Heni
03.10.08,08:30
rozhodla som sa zmodernizovať kuchyňu, zrušiť typickú činžiakovo-panelákovskú kuchynskú linku a namiesto nej dať rohovú kuchyn. linku.
neviem sa však rozhodnúť, či do linky vstavať varnú platňu a rúru na pečenie, alebo radšej kúpiť klasický sporák.
určite ste už mnohí prešli zo samostaných spotrebičov na vstavané či zabudované do kuchynskej linky - aké máte skúsenosti? neoľutovali ste? je lepšie to mať samostatne či radšej zabudovať?
Modroocko
03.10.08,06:47
Mala som možnosť vyskúšať si samostatne stojaci sporák s rúrou na pečenie ešte v pôvodnej panelákovej kuchyni. Musím povedať, že už v tom čase sa mi veľmi nepozdávalo, že si zakaždým musím čupnúť alebo kľaknúť, keď chcem do rúry čosi dať, čosi z nej vybrať alebo aj pri samotnej kontrole pečenia sa musím zohýnať. A potom - s naloženými rukami zase vstávať, dávať pozor, aby som udržala rovnováhu a nespadla. Jednoducho, pri prerábke kuchyne som zvolila vstavanú rúru a dala som ju do skrinky asi do výšky môjho pásu. Pohodlne do nej vidím, bez problémov z nej čokoľvek vyberiem a preložím na neďaleko umiestnenú varnú platňu. Skrátka by som nemenila a určite by som to takto radila každému. Ak by si uvažovala s tým, že kúpiš zabudovanú rúru a umiestniš ju k zemi, tak to rovno zvoľ samostatne stojaci sporák kvôli cene, ale podľa mňa, nedá sa to porovnať, ak si novú kuchyňu zariadiš ergonomicky. A radím všetky spodné skrinky vymeniť za zásuvky. Určite neoľutuješ. Ja som zvolila samé zásuvky - malé aj veľké (výborne sa v tom držia hrnce, radosť vyberať), len v jednom prípade som urobila výnimku - pod varnú dosku som dala obyčajnú skrinku, dodnes to ľutujem a už aj s manželom rozmýšľame, že ju dáme prerobiť na zásuvku. Toľko moja skúsenosť.
Chobot
03.10.08,07:37
rozhodla som sa zmodernizovať kuchyňu, zrušiť typickú činžiakovo-panelákovskú kuchynskú linku a namiesto nej dať rohovú kuchyn. linku.
neviem sa však rozhodnúť, či do linky vstavať varnú platňu a rúru na pečenie, alebo radšej kúpiť klasický sporák.
určite ste už mnohí prešli zo samostaných spotrebičov na vstavané či zabudované do kuchynskej linky - aké máte skúsenosti? neoľutovali ste? je lepšie to mať samostatne či radšej zabudovať?

Jednoznačne zabudovať, je to krajšie a modernejšie. V budúcnosti môžeš vymeniť niektorý komponent nezávisle, v prípade kombi sporáku by si musela meniť celý sporák.

Ale záleží najmä od priestoru.
Heni
04.10.08,06:10
. . . A radím všetky spodné skrinky vymeniť za zásuvky. Určite neoľutuješ. Ja som zvolila samé zásuvky - malé aj veľké (výborne sa v tom držia hrnce, radosť vyberať), . . .
hmmm, toto ma zaujalo, je na tom dačo, vytiahnuť zásuvku a vybrať hrniec namiesto pracného dolovania z hlbín skrinky...
ROBIN111
05.10.08,10:20
...a pokiaľ financie dovolia, zvoliť zásuvky s plnovýsuvom.
Rozalka
05.10.08,12:32
Mala som možnosť vyskúšať si samostatne stojaci sporák s rúrou na pečenie ešte v pôvodnej panelákovej kuchyni. Musím povedať, že už v tom čase sa mi veľmi nepozdávalo, že si zakaždým musím čupnúť alebo kľaknúť, keď chcem do rúry čosi dať, čosi z nej vybrať alebo aj pri samotnej kontrole pečenia sa musím zohýnať. A potom - s naloženými rukami zase vstávať, dávať pozor, aby som udržala rovnováhu a nespadla. Jednoducho, pri prerábke kuchyne som zvolila vstavanú rúru a dala som ju do skrinky asi do výšky môjho pásu. Pohodlne do nej vidím, bez problémov z nej čokoľvek vyberiem a preložím na neďaleko umiestnenú varnú platňu. Skrátka by som nemenila a určite by som to takto radila každému. Ak by si uvažovala s tým, že kúpiš zabudovanú rúru a umiestniš ju k zemi, tak to rovno zvoľ samostatne stojaci sporák kvôli cene, ale podľa mňa, nedá sa to porovnať, ak si novú kuchyňu zariadiš ergonomicky. A radím všetky spodné skrinky vymeniť za zásuvky. Určite neoľutuješ. Ja som zvolila samé zásuvky - malé aj veľké (výborne sa v tom držia hrnce, radosť vyberať), len v jednom prípade som urobila výnimku - pod varnú dosku som dala obyčajnú skrinku, dodnes to ľutujem a už aj s manželom rozmýšľame, že ju dáme prerobiť na zásuvku. Toľko moja skúsenosť.

