viete napríklad, že VšZP vykazuje 115% úspešnosť výberu poistného? T.j. ich informačný systém vykazuje, že vybrať by mali sumu X, na účet im však chodí suma 115% z toho X.
DanielaSL
09.05.05,13:31
Moja skúsenosť so Všeob.zdrav.poisťovňou.

Myslím , že tu na porade som si stiahla metodické usmernenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, kde sa píše , že nie je potrebné požadovať od poistencov doklad o vzniku resp. zániku PN. Na poisťovni však šikanujú ďalej, hoci pokyn je myslím z 15.3.2005 , čiže dosť času na to , aby sa s ním na poisťovniach oboznámili. Keď som im ho ukázala ,dievčina pri okienku mi povedala , že ju to nezaujíma .
Tak neviem pre koho vydal Úrad toto usmernenie. Asi škoda ich práce.
ondrejvla
09.05.05,17:10
VšZP ?!

Ako informatik obdivujem kvalitu ich informačného systému.

Viete napríklad, že VšZP vykazuje 115% úspešnosť výberu poistného? T.j. ich informačný systém vykazuje, že vybrať by mali sumu X, na účet im však chodí suma 115% z toho X.
To je krásne!!! Koľko je x? Treba to dať do rovnice!http://www.porada.sk/images/icons/icon3.gif
ondrejvla
09.05.05,17:16
Moja skúsenosť so Všeob.zdrav.poisťovňou.

Myslím , že tu na porade som si stiahla metodické usmernenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, kde sa píše , že nie je potrebné požadovať od poistencov doklad o vzniku resp. zániku PN. Na poisťovni však šikanujú ďalej, hoci pokyn je myslím z 15.3.2005 , čiže dosť času na to , aby sa s ním na poisťovniach oboznámili. Keď som im ho ukázala ,dievčina pri okienku mi povedala , že ju to nezaujíma .
Tak neviem pre koho vydal Úrad toto usmernenie. Asi škoda ich práce.
Znalec, ja by som ju asi vyvliekla cez to okienko von!!
Ako si si dovolil ju vyrušiť a žiadať od nej informáciu, alebo radu! Veď ona je predsa za tým okienkom ako reprezentant VŠZP a nie ako zamestnanec, a ty si dovolíš ju rušiť! Si bezohľadný k dievčatám za okienkom!!! Mal si sa jej ospravedlniť, že ju rušíš, ja som to už urobila neraz, stačí že zdvihne na mňa hlas, hneď sa jej pýtam, či ju ruším, že ja som myslela, že pracuje! A to pekne od pľúc nahlas, i keď nie som Harpya, ale za svoje korunky chcem aj adekvátne služby!
lenkak
09.05.05,17:41
Znalec=žena.
ondrejvla
09.05.05,17:49
Znalec=žena.
Pardóóón! Nevšimla som si to "ukázala"! Ospravedlňujem sa znalkyni! Ale aj tak by som sa rada rozprávala s niekym, kto má aspoň také maličké meno, a už by som sa nemýlila! Aspoň keby si bola Znalkyňa!
Pá! http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
DanielaSL
09.05.05,19:41
Keby som vedela ako to treba urobiť , tak sa premenujem na znalkyňu - ináč som Daniela.
Ale verím Vlasti , že si to už budeš pamätať.
Paula
09.05.05,22:57
X,Y rokov dodávam VšZP výpis z DP a poctivo platím. Pred troma rokmi sa stalo, že mi tvrdili, že nemám zaplatené za niekoľko rokov a dokonca, že som "na preskáčku" dva roky bola aj v SIDERII :D . Dodala som im kópie výpisov z účtu za niekoľko rokov ako dôkaz, že platím, ukázala som im nimi opečiatkované kópie oznámení poistenca za všetky roky. Čudovali sa, hlavičkami krútili a nakoniec pozreli do iného svojho kýblika v PC a zistili, že všetko je O.K.
Inak, mám v okolí prípady, že lekári skúšajú na čierne duše ťahať z poisťovní. Známej hrozil skoro súd, že využíva viacero poisťovní súčasne. Ona je z KE a lekárka z PO na ňu uplatňovala za ošetrenie u nemenovanej poisťovne. Za ošetrenie, na ktorom nikdy nebola, v živote v PO nebola, nikdy v nemenovanej poisťovni nebola prihlásená......
ondrejvla
10.05.05,09:13
Keby som vedela ako to treba urobiť , tak sa premenujem na znalkyňu - ináč som Daniela.
Ale verím Vlasti , že si to už budeš pamätať.
Ale veď ty si mala príspevok pod menom Znalec, tak som aj odpovedala! A ty si niekto iný? Alebo si zmenila meno?
Katarína STR
10.05.05,10:00
Moja mama sa bola osobne prihlásiť do VZP a dokonca jej aj potvrdili kópiu prihlášky,keď nastupovala do jednej firmy.

Po roku a pol prišiel mojej mame domov list, ževraj prečo si neplatí poistné a že tam má nedoplatok, že im do dnešného dňa nenahlásila či je dobrovoľne nezamestnaná, alebo či je živnostníčka a pod.

Skoro ju porazilo. Išla do VZP, ukázala im kópiu potvrdenej prihlášky. Ostali vyvalené ako sliepky. Ale vraj musí vypísať novú prihlášku, lebo oni ju nemajú.

