monika306
03.10.08,07:02
ahojte, keď si nahodím do peň. denníka cez pokladňu PPD, tak mi ho automaticky očísluje ďalším číslom operácie, ak ho vytlačímtak tam to číslo zostáva, výpis z BÚ mi chodí raz mesačne a ak na konci mesiaca naúčtujem operácie 1)dá sa to nejako zoradiť
2) čo s tým por. číslom operácie, ktoré už je vytlačené na PPD (teoreticky ho dám zákazníkovi)
Som začiatočník, ďakujem
balunka
03.10.08,05:13
pred tlačením dokladov nájdeš v nastaveniach prečíslovanie dokladov,samo ti to automaticky prečísluje podľa dátumu
sway
03.10.08,05:15
ahojte, keď si nahodím do peň. denníka cez pokladňu PPD, tak mi ho automaticky očísluje ďalším číslom operácie, ak ho vytlačímtak tam to číslo zostáva, výpis z BÚ mi chodí raz mesačne a ak na konci mesiaca naúčtujem operácie 1)dá sa to nejako zoradiť
2) čo s tým por. číslom operácie, ktoré už je vytlačené na PPD (teoreticky ho dám zákazníkovi)
Som začiatočník, ďakujem

doklady si môžeš vytlačiť bez poradového čísla, - odklikni si pred tlačou X -ko pri: tlačiť položku "pod poradovým číslom v denníku";)
MAJKA1983
20.01.09,19:28
To prečíslovanie nie je také jednoduché, podľa príručky sa mi to nepodarilo, skúšala som už asi 8x a stále mi to neprečíslovalo podľa dátumu... pomôžte prosím...
sway
21.01.09,06:06
To prečíslovanie nie je také jednoduché, podľa príručky sa mi to nepodarilo, skúšala som už asi 8x a stále mi to neprečíslovalo podľa dátumu... pomôžte prosím...

postup :
zobraz si doklady ktoré chceš prečíslovať, tak že si ich odfiltruj, zaklikni si pokladnica a iba výdavky napríklad, budeš mať zobrazen iba výd.doklady na obrazovke, ideš na úpravy, na Pozor musíš dať Zotriediť podľa dátumu v roletke pod záložkou úpravy, tam ti zoradí podľa dátumu a potom daj prečísluj výdavkové PD zobrazí sa tabuľka, zadáš ako ich chceš prečíslovať a OK -;)
MAJKA1983
22.01.09,15:57
postup :
zobraz si doklady ktoré chceš prečíslovať, tak že si ich odfiltruj, zaklikni si pokladnica a iba výdavky napríklad, budeš mať zobrazen iba výd.doklady na obrazovke, ideš na úpravy, na Pozor musíš dať Zotriediť podľa dátumu v roletke pod záložkou úpravy, tam ti zoradí podľa dátumu a potom daj prečísluj výdavkové PD zobrazí sa tabuľka, zadáš ako ich chceš prečíslovať a OK -;)
Ďakujem veľmi pekne. Podarilo sa!!! Super. Ešte raz ďakujem.

Keď si už taká šikuľka, poradíš mi prosím prosím ešte v jednom mojom probléme?
Manžel bol živnostníkom a to bol náš jediný príjem, koľko mesačne si vieme dať do osobnej spotreby? Teda môžeme niektorý výber z bankomatu dať ako osobná spotreba? Ako sa to zaúčtuje? Ďakujem.
Lucka M.
29.01.09,11:35
Do osobnej spotreby si mozes dat kolko chces, ale neznizuje sa ti tym zaklad dane, ale iba prijem v pokladni a zauctujes to ako vydaj neovplyvnujuci zaklad dane. Vsetky vybery z bankomatu, ktore neboli vyuzite na podnikanie su osobna spotreba. Predsa nemozes si dat do nakladov platbu kartou za potraviny, ked ich nepotrebujes na podnikanie. A zasa ked ti pride na ucet peniaze napriklad od Cetelemu ako pozicka, ktora sa netyka podnikania zauctujes to ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane, ale neodporucujem ti miesat prijmy, ktore sa netykaju podnikania na podnikatelsky ucet :-) Snad som ti trosku pomohla