starko77
02.10.08,19:38
Ahojte poraďáci.
Chcem si touto cestou iba preveriť správnosť vyjadrení zamestnankyne stavebného úradu v nemenovanom okresnom meste. Cca pred mesiacom sme s manželkou kúpili RD v širšom centre mesta a do zimy by sme chceli vymeniť strešnú krytinu bez zvýšenia zaťaženia krovu. V súčasnej dobe nám zo strechy trčia 3 zvetrané komíny, z ktorých časom nezostane ani jeden a postavime na mieste jedného z nich nový. Na stavebnom úrade sme dostali "ponaučenie", že na výmenu strešnej krytiny nepotrebujeme ani len ohlásenie. Pred výmenou krytiny som chcel demontovať všetky 3 nefunkčné komíny v nadstrešnej časti (čo by výrazne uľahčilo prácu na streche. ALE na úrade sme dostali vztýčený prst, pretože v obytnej časti domu sú súčasťou nosných múrov a na to sa už vyžaduje OHLÁSENIE STAVEBNÝCH ÚPRAV. Ale ja potrebujem len demontovať cca 1 m z každého komína bez akéhokoľvek kontaktu z nosnými časťami domu.
Je teda naozaj nutné tento malý kominovy problem riešiť cez OHLÁSENIE?
chlap
02.10.08,20:23
Podľa zákona áno - a buď rád, že nechcú stavebné povolenie. Ohláška je jednoduchá - hodíš pár viet na papier a odnesieš do podateľne.
tonito
03.10.08,07:59
Ja som kupil tiez stary dom a v lete sme menili krytinu a aj stare kominy sme davali dole a vymurovavali nove.Staci ist na stavebny urad alebo ak mate dom v obci tak na obecny urad a podat ziadost na ohlasenie stavebnych uprav.
Milan.Žiška
03.10.08,10:46
Pokiaľ tie komíny znefunkčníš malo by to byť OK. Ako spomínaš že budeš jeden rozoberať a miesto neho stavať nový - pozor na požiadavky PO ( vulgo kominárav) niekde stačia podklady od výrobcu , niekde potrebuješ projekt PO.
Len to neprežen s informáciami aby si si neprirobil robotu.

Sonduj opatrne.:D:D:D
220870
05.10.08,18:19
pri výmene krytiny stačí ohlásiť na obecnom úrade .horšie je ak pri tom chcete meniť výšku strechy alebo jej tvar.