tichaci
02.10.08,21:57
prosím o radu - navštívil ma chlapík s ponukou na sieťky na okná a dvere - ukázal mi živnostenský list-overila som si ho na internete - dala som mu zálohu - dodávka mala byť do 1 týždňa- už sú to 3 týždne a nič - 2x som ho telefonicky kontaktovala-sluboval že určite príde a zasa nič. môžem naňho podať trestné oznámenie, alebo ho nejako donútiť aby mi vrátil peniaze, prípadne dodal tie sieťky?
ďakujem
Chobot
02.10.08,22:46
prosím o radu - navštívil ma chlapík s ponukou na sieťky na okná a dvere - ukázal mi živnostenský list-overila som si ho na internete - dala som mu zálohu - dodávka mala byť do 1 týždňa- už sú to 3 týždne a nič - 2x som ho telefonicky kontaktovala-sluboval že určite príde a zasa nič. môžem naňho podať trestné oznámenie, alebo ho nejako donútiť aby mi vrátil peniaze, prípadne dodal tie sieťky?
ďakujem

Urgovať, urgovať a urgovať....

A nabudúce sa nespoliehať na kadejakých podomových predajcov, ale objednať si sieťky u overených firiem, ktoré majú aj kamennú predajňu.

Na trestné oznámenie to asi nebude, musela by si vedieť preukázať spáchaný trestný čin. On zatiaľ len mešká s dodávkou tovaru, čo ešte trestný čin nie je.
Milan.Žiška
03.10.08,05:16
Na živnostenskom liste je meno a adresa reps. sídlo, čo tak skúsiť osobne.
Skôr si myslím že to nebol dobrý ťah dať tú zálohu dopredu ale...
Títo dilery nabrajú veľa roboty pre realizátorov a tí nestíhajú celé leto, preto asi treba vydržať ( otázne koľko).

Nedodržiavanie termínov sa na Slovensku stáva " národným športom". Nabudúce doporučujem detto príspevok vyššie - renomovanú firmu, je to lepšie aj pri poruche alebo reklamácii.
220870
05.10.08,09:29
Nonstop aj o polnoci otravovať.Od objednania až po dodávku siete trvajá v priemere 20 dní.Nie je pravda že v kamenných firmách s tým nieje problém .Skúste doobjednávku u INCON. Tých výhovoriek čo tam majú naštudovaných???!!!