pohoda62
02.10.08,21:31
Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
palčo
02.10.08,19:54
Záleží na aké jazdy sú potrebné tie gumy. Na bežné-do práce, nákupy,... by stačili aj matadory. Ja som mal na mojej Samare matadory a bol som s nimi spokojný. Ale ak budeš jazdiť do hôr, a po hlbšom snehu doporučoval by som tie Micheliny. Majú smerová dezén a Nokiany nie. Ale v konečnom dôsledku je to skoro jedno. Akákoľvek zimná pneumatika je v zime lepšia, ako letná. Tu je jeden test http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=testy_pneu&idtesty_nazvy=76&nazevpneu=Michelin%20Alpin%20A3
chlap
02.10.08,20:13
Nie je pneumatika ako pneumatika - aj v rámci jednej značky. Napr. Matador má zimné na bežné cesty a zimné do snehu. A rovnako aj ostatné značky. Takže by bolo fajn povedať, ktorý typ ti ponúkali.
Každopádne ja som doteraz vždy používal Matadory MP58 - na snehu sú neprekonateľné. A pokiaľ nemáš drahé a výkonné auto (čo nepredpokladám - podľa rozmeru pneumatiky), aj tebe budú tie Matadory bohato stačiť.
dolfort
02.10.08,20:45
Zo skúsenosti viem porovnať Nokian a Matador. Jazdil som na Nokian, napamätám už aký typ, boli ok na snehu a vynikajúce na ľade. Odjazdil som na nich 2 zimy na divokých vidieckych (často neodhrnutých) cestách v 700 m.n.m.
Teraz mám Matador MP58 a sú fakt dobré - perfektné v snehu, kus horšie na ľade. Keď budem kupovať nové, tak Matadory.
Zimnú gumu kúp o číslo užšiu ako letnú.
pivko
03.10.08,04:54
Tak ja som si kupil teraz Nokiany , sú podľa mňa najlepšie a hlavne novinka
94V XL WR G2/ model 2009.
mariro
03.10.08,05:21
Tiez rozmyslam o kupe zimnych pneumatik na Feliciu.Ponukali mi znacku Barum alebo Matador,neviem ktore su lepsie.Ale na nete su lacnejsie ako v predajni, tak preto sa pytam ake mate skusenosti s kupovanim pneumatik cez internet?
feron
03.10.08,09:40
Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.
Martin Mocko
03.10.08,11:27
Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.


Mne sa dosť osvedčili od výrobcu TOYO.
petmar
05.10.08,14:22
Každá líška svoj chvost chváli.
Pri rozhodovaní treba pozrieť nezávislé testy, je ich na nete dosť, viac na českých stránkach. Potom sa zamyslieť, či bývame v horách či na nížine, a aké sú na cestách, kde jazdíme, v zime podmienky... Či keď nasneží, alebo vznikne náľadie, môžeme auto nechať doma alebo jazdíme bez rozdielu. Niektoré gumy sú lepšie do snehu, iné na zľadovatelú vozovku, na mokro a brečku, iné sa rýchlejšie odierajú a majú krátku životnosť, ďalšie sú hlučné a tak ďalej. Nabeháme za zimu na nich možno 4000 km a z toho na snehu využijeme tak max. 500 ? V dnešnom podnebí sa najviac jazdí asi na zamrznutej alebo aj na suchej vozovke, potom na rôznych "brečkách" a až potom na snehu.
Aj ja vyberám a ešte som si nevybral, ale zdá sa mi, že tie veľmi drahé to nemusia byť. V servise som sa dozvedel, že chystajú akcie, aj pred 2 rokmi keď som kúpi zlacnené 4 Pirelli, ešte mi ich aj namontovali zadarmo.
Halli
28.10.08,16:12
Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.

Ešte suprovejšie ceny su na pneumatiky.in ;) zajtra majú doviesť odtial známemu, potom objednávam aj ja :)
Stefan2005
28.10.08,16:38
Ešte suprovejšie ceny su na pneumatiky.in..

Súhlasím.
Aj ja som kupoval už pneu cez internet, fakt dobrá cena. Ale opýtam sa takto: reklamoval už niekto pneumatiku nakúpenú cez internet? Postup je asi takýto - na vlastné náklady zašlete reklamovanú pneumatiku naspäť k predajcovi a ten má 30 dní na vybavenie reklamácie. V prípade, že bude uznaná, dostanete novú pneumatiku - peniaze sa asi nevracajú. V čom je ale problém: ak si zujem pneumatiku a pošlem ju na reklamáciu - na čom budem počas doby reklamácie (napr. 30 dní) jazdiť (mám neplnohodnotnú rezervu)? Kúpim si novú... Dobre, ak uznajú reklamáciu pošlú mi pneumatiku - no vtedy už budem mať jednu navyše...