Presne takto som sa rozhodla aj ja v zmysle hesla: Dievča, budeš už len staršia, nie mladšia, a prečo by si mala riskovať dajaký "hexenšús"?
Je to skvelé, mať rúru v tejto výške, keď sedím pri stole, pohodlne vidím cez okienko, ako sa jedlo krásne pečie.
Heni
05.10.08,17:09
...a pokiaľ financie dovolia, zvoliť zásuvky s plnovýsuvom.
plnovýsuv mi celkom jasný nie je :confused:
Chobot
05.10.08,19:00
plnovýsuv mi celkom jasný nie je :confused:

Keď vytiahneš klasickú zásuvku, tak sa nevytiahne úplne. To znamená, že keď máš v zásuvke vzadu nejaké veci, tak sa musíš ohnúť a ich ešte dolovať. ri plnovýsuve sa zásuvka vysunie úplne tak, že pod linkou nezostáva žiadna časť zásuvky a bez problémov vyberieš aj veci, čo sú úplne vzadu v zásuvke.

Ja mám plnovýsuv na zásuvke pre PC (CDčka, obaly,..) Keby som nemal plnúvýsuv, tak zadné CD by som musel vyberať tak, že najprv by som musel vybrať tie, ktoré sú pred nimil.
Heni
07.10.08,05:22
ahaaaa, dakujem, myslela som, že to je už pri zásuvkách samozrejmosť, takže plnovýsuv je oficiálny názov...
zatiaľ som v štádiu hľadania, zbieram inšpirácie na stránke
http://www.akobyvat.sk/fotogalerie/filtr/kategorie-kuchyne
pwerka
08.10.08,12:52
Takze k sporaku : ja som vyskusala oboje. Aj klasicky samostatny sporak a momentalne mam zabudovany sporak aj ruru. Nielenze je to neporovnatelne krajsie ale omnoho lahsie sa to udrzuje. Ziaden "bordel" nezapada medzi sporak a linku. Lahucko sa to vycisti.

Posluchla som rady skusenejsich a vobec nelutujem - mam plnovysuvy s brzdami (zasuvka sa sama potichucky zatvori aj ked do nej silno udries). je to genialny vynalez. Dala som ich kde sa dalo a spodnu skrinku mam len rohovu a potom na konci linky len 30cm - kde je odpadkovy kos.
Ak ti to financie dovolia urcite sa rozhodni pre plnovysuvy.;)
NATA55
09.10.08,17:21
Necchem odpovedat ale chcem sa spytat a poprosit ako odstranim sekundove lepidlo z kuchynskej linky???
nela88
09.10.08,18:02
My máme vstavané spotrebiče 5 rokov. Po dvoch rokoch sme museli kvôli oprave vytiahnuť rúru von. Niektoré zadné časti boli "chytené" hrdzou.Mechanik povedal, že u vstavaných sporákov je to normálne,lebo sa tam zráža para:confused::eek::mad:
Neviem si tú rúru predstaviť dnes, po ďaľších rokoch. Pri kúpe nových spotrebičov budem veľmi rozmýšľať...

Arizona, a máte pod rúrou v lište vyrezanú mriežku? Tadiaľ by sa mala rúra odvetrávať.
arizona
09.10.08,18:07
Máme. Aj linka je ďalej od steny,má dosť vzduchu na prúdenie. MŇa šokovalo aj to, keď opravár povedal, že to je normálne...
Heni
12.10.08,14:49
ešte by som chcela vedieť, aké máte skúsenosti s tými sektorovými kuch. linkami, väčšinou je to poľská výroba a to ma odrádza :confused: ale zas cenovo sú výhodnejšie... :cool: