botuľa
03.10.08,04:51
Prosím poraďáci, pomôžte mi vyriešiť môj problém. Predávame skladovú halu, ktorá má viac ako 5 rokov od kolaudácie. Kúpili sme ju bez DPH ako oslobodenú v r. 2007, ale vzhľadom, že sme vykonali na nej techn. zhodnotenie a opravy(nebolo potrebné stavebné povolenie) z ktorých sme si uplatnili DPH, rozhodli sme sa ju teraz v roku 2008 predať celú s DPH (nechceli sme to komplikovať úpravou dane pri investičnom majetku). Ale čo teraz s pozemkom pod stavbou? Zostáva oslobodenie v zmysle § 38 Zákona o dani z príjmu? Ďakujem veľmi pekne za odpovede:)
Vladimír Ozimý
03.10.08,07:14
prečo oslobodenie? ak zdaňujete stavbu zdaňujete aj pozemok. stavebný pozemok je vždy s DPH jediné oslobodenie je v prípade ak predávate so stavbou ktorú oslobodzujete. Ak neoslobodzujete stavebný pozemok je stále s DPH.