Pred nedávnom som bol v kamennom pneuservise. Po výtke, že ich cenníkové ceny sú oproti tým internetovým o dosť vyššie, "spravili" docela prijateľnú cenu a ako bonus pridali rok záruky navyše. Ale teraz ten prípad reklamácie - reklamovanú pneumatiku hneď vymenia za novú, takže môžete auto ďalej používať - ak ste boli nútený kúpiť si medzitým novú pneumatiku, tak v prípade uznanej reklamácie vracajú aj peniaze (netreba zobrať náhradnú pneumatiku)...

V prípade internetového predaja je cena naozaj bezkonkurečná; v prípade kamenných pneuservisov za určitý nadštandard treba zaplatiť. A ten kamenný servis aj pri zakúpení pneu cez internet treba navštíviť (a podotknem - v prípade nákupu pneumatík priamo v servise dávajú na prezutie tiež zľavy, čo koniec koncom zníži cenový rozdiel...)
misomiso
28.10.08,16:41
Každá líška svoj chvost chváli.
Pri rozhodovaní treba pozrieť nezávislé testy, je ich na nete dosť,

Problem je prave v tom, ze tie testy (vseobecne, nie len pneu) niesu nezavisle. Z coho myslis, ze tie casopisy a portaly ziju?
petmar
28.10.08,17:58
Problem je prave v tom, ze tie testy (vseobecne, nie len pneu) niesu nezavisle. Z coho myslis, ze tie casopisy a portaly ziju?
To beriem, stáva sa. Aj preto som si kúpil slovenské gumy, s najnovším dezénom, za výbornú cenu:
http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=vypis
namontované na diskoch , nafúkané, vyvážené , do 24 hodín.
Služby môžem len doporučiť, jazdné vlastnosti- aj tak treba byť vždy opatrný...už sa "teším" na zimu
misomiso
28.10.08,18:09
U zimnych pneu plati, ze je lepsie kupovat lancne a pri 5 mm ich vyhodit, ako drahe, pretoze pod 4 mm sa kazda zimna guma stava letnou. A to nehovoriac o soferoch, ktori malo jazdia, tym guma za styri roky aj tak stvrdne, takze aj 6 mm zimne su potom nic moc.

U letnych je to inak, tak sa viac oplati priplatit, tam sa da jazdit aj do 2 mm, takze investiciu clovek viac vyuzije. Aj ked plati, ze zalezi, ci chceme mat dobre vlastnosti na suchu alebo na vode, lebo sa to dost vzajomne vylucuje.
Monikov
28.10.08,18:31
Má niekto skúsenosti s pneumatikami Dunlop SP wintersport 3D? Tieto mi odporučili na peugeot 207. Väčšinou jazdím v meste, ale na víkendy chodíme na chatu, a tam sa veru treba brodiť hore kopcom častokrát v snehu.
mipet01
02.11.08,10:05
Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.

záleží na aké auto a ako často a kam sa bude jazdit
tommi_d
12.11.08,14:26
Nemám dobrú skúsenosť s predajcom Pneumatiky.in, objednávka vykonaná 20.10.2008 a doteraz ani ťuk. Písal som im pred dvoma týždňami v sobotu mail, že kedy mi ich pošlú, odpoveď prišla že v utorok, len zabudli napísať ktorý lebo doteraz ich nemám, mimochodom, ešte že som objednával letné inak pri zimných by to bolo horšie...
rickman
12.11.08,16:21
mimotemy a preco si nekupoval rovno na pneumatiky.fm alebo .td ?

Pokial si este nezaplatil, tak sa na nich vykasli a objednaj cez niekoho serioznejsieho.
tommi_d
12.11.08,19:14
:eek:
mimotemy a preco si nekupoval rovno na pneumatiky.fm alebo .td ?

Pokial si este nezaplatil, tak sa na nich vykasli a objednaj cez niekoho serioznejsieho.

Čo je na mojom prispevku mimo témy ? V tejto diskusii bola firma spomenutá v prispevku č.10, takže lepšie čitaj.
Nezdá sa mi seriózne deklarovať doručenie tovaru do 1 až 3 dni a potom nedodať ani za 3 týždne.
Môj príspevok je pre tých ktorý uvažujú o tejto firme, aby zvážili nákup ak tie pneumatiky súrne potrebujú..
rickman
13.11.08,06:26
Tommi: mimo temy nebol tvoj prispevok, ale moja cast prispevku - prva veta. To sa tu tak pise :). Chcel som tym len napisat, ze to na mna neposobi seriozne.
michelle84
19.10.09,11:03
Poradíte, kde kúpiť zimné pneumatiky na Škoda Fabiu? Viete mi odporučiť nejakých predajcov? Ďakujem.
elpka
19.10.09,11:18
Poradíte, kde kúpiť zimné pneumatiky na Škoda Fabiu? Viete mi odporučiť nejakých predajcov? Ďakujem.
ja už roky kupujem pneumatiky cez tento internetový obchod.....www.nejlevnejsipneu.cz, sú spoľahlivý a pri odbere 4 pneumatík sú tam rôzne zľavy a majú veľký výber...vždy do 5 dní som ich mala doma.:)
michelle84
19.10.09,11:29
ja už roky kupujem pneumatiky cez tento internetový obchod.....www.nejlevnejsipneu.cz (http://www.nejlevnejsipneu.cz), sú spoľahlivý a pri odbere 4 pneumatík sú tam rôzne zľavy a majú veľký výber...vždy do 5 dní som ich mala doma.:)

Presne túto stránku mi odporučil známy, takže je to spoľahlivý nákup. Ďakujem za potvrdenie :) Dúfam, že aj ja budem spokojná.
misomiso
19.10.09,11:31
A hlavne nekupuj cesky Barum.
michelle84
19.10.09,11:33
A hlavne nekupuj cesky Barum.

Ďakujem za upozornenie. Mám v pláne kúpiť Matador.
Čučoriedka 5
10.11.09,13:07
Prosím o radu. Vôbec sa v tom nevyznám. Potrebujem kúpiť zimné pneumatiky na Toyotu Yaris . V tech. preukaze je rozmer a druh pneunatiky : 185/60 R15 84H. Mám takéto isté kúpiť aj zimné ?? alebo o číslo užšie ? Čo prosím znamená to 84H.
Ď. za skorú odpoveď a ozaj ešte akú značku PNEU mám kúpiť ?? keď som počula , že matador takéto nevyrába ??
Chobot
10.11.09,13:19
Prosím o radu. Vôbec sa v tom nevyznám. Potrebujem kúpiť zimné pneumatiky na Toyotu Yaris . V tech. preukaze je rozmer a druh pneunatiky : 185/60 R15 84H. Mám takéto isté kúpiť aj zimné ?? alebo o číslo užšie ? Čo prosím znamená to 84H.
Ď. za skorú odpoveď a ozaj ešte akú značku PNEU mám kúpiť ?? keď som počula , že matador takéto nevyrába ??

Aj zimné aj letné sa kupujú tých istých rozmerov, nekupuj menšie (alebo užšie).

Pre teba je podstatný údaj 185/60 R15, ostatné nie je až tak dôležité, pokiaľ nebudeš jazdiť rallye.

Ale tých 84 znamená maximálne zaťaženie pneumatiky (konkrétne 84 = 500 kg) a H znamená maximálnu rýchlosť (H=210 km/h).

Aj Matador vyrába pne týchto rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatika-0921000134/MATADOR-MP59-88T-XL-M-S.php

síce je "len" do rýchlosti 190 km/h, ale H nepotrebuješ a môžeš ju použiť.

Alebo si môžeš vybrať z plejády iných pneu rovnakých rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatiky.php?typCtg=&kategorie=OSOBN%C3%8D&typ=ZIMN%C3%8D&rozmerProfi=&typV=0&sirka=185&profil=60&rafek=15&vyrobce=&si=&li=&minSkladem=0&typCtg=&searchIt=Zobrazit&viewType=1

A ak ťa zaujíma podrobne označenie pneu, tak tu sa o tom dočítaš:

http://www.rajpneu.cz/technicky-radce.php?ida=23&idc=TR
pivko
10.11.09,13:31
Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
Ja mám WR G2 druhú zimu na mojom aute a teraz som kupoval na ženine. 205/60 /16 od známeho po 76 EUR/kus
Čučoriedka 5
10.11.09,13:33
Ďakujem za vyčerpavajúcu odpoveď. Naozaj si mi pomohol "Chobot " .
Čučoriedka 5
10.11.09,13:36
Aj zimné aj letné sa kupujú tých istých rozmerov, nekupuj menšie (alebo užšie).

Pre teba je podstatný údaj 185/60 R15, ostatné nie je až tak dôležité, pokiaľ nebudeš jazdiť rallye.

Ale tých 84 znamená maximálne zaťaženie pneumatiky (konkrétne 84 = 500 kg) a H znamená maximálnu rýchlosť (H=210 km/h).

Aj Matador vyrába pne týchto rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatika-0921000134/MATADOR-MP59-88T-XL-M-S.php

síce je "len" do rýchlosti 190 km/h, ale H nepotrebuješ a môžeš ju použiť.

Alebo si môžeš vybrať z plejády iných pneu rovnakých rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatiky.php?typCtg=&kategorie=OSOBN%C3%8D&typ=ZIMN%C3%8D&rozmerProfi=&typV=0&sirka=185&profil=60&rafek=15&vyrobce=&si=&li=&minSkladem=0&typCtg=&searchIt=Zobrazit&viewType=1

A ak ťa zaujíma podrobne označenie pneu, tak tu sa o tom dočítaš:

http://www.rajpneu.cz/technicky-radce.php?ida=23&idc=TR

Na web.stránke najlevnejsipneu.cz ich majú po 1ks 42,- EUR myslíš, že je to dobrá cena??
Chobot
10.11.09,14:08
Na web.stránke najlevnejsipneu.cz ich majú po 1ks 42,- EUR myslíš, že je to dobrá cena??

Takto neviem povedať. Musíš si na internete nájsť iné predajne a zistiť, čo stoja inde a tak porovnať. Oproti "kamenným" obchodom sú ceny v internetových obchodoch určite lacnejšie aj o desiatky EUR.

Najnižšiu cenu na portáli, ktorý som uviedol v mojom príspevku ti neviem garantovať, uvedený obchod (ak ti cena vyhovuje) však môžem doporučiť, kupoval som tam aj letné aj zimné pneu. Ak kupuješ 4 ks pneu, tak poštovné neplatíš, gumy ti dovezie kuriér do 2-3 dní aj domov. Na rajpneu.cz ich majú za 44,70 EUR.

Na nejlevnejsipneu.cz ich budeš mať najlacnejšie, veď ti to garantujú:

"Najdete-li jinde nižší cenu, půjdeme pod ni"
pivko
10.11.09,14:31
Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.
Presne tak:mad:vobec niesu najlacnejsi a zavádzajú ludi reklamou že áno. Ja som teraz zháňal hlinikové disky a disk ktorý stojí u nich 96EUR/kus som našiel v inom obchode za 73!!! keď som im to napisal a aj link na obchod ktorý to má lacnejšie tak mi chceli znížiť cenu ,ale aj tak nie na takú akú som mal v druhom obchode.Tak že nakupovať v tomto obchode treba opatrne vybraný disk ,alebo pneumatiku si treba vygooglovať a určite bude niekde lacnejšia.:D
Chobot
10.11.09,14:45
Presne tak:mad:vobec niesu najlacnejsi a zavádzajú ludi reklamou že áno. Ja som teraz zháňal hlinikové disky a disk ktorý stojí u nich 96EUR/kus som našiel v inom obchode za 73!!! keď som im to napisal a aj link na obchod ktorý to má lacnejšie tak mi chceli znížiť cenu ,ale aj tak nie na takú akú som mal v druhom obchode.Tak že nakupovať v tomto obchode treba opatrne vybraný disk ,alebo pneumatiku si treba vygooglovať a určite bude niekde lacnejšia.:D

Ľudia, zase sa nežeňte za najlacnejšími cenami!!!:eek:

To, že je niečo niekde najlacnejšie, neznamená, že je to výhodná kúpa. Ak nájdeš nejakú garážovú firmu, ktorá ti ponúkne tú pneu lacnejšie ako niektorá z týchto uvedených stránok, kľudne sa môže stať, že ide o nejaké ležiaky, ktoré majú na sklade už niekoľko rokov. A taká 6-7 ročná pneu, aj keď nebola nikdy použitá, už stráca trochu na kvalite.

Takže radšej by som kúpil o 2-3 EUR drahšie, ale u takého obchodníka, ktorý má vysoký obrat a je tam väčšia istota, že to nebude ležiak, ale že má stále nový tovar.
pivko
10.11.09,17:44
Ľudia, zase sa nežeňte za najlacnejšími cenami!!!:eek:

To, že je niečo niekde najlacnejšie, neznamená, že je to výhodná kúpa. Ak nájdeš nejakú garážovú firmu, ktorá ti ponúkne tú pneu lacnejšie ako niektorá z týchto uvedených stránok, kľudne sa môže stať, že ide o nejaké ležiaky, ktoré majú na sklade už niekoľko rokov. A taká 6-7 ročná pneu, aj keď nebola nikdy použitá, už stráca trochu na kvalite.

Takže radšej by som kúpil o 2-3 EUR drahšie, ale u takého obchodníka, ktorý má vysoký obrat a je tam väčšia istota, že to nebude ležiak, ale že má stále nový tovar.
A kde máš istotu že ti ten NEJLEVNEJŠÍ obchod tiež nepredá ležiak. Ja som vyrazny rozdiel našiel v obchode.http://www.preauto.sk/ čo je obchod ktorý má ešte vačší obrat nakoľko predáva aj iné veci nie len disky a gumy. A keď kupujem Nokian WR g2 tak to ani ležiak nemože byť nakoľko sa guma vyrába druhý rok. Tak že komu sa nechce googlovať nech nakupuje v drahých obchodoch.
martina2907
17.11.09,20:10
Je mozne pouzivat celorocne pneu na Slovensku? Chystame sa domov, ale nase auto ma celorocne. A teraz nevieme, ci mozme s celorocnymi (v decembri) alebo musime kupovat zimne. Nenasla som ziadnu zmienku o zakaze celorocnych. Prosim poradte...Dakujem.
petmar
18.11.09,06:05
Je mozne pouzivat celorocne pneu na Slovensku? Chystame sa domov, ale nase auto ma celorocne. A teraz nevieme, ci mozme s celorocnymi (v decembri) alebo musime kupovat zimne. Nenasla som ziadnu zmienku o zakaze celorocnych. Prosim poradte...Dakujem.
Na Slovensku nie sú prikázané zimné pneu podľa kalendára, ale podľa počasia. Teda keď napr. na južnom Slovensku sa celú zimu neudrží dlho na ceste sneh a ľad, na suchej a mokrej môžeme jazdiť aj s letnými. Celoročné - musia byť riadne označené že sú celoročné, len teraz ma nenapadajú tie 2 písmená čo tam majú byť, nie je problém jazdiť aj po snehu, je to dovolené, iná vec či aj dosť bezpečné. Sú celoročné čo sú viac pre zimu, tie sú v lete mäkké a viac sa derú. Aby sa neodierali v lete a neboli hlučné, dajú menej siliky a pod. prímesí - a sú v zime tvrdšie tým pádom horšie.
Platí pre autá do 3,5 tony!
invest
23.11.09,12:33
Prosím, máte niekto skúsenosti s internetovým obchodom "pneucentral.sk"? Ak áno, aké? Dobré, či zlé??

Vďaka
ekopo
23.11.09,13:09
Je mozne pouzivat celorocne pneu na Slovensku? Chystame sa domov, ale nase auto ma celorocne. A teraz nevieme, ci mozme s celorocnymi (v decembri) alebo musime kupovat zimne. Nenasla som ziadnu zmienku o zakaze celorocnych. Prosim poradte...Dakujem.
celoročné majú na pneumatike zobrazený o.i. symbol snehovej vločky, a to úplne stačí, aspoň podľa legislatívy...
220870
23.11.09,19:31
celoročné majú na pneumatike zobrazený o.i. symbol snehovej vločky, a to úplne stačí, aspoň podľa legislatívy...
Súhlasím s tou snehovou vločkou.len si treba dať pozor na poisťovne.niektoré nie sú ochotné preplaťiť škodu ak ste mali cez zimu obuté letné alebo celoročné.
Zimné pneu som kupoval minulý rok.Tiež som mal omáknuté všetky internetové predajne.Overil som si sumu za pneu ktoré som chcel a potom som obehal najbližšie pneuservis.Zistil som jednu vec ktorú treba tiež vziať do úvahy.Síce ich pneumatiky ma vyšli o tuším 13 € viac ako v netobchode ale naopak mali ponuku 50% zľavu pri výmene 4 ks pneu.Ja som to bral aj s diskami tak práca bola grátis.
peterkos2
04.12.09,06:38
Ja kupukem v nejlevnejsipneumatiky.cz,alebo pneueshop.sk.Vždy spokojnosť,ale pre istotu si treba v poznámke uviesť DOT pneumatiky-ten značí,kedy bola vyrobená.Napr.DOT 1309 značí,že bola vyrobená v trinástom týždni v roku 2009.Samozrejme,že netreba uvádzať presný týždeň-to by sa asi predajcovia netrafili
Baca1966
23.12.09,14:27
ja uz niekolko rokov nakupujem na tomto netshope http://www.az-pneu.sk . Som s nimi velmi spokojny. Nie su sice absolutne najlacnejsi na slovensku, ale vzdy dodali co som potreboval v termine na ktorom sme sa DOHODLI!!!!
Terajsie zimne som kupoval na inom netshope a viac menej som sa odrbal. Sice mi dodali znacku ktoru som chcel, ale dodali gumy od polskeho licencneho vyrobcu, ktore su vseobecne nizzsej kvality ako napriklad od licencneho vyrobcu v Slovinsku (ta ista znacka). Ked som volal do mojho stareho netshopu a pytal sa na tych vyrobcov, povedali mi rovno ze vlastne nemali moju znacku preto, lebo slovinci nestihali dodavat. Ked som nadhodil poliakov okamzite dodal, ze od nich gumy VOBEC neberu. Mali na nich vela reklamacii. (Vzdy slo o tu istu znacku a typ pneumatiky.)
220870
24.12.09,13:36
Ja som sa zapovedal že Barum už nikdy ani zadarmo.Mám veľmi zlú skúsenosť po roku začali hádzať vybrovať,žiadne vyváženie nepomáhalo len zredukovalo dočasne stav vibrácií.Nerovnomerne opotrebenie pneumatík a podobné problémy môžete stretnúť určite skôr pri tých lacnejších značkách.
Laco-monter
24.12.09,13:44
Nielen pneumatiky,či kolesa možu za vibrovanie.

To vibrovanie nastáva pri rýchlosti asi 100-110 km/h,pri vyššej rýchlosti prestane

možu za to opotrebovane čapy zavesenia ramien kolies

jednoducho pri určitej rýchlosti začne predná naáprava vibrovať a potom vibrovanie prestane.

Preto treba jazdiť na autách zo zadným pohonom,tie su celkovo kludnejšie ,čo sa týka vibrácii,lebo do prednej nápravy sa neprenášajú rázy z pohonného ustrojenstva /poloosi a homokinetické klby/,to tam totiž vobec nieje.

Alebo vymeniť všetky súčasti podvozka,spraviť geometriu a vetko musí fungovať.
pivko
25.12.09,10:09
Nielen pneumatiky,či kolesa možu za vibrovanie.

To vibrovanie nastáva pri rýchlosti asi 100-110 km/h,pri vyššej rýchlosti prestane

možu za to opotrebovane čapy zavesenia ramien kolies

jednoducho pri určitej rýchlosti začne predná naáprava vibrovať a potom vibrovanie prestane.

Preto treba jazdiť na autách zo zadným pohonom,tie su celkovo kludnejšie ,čo sa týka vibrácii,lebo do prednej nápravy sa neprenášajú rázy z pohonného ustrojenstva /poloosi a homokinetické klby/,to tam totiž vobec nieje.

Alebo vymeniť všetky súčasti podvozka,spraviť geometriu a vetko musí fungovať.
Tak že ŠKODA 100, LADA 2105 atd. :mee::mee::mee: asi predám moje AUDI:D reč tu bola že pneumatiky BARUM hádžu a nie náprava.
95% aut v dnešnej dobe má predný náhon alebo 4x4.Zadný snáď staršie typy Mercedesov a BMW a ako som uviedol na začiatku.
Baca1966
25.12.09,18:28
Ja som sa zapovedal že Barum už nikdy ani zadarmo.Mám veľmi zlú skúsenosť po roku začali hádzať vybrovať,žiadne vyváženie nepomáhalo len zredukovalo dočasne stav vibrácií.Nerovnomerne opotrebenie pneumatík a podobné problémy môžete stretnúť určite skôr pri tých lacnejších značkách.
Ani Matadorky, radsej polske Kormorany. (licencia Michelin a po 3 zimach za tu cenu velmi spokojny).
Matadory sice nehadzu (vacsina), ale po prvej sezone stvrdnu ako ud v teplej vode a smykaju sa aj na smirgli. Koli tomu som musel vpalit do protismeru dakujem kamionu ktory ma pustil v tej kolone pred seba inak sa rozmazem na protiiducej liazke.
Baca1966
25.12.09,18:30
Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
Michelin, Pirelli, Kleber, ak chces lacnejsie tak Sava.
atour.sk
01.01.10,09:54
Jednoznacne Michelin
Ingrid Ondruskova
09.01.10,08:08
Dobrý deň,
mám 2 otázočky: firma kúpila do firmy pred týždňom auto, predajca tvrdí, že s letnými gumami. To auto sme postavili
vedľa auta, čo má zimné gumy a nevidíme rozdiel. Dá sa to nejako vyčítať z ozančenia na pneumatike? Neradi by sme prezúvali zimné gumy za zimné!!
A ešte sa chcem spýtať: na portále www.nejlevnejsipneu.cz ponúkajú celoročné gumy, aký je Váš názor na ne a či to akceptujú
policajti v prípade kontroly?
peterkos2
09.01.10,12:39
Dobrý deň,
mám 2 otázočky: firma kúpila do firmy pred týždňom auto, predajca tvrdí, že s letnými gumami. To auto sme postavili
vedľa auta, čo má zimné gumy a nevidíme rozdiel. Dá sa to nejako vyčítať z ozančenia na pneumatike? Neradi by sme prezúvali zimné gumy za zimné!!
A ešte sa chcem spýtať: na portále www.nejlevnejsipneu.cz (http://www.nejlevnejsipneu.cz) ponúkajú celoročné gumy, aký je Váš názor na ne a či to akceptujú
policajti v prípade kontroly?
Zimné gumy majú širšie drážky kvôli odvodu snehu a vody a majú veľa lamiel.Bývajú označené M+S,M S,M&S.Osobne-už len názov celoročné pneumatiky sa mi nepáči a neriešim to.Na leto letné,na zimu zimné a hotovo.Každé majú svoje špecifické vlastnosti.
Baca1966
10.01.10,21:43
Dobrý deň,
mám 2 otázočky: firma kúpila do firmy pred týždňom auto, predajca tvrdí, že s letnými gumami. To auto sme postavili
vedľa auta, čo má zimné gumy a nevidíme rozdiel. Dá sa to nejako vyčítať z ozančenia na pneumatike? Neradi by sme prezúvali zimné gumy za zimné!!
A ešte sa chcem spýtať: na portále www.nejlevnejsipneu.cz ponúkajú celoročné gumy, aký je Váš názor na ne a či to akceptujú
policajti v prípade kontroly?

Celorocne sice policajti akcepruju, ale ak sa nieco stane POISTOVNA neakceptuje, znizuje poistne plnenie aj v pripade PZP.
Celorocky sa vacsinou v zime chovaju ako mekke uplne nove letne, takze tak 40% chovania sa zimnych.
NEODPORUCAM.
netfit
08.11.12,11:24
Dobrý deň,

mne sa osvedčil nákup zimných ale aj letných pneumatík na http://www.naj-pneu.sk majú takmer všetkých známych výrobcov, všetko skladom a asi najnižšie ceny na trhu. Neviem či je to ešte aktuálne, ale majú aj Vaše NOKIAN http://www.naj-pneu.sk/index.php?id_product=413&controller=product&id_lang=7.
pivko
09.11.12,07:05
Dobrý deň,

mne sa osvedčil nákup zimných ale aj letných pneumatík na http://www.naj-pneu.sk majú takmer všetkých známych výrobcov, všetko skladom a asi najnižšie ceny na trhu. Neviem či je to ešte aktuálne, ale majú aj Vaše NOKIAN http://www.naj-pneu.sk/index.php?id_product=413&controller=product&id_lang=7.

Otrasný obchod / vobec sa tam nedá zadať akú pneu potrebujem/ a cenovo tiež o ničom /porovnal som 3 náhodné pneumatiky a bez problémov mi našlo oveľa nižšiu cenu v iných obchodoch/
Tak že len reklama.
Indeed
10.11.12,08:20
Ono sa treba pozerať na to AKÝ VÝKON pneumatika prenáša na vozovku,

pri zimných podmienkach obzvlášť ,

iná je situacia pri nejakej nejakej fabii alebo pežotíku čo maju pohotovostnú hmotnosť 800 kg

a inak treba vyberať pneumatiku pre auto ktoré má 1,5 tony a výkon cca 170-200 koní

tam si treba poprečitovať výsledky testov a zvážiť v akých podmienkach budem pneu najviac používať,

či chcem pneu ktorá ma najlepšie vlastnosti na snehu, za mokra ,
alebo budem jazdiť väčšinou len za sucha

lebo taká pneumatika,čo by bola excelentná na všetkých povrchoch NEEXISTUJE..

Ale aby som bol konkrétny , na malé auta stačí aj Kormoran, taký dobrý stred je trebars Kleber

a k premiovkam patrí Michelin Alpin, či Dunlop Winter Sport, ktoré sa mne osobne nepáčia

ja by som na bežné jazdenie namontoval radšej HANKOOK W 310 Evo, či Bridgestone Blizzak alebo
Continental WinterContact
a na menšie auta jednoznačne Kleber Krisalp.
pivko
11.11.12,11:14
Dunlop winter sport 4d fantastická guma.
http://www.youtube.com/watch?v=MIQnOQYrXLg
lujza.j
11.11.12,12:17
vulxy
11.11.12,12:22
ja sa drzim porekadla nasich pradedov ze Michelin-om nic nepokazis...:D:D:D
lujza.j
11.11.12,12:27
ja sa drzim porekadla nasich pradedov ze Michelin-om nic nepokazis...:D:D:D
ja som dala minuloročné kleber, ale moc sa z nich neteším:(
vulxy
11.11.12,12:36
ja som dala minuloročné kleber, ale moc sa z nich neteším:(
ja sa na zimne tiez netesim,asi nikto a to je jedno aka znacka .....auto zere ovela viac.....dolu kopcom kde na letnych zrychlujem tak na zimnych musim pridavat aby som nezastal......otrava jako svine...a naco si ich tak skoro dala vsak este je pekne ....sneh tento rok mozna ani nebude....nei su penize:D
misomiso
11.11.12,12:43
ja sa na zimne tiez netesim,asi nikto a to je jedno aka znacka .....auto zere ovela viac.....dolu kopcom kde na letnych zrychlujem tak na zimnych musim pridavat aby som nezastal......otrava jako svine...a naco si ich tak skoro dala vsak este je pekne ....sneh tento rok mozna ani nebude....nei su penize:D

To nie problem zimnych (ak nemas nejaku naozaj zlu znacku) ale jednoducho teploty. Vsetky vazeliny v loziskach a oleje v prevodovke mas jednoducho studene. Myslis ze aj na tych istych letnych sa ti auto bude rovnako lahko odvalovat ked bude teplota +30 C aj -10 C ?
vulxy
11.11.12,12:53
To nie problem zimnych (ak nemas nejaku naozaj zlu znacku) ale jednoducho teploty. Vsetky vazeliny v loziskach a oleje v prevodovke mas jednoducho studene. Myslis ze aj na tych istych letnych sa ti auto bude rovnako lahko odvalovat ked bude teplota +30 C aj -10 C ?
nuz dovol aby som s tebou silno nesuhlasil totiz mam letne aj zimne Michelin tak 50-60%-ne a ked si ich prehodim tak hned citim podstatny rozdiel a to aj ked prehadzujem opacne zo zimy na leto......veru tak to je a po 20 km nejaka stuhnuta vazelina ???neviem neviem
lujza.j
11.11.12,12:54
ja sa na zimne tiez netesim,asi nikto a to je jedno aka znacka .....auto zere ovela viac.....dolu kopcom kde na letnych zrychlujem tak na zimnych musim pridavat aby som nezastal......otrava jako svine...a naco si ich tak skoro dala vsak este je pekne ....sneh tento rok mozna ani nebude....nei su penize:D
lebo v rakúsku povinnosť od 1.11....no v zime jazdiť je otrava, ale už nie som až taká káknutá ako ked som začínala, ale nemusím to
vulxy
11.11.12,13:05
v rakusku ano tam bude snehu.......
pivko
11.11.12,13:51
ja sa drzim porekadla nasich pradedov ze Michelin-om nic nepokazis...:D:D:D
Michelin ma makú zmes , ako guma je OK ,ale životnosť veľmi krátka oproti konkurencii.Osvedčené značky , Bridgestone, Goodyear a Dunlop.
srska
11.11.12,13:57
lujza.j
11.11.12,14:01
ale nie okolo BA...:)nechcem sa tam s fízlami naťahovať...
pivko
11.11.12,14:02
A to je kto tá APA? takýchto testov a hodnotení čo si zaplatia výrobcovia sú stovky.
lujza.j
11.11.12,14:04
vulxy
11.11.12,14:15
Michelin ma makú zmes , ako guma je OK ,ale životnosť veľmi krátka oproti konkurencii.Osvedčené značky , Bridgestone, Goodyear a Dunlop.
jazdim uz cca30 rokov a par pneu uz som vyskusal a viem ze ked kupim Michelin je to kvalita ci zimne ci letne......netusim aka je tam zmes ani zivotnost ma nezaujima jedine co ma zaujima ci ubrzdim ci nie.....mimochodom tebou ospevovany Bridgeston som dal v lete na motorku a mal som dat radsej nejaku činu taky to je humus....
pivko
11.11.12,14:34
Zabrzdiť zabrzdíš aj s Dunlop , ale Dunlop vydrží o 25% dlhšie. Ja som písal že michelin sú OK len majú kratšiu životnosť a keď máš peňazí nazvyš tak kupuj gumy každú zimu.
lapejko
11.11.12,14:53
Dunlop Sport 205/15 jazdím piatu sezónu, opotrebovanie minimálne aj keď sú už staré, letné tejto značky boli o ničom od začiatku, veľmi veľká spokojnosť so značkou Vredestain.
Indeed
21.11.12,07:50
Kukol som Matador Nordica , nie sú špatné...

Na veĺa autach som ich videl obuté....
pivko
22.11.12,06:09
Matador tak na kolobežku.
Ľubomír
22.11.12,06:53
Zaujali ma pneumatiky Barum Brilantis 3. Referencie aj ceny sú dobré.
ludmilla
22.11.12,07:18
Mám Dunlop Winter Sport 3D 235/65/R17 a sú dosť hlučné :(
taiko
22.11.12,08:11
Zabrzdiť zabrzdíš aj s Dunlop , ale Dunlop vydrží o 25% dlhšie. Ja som písal že michelin sú OK len majú kratšiu životnosť a keď máš peňazí nazvyš tak kupuj gumy každú zimu.
Pozri si tuto stranku http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Alpin-A4.htm

a konkretne toto hodnotenie Michelin Alpin 4

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Given 84% (breakdown (http://www.tyrereviews.co.uk/ajax.php?a=sb&vid=9437)) while driving a Volkswagen Passat B5 1.9 TDi (http://www.tyrereviews.co.uk/Tyres_For/Volkswagen/Passat-B5-1.9-TDi.htm) (195-65-15-)
Driving on a combination of roads for 60,000 average miles

I bought those in 2008 and now in 2012 I bought them again. Why? Because of so many kilometers I've made with them. Before that I was told Michelin tyre doesn't last long. Wrong. I've drove with them 4 winter seasons and after winter 2011 I didn't change them before summer season on purpose. Grip in wet was still good so I left them on and wear them to the end. There was still 4mm of profile but for snow sake their life was at the end. Lately I'm getting aquaplaning often so they gotta go.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyzera to tak, ze kolko hlav tolko rozumu Ta stranka je celkom fajn, lebo porovnava vela hlav a s vela najazdenymi kilometrami dohromady. A dokonca si mozes vyberat hodnotenia podla velkosti pneumatiky