Kronoska
02.10.08,20:36
Môj manžel je na PN... Začiatok PN poslal svojmu zamestnávateľovi doporučene aj 1. triedou... PN je od 8.9.2008... Jeho zamestnávateľ ale doporučený list neprevzal, dnes sa mu vrátil ako neprevzatá zásielka....
Čo robiť v takomto prípade? Ísť to nahlásiť na Sociálnu poisťovňu? PN mu už v sobotu 04.10.2008 končí....
Kronoska
02.10.08,18:58
Poraďte mi niekto,prosím...
Neviem, čo mám zajtra urobiť....
Andyke
02.10.08,19:08
A prečo neodovzdal osobne?
Prvých desať dní platí zamestnávateľ a od 11.dňa soc.poisťovňa.
Do soc.poisťovne nemôžete odovzdať, lebo to musí zamestnávateľ a ešte k tomu prikladá vyplnené tlačivo o vymer.základoch.
Keď PN končí 4.10. tak už v pondelok ide do práce , tak nech odovzdá všetko v pondelok (začiatok aj ukončenie PN)
Kronoska
02.10.08,19:17
Pretože pracuje až v Bratislave a bývame pri NZ...
Zaujímavé je však to, že je v skúšobnej dobe a nikomu v práci nechýba.
Už je to mesiac, čo je na PN....
Podľa mňa to urobil zamestnávateľ úmyselne, nechcem mu PN prijať.
Andyke
02.10.08,19:34
Všetko sa vyjasní v pondelok. Možno s ním ukončia prac.pomer v skúš. dobe (čo môžu) Ale na náhradu pri dočasnej PN a na nemoc. dávky má nárok.
brčko
02.10.08,20:24
A to manžel ani nezavolal do práce, že je PN a že prečo neprevzali PN-ku? Podla mna by iniciatíva mala ísť z jeho strany, ak si chce prácu udržať, nie zamestnávatelovej.
Ak by chcel zamestnávatel ukončiť PP so zamestnancom v skúšobnej dobe, tak zamestnávatel nepotrebuje neprevziať PN-ku. Ved mohol s ním bez problémov ukončiť PP aj prvý alebo ktorýkolvek den PN-ky.
No predsa mi v tom niečo nesedí, ak komunikácia medzi nimi v čase mobilov viazne.
Chobot
02.10.08,23:14
Pretože pracuje až v Bratislave a bývame pri NZ...
Zaujímavé je však to, že je v skúšobnej dobe a nikomu v práci nechýba.
Už je to mesiac, čo je na PN....
Podľa mňa to urobil zamestnávateľ úmyselne, nechcem mu PN prijať.

A vedel vôbec zamestnávateľ o tom, že je PN? Oznámil to zamestnávateľovi?

Ako viete, že v práci nikomu nechýba?
Kronoska
03.10.08,14:02
Áno, oznámili sme to i telefonicky.... Dnes sme však na sociálnej poisťovni zistili, že zamestnávateľ manžela odhlásil zo sociálnej poisťovne už 6.9.2008.
Volali sme teda na Inšpektorát práce, ako máme postupovať.
Nakoľko sme nedostali žiadne upovedomenie o tom, že by s ním zamestnávateľ ukončil PP, kázali nám, aby výpoveď podal osobne. Zašli sme teda do jeho firmy, no tu s ním nechceli vôbec komunikovať. Poslali sme teda výpoveď k 06.10.2008 poštou - doporučene, a čakáme, čo bude.
zalobaba
03.10.08,19:20
Áno, oznámili sme to i telefonicky.... Dnes sme však na sociálnej poisťovni zistili, že zamestnávateľ manžela odhlásil zo sociálnej poisťovne už 6.9.2008.
Volali sme teda na Inšpektorát práce, ako máme postupovať.
Nakoľko sme nedostali žiadne upovedomenie o tom, že by s ním zamestnávateľ ukončil PP, kázali nám, aby výpoveď podal osobne. Zašli sme teda do jeho firmy, no tu s ním nechceli vôbec komunikovať. Poslali sme teda výpoveď k 06.10.2008 poštou - doporučene, a čakáme, čo bude.

A to ste už nemali z tých NZ do BA ďaleko ????:(
ivka70
16.01.09,12:30
A to ste už nemali z tých NZ do BA ďaleko ????:(
uz ma po PN, ale ak sa ma chory trepat cca. 100 km hore dolu, to uz je poriadny kus ....