No čo ju zahodili do koša ? Fakt je tam bordel.
lenkak
10.05.05,10:17
Len sa premenovala. Znalec=DanielaSĽ.
ondrejvla
10.05.05,11:46
Len sa premenovala. Znalec=DanielaSĽ.
Lenka až ma nepoučíš, tak si myslím, že nevidím dobre ani s okuliarmi! Zostala som v totálnom pomykove. Prajem pekný deň!
pyton
10.05.05,11:54
Práve som v "Ohlasoch" čítala od Richarda, že nerád premenúva "starších" členov iba nových, môže to naozaj pliesť...

/mimochodom, na "znalca" sme už boli zvyknuté, škoda meniť obchodnú značku...:D/
Jozef Mihál
10.05.05,11:56
pyton, tiež rozmýšľam o premenovaní sa na "anakonda" ale Richard je proti...
ondrejvla
10.05.05,12:05
Pán Mihál, to by bol totálny guláš! - Vy Anakonda-muž, a teraz som zistila, že Pyton je žena! Ešte dobre, že Richard Vás zabrzdil! Prajem pekný deň!
rosemary
10.05.05,12:07
Nezáleží na tom, ako sa kto volá, hlavne že je nám tu spolu dobre.
lenkak
10.05.05,15:06
Aká je tu dobrá zábava, radosť čítať niektoré príspevky.
anita
10.05.05,15:26
O SP sa to nedá povedať.Že nedá? Tak to, čo som zažila na SP ja, hraničilo so psychothrilerom. (neviem, či je to správne napísané) Mala som odhlášku ako spolupracujúca osoba opečiatkovanú SP, že je prijali a mala som aj prihlášku tej istej osoby za zamestnanca tiež opečiatkovanú SP, že ju prijali. Po roku a pol vyzvali môjho klienta aby zaplatil spätne odvody za svojho zamestnanca, na základe predložených mesačných výkazov. Keď som tam nabehla aj so spomínanými kópiami prihlášok a odhlášok tak sa zistilo (ja som zistila), že tá dotyčná nie je odhlásená ako spolupracujúca osoba (nemajú ju stále nahratú do systému) a že si ju program "sám prehodil" do dobrovoľných platcov a všetky platby posielané mojím klientom ako odvod za zamestnanca boli priraďované k platbám dobrovoľným. Keď som už na túto chybu prišla, tak ma čakalo ďalšie prekvapenie, keď mi oznámili, že dobrovoľné platby sa nevracajú. Trvalo mi hodnú chvíľu (a stálo ma to kopec nervov) vysvetliť milej zamestnankyňy SP, že chybu spravili oni, tak nech si ju láskavo opravia a že sa idem sťažovať k jej nadriadenej. Táto formulka pomohla a zrazu sa platby dali vrátiť, dali sa presunúť kam patia a zrazu bolo všetko v poriadku. Bombónik nakoniec - po 2 týždňoch po tejto príhode vyzvali môjho klienta, aby predložil mesačné výkazy za predchádzajúci rok za zamestnanca.... Fakt, nemám k tomu čo dadať... Pekný zbytok dňa
DanielaSL
10.05.05,15:51
Práve som v "Ohlasoch" čítala od Richarda, že nerád premenúva "starších" členov iba nových, môže to naozaj pliesť...

/mimochodom, na "znalca" sme už boli zvyknuté, škoda meniť obchodnú značku...:D/
Verím ,že si na znalca pod novým menom tiež zvyknete.:)
ondrejvla
10.05.05,15:57
Daniela chvíľu to potrvá, kam ťa zaradiť, ale určite áno! Pekný deň.
anto
11.05.05,05:12
Horor s VsZP.:

omylom som poslal jednu platbu faktúry na účet tejto poisťovne. Na druhý deň som ich vyzval, aby platbu vrátili, že im nepatrí, že som ju poslal omylom. Odpovedali v zákonnej lehote 15 dní, že nemôžu vrátiť, že musia prísť na kontrolu. Tak som tam telefonoval, aby prišli na kontrolu a aby peniaze okamžite vrátili, že im nepatria, že boli uhradené omylom. Na kontrolu prišli po troch mesiacoch. Medzitým som im neuhradil ďaľšie poistné s tým, že som odpočítal uhradenú sumu. Predstavte si, že to dali na súdne vymáhanie!!!!!! Až ked som osobne rokoval v poisťovni viackrát, prišli na to, že je to správne a majú tam všetky peniaze. Keby som ja niekomu nevrátil peniaze, tak ma v horšom prípade odstrelí, alebo pošle na mňa občanov s maskou na tvári.
Zuzka
11.05.05,06:16
Tonko, to je veru horor, pre nich neplatí nič, len hrabať peniaze. :eek:
ZuzulkaB
16.06.05,09:30
Maju tam fakt riadny bordel. Zamestnanca sme prihlasovali v novembri... V decembri mu na nejakej pobocke povedali, ze ho vobec nemaju evidovaneho ako poistenca... Ok, tak som hromadne oznamenie poslala este raz... Prac. pomer sme s nim ukoncili zaciatkom maja. Ani do tejto doby nebol evidovany ako poisteny pod nasou firmou... Vraj tam maju vela tych oznameni...:mad: