Airam25
03.10.08,07:34
Pekný deň,
chcem sa spýtať či je možné v PÚ: zaplatiť faktúru za opravu auta,FA je vystavená na odberateľa vo FR a opravované auto nie je vedené v majetku našej firmy ani prihlasené v SR. A následne túto faktúru nejakým spôsobom prefakturovať?? Poznamka-Fr.spoločnosť je materská firma,naša s.r.o.čka je dcérska spol.Ďakujem za rady.
Tweety
03.10.08,05:52
Pekný deň,
chcem sa spýtať či je možné v PÚ: zaplatiť faktúru za opravu auta,FA je vystavená na odberateľa vo FR a opravované auto nie je vedené v majetku našej firmy ani prihlasené v SR. A následne túto faktúru nejakým spôsobom prefakturovať?? Poznamka-Fr.spoločnosť je materská firma,naša s.r.o.čka je dcérska spol.Ďakujem za rady.
Ak je faktúra vystavená na odberateľa vo FR nemôžete o nej vôbec účtovať. Aby ste mohli služby prefakturovať, museli by ste pôvodnú faktútu mať vystavenú na vašu firmu.
Airam25
03.10.08,06:08
Ďakujem za odpoveď. Nie som síce účtovník,ale tiež som si to myslela.Myslím totiž na to,že nemám doklad na odchádzajúcu platbu. A vyfakturovať možem len nejakú službu alebo tovar,kt.sročka vyrobila. Vyššie opísaný postup žiada po mne práve materská firma.Svoje zdôvodnenie som si chcela overiť u znalejších.Ešte raz Ďakujem ;)
Airam25
07.10.08,05:38
Poprosím Vás, mohli by ste mi, alebo vedeli uviesť paragraf,kt. hovorí, týka sa tejto oblasti - prefakturovanie služby- kedy,ako, akým spôsobom.Veľmi pekne ďakujem.