liveman1
02.10.08,18:51
Chcem si kúpiť niečo drahšie - hodnota cca 80000, cez internetový obchod z Veľkej Británie. Príde to nejakou zásielkovou službou, asi UPS alebo podobne. Neviem, či takéto balíčky kontrolujú colníci a či budem musieť zaplatiť clo a DPH z dovozu. To by sa mi potom už neoplatilo.
Skúma sa aj pôvod tovaru? Bude to odoslané z VB, ale vyrobené asi v Ázii.
Excise Duty
02.10.08,19:37
Chcem si kúpiť niečo drahšie - hodnota cca 80000, cez internetový obchod z Veľkej Británie. Príde to nejakou zásielkovou službou, asi UPS alebo podobne. Neviem, či takéto balíčky kontrolujú colníci a či budem musieť zaplatiť clo a DPH z dovozu. To by sa mi potom už neoplatilo.
Skúma sa aj pôvod tovaru? Bude to odoslané z VB, ale vyrobené asi v Ázii.

Zaplatíš iba dodávateľovi za tovar a tým je to vybavené.
elaurie
02.10.08,19:43
Veľká Británia ako aj Slovensko sú členskými štátmi Európskej únie, to znamená, že by nešlo o dovoz.
z.j
02.10.08,19:45
Dovoz z VB už neexistuje. Je to pohyb tovaru v rámci EU. Neplatíš clo. Sú však šikovný číňania, napr. na ebay, ktorí deklarujú miesto tovaru VB, Nemecko, atď, no v skutočnosti po objednávke tovar prichádza z HongKong-u. Vtedy je to už dovoz z tretích krajín.
liveman1
07.10.08,20:55
A keď to príde zásielkovou službou, kontrolujú to colníci? Lebo predpokladám, že to bude tovar určite z Ázie, ale deklarovaný miesto tovaru VB.
padro
07.10.08,20:57
A keď to príde zásielkovou službou, kontrolujú to colníci? Lebo predpokladám, že to bude tovar určite z Ázie, ale deklarovaný miesto tovaru VB.
no to je jednoduche, ak bude realne poslany z VB tak s tym colnici nic nemaju, ak bude odoslany z Azie tak ide cez colnikov
Excise Duty
08.10.08,07:11
no to je jednoduche, ak bude realne poslany z VB tak s tym colnici nic nemaju, ak bude odoslany z Azie tak ide cez colnikov
To ale platí len v takom prípade, ak už bol tovar vo VB prepustený do colného režimu voľný obeh a je teda tovarom spoločenstva. Môže nastať aj taký prípad, že tovar je vo VB v colnom sklade a na Slovensko bude odoslaný v režime tranzit, potom sa bude musieť podrobiť colnému konaniu na Slovensku.
liveman1
10.10.08,19:36
Sa mi zdá bude lepšie cez e-bay z VB nič nekupovať, lebo nie je isté, odkiaľ to príde. Len nechápem, ako to u nás zadržia colníci, keď to príde na moju adresu UPS-kou priamo.