otázka
09.05.05,18:31
Prosím o radu, manžel ešte minulý rok uzavrel zmluvu s inou SZČO a keďže pracovné podmienky sú neznesiteľné /denne je v práci 11 hod. a 1/2 pol hod. prestávku si vydobil až pred mesiacom a iné/ chce s ním túto zmluvu zrušiť.Poraďte mi prosím nejaký vzor, včetne paragrafov.Veľmi pekne ďakujem.
ondrejvla
09.05.05,16:44
Už v zmluve, ktorú uzatvárali mal byť termín ukončenia zmluvy výpoveďou jednou zo zmluvných strán, väčšinou som sa stretla s termínom - výpovedná lehota dohodou medzi zmluvnými stranami 2 až 3 mesiace. Paragrafy ? - na to nie sú žiadne paragrafy, zmluva je uzatvorená podľa nejakého zákona a jej paragrafov!
Jednoducho daj dodatok k zmluve o dielo-napr., lebo neviem aká je tá zmluva, kde dáš na vedomie odberateľovi tvojich služieb, že mu dávaš výpoveď zo zmluvy k určitému dátumu! Ak máš rukolapné dôkazy, môžeš dať aj dôvody porušenia zmluvy jednou zo zmluvných strán.
ondrejvla
09.05.05,16:45
A prečo je to v téme Mzdové?
otázka
09.05.05,16:49
lebo potrebujem radu mzdovej účtovníčky
ondrejvla
09.05.05,16:51
lebo potrebujem radu mzdovej účtovníčkyEj ty beťár, pripomienku si si všimla, ale odpoveď nie!!
Ale SZČO nie je pracovná zmluva a netýka sa miezd! Alebo už sú zmeny, ktoré som doteraz nepostrehla?!
otázka
09.05.05,16:57
Ale všimla diky, miezd sa netýka, ale mňa áno aj tej vystavenej Fa čo nechce vyplatiť.Keďže robím aj mzdy, som tu najčastejšie, tak som dúfala že tu mi poradíte hneď.
ondrejvla
09.05.05,17:03
A pomohlo?
otázka
09.05.05,17:15
Neviem,je to zmluva o poskytovaní služieb uzatvorená podľa § 536 a násl. Zákona č.513/1991 Zb. Obchodného zákonníka. V článku o ukončení zm.vzťahu je ,že ju možno ukončiť pís.výpoveďou - 2 mes. alebo vzájomnou dohodou.Ale tam sa dohodnúť nedá, je to jeden z podnikateľov ktorému narástli krídla a preto to chce ukončiť.
ondrejvla
09.05.05,18:16
Neviem,je to zmluva o poskytovaní služieb uzatvorená podľa § 536 a násl. Zákona č.513/1991 Zb. Obchodného zákonníka. V článku o ukončení zm.vzťahu je ,že ju možno ukončiť pís.výpoveďou - 2 mes. alebo vzájomnou dohodou.Ale tam sa dohodnúť nedá, je to jeden z podnikateľov ktorému narástli krídla a preto to chce ukončiť.No vidíš a ja nevidím problém:
Na základe uzatvorenej zmluvy o poskytovaní služieb uzatvorenej podľa § 536 a násl. Zákona č.513/1991 Zb. Obchodného zákonníka. V článku o ukončení zmluvného vzťahu (citovať číslo článku!) vám dávam písomnú výpoveď z tejto zmluvy od dnešného dňa do dvoch mesiacov ( uviesť dátum) !
Týmto považujem túto zmluvu za ukončenú od dátumu...
A si v práve, lebo neporušíš žiaden článok zmluvy.
otázka
10.05.05,02:58
Ďakujem, už budem vedieť ako to mám sformulovať.