Kikic37
03.10.08,11:23
Ahojte, poradí niekto? Zamestnanec sa bol počas pracovnej doby hlásiť na úrade práce a doniesol mi o tom potvrdenie. Podľa môjho názoru mu však za tento deň nevzniká nárok na náhradu mzdy, je však ospravedlnená jeho neprítomnosť. Mám pravdu? A ešte - jedná sa o prerušenie poistenia alebo nie na SP?

dík za radu už teraz :)
mysimis
03.10.08,10:43
Prepáč, ale zdá sa mi to trošku divné prečo sa ide človek, ktorý je zamestnaný hlásiť na úrad práce.
marosc
03.10.08,11:26
Na UPSVaR vedieme aj evidenciu "nespokojných" zamestnancov, ktorí si chcú cez nás nájsť lepšie zamestnanie.
Myslím, že náhrada mzdy by mu v tomto prípade náležala, len keby bol vo výpovednej lehote.
Tweety
03.10.08,11:27
Myslím, že náhrada mzdy by mu v tomto prípade náležala, len keby bol vo výpovednej lehote.
Iba v prípade, že mal tú výpoveď od zamestnávateľa.
nikulik
11.03.09,06:58
Mozem sa opytat, do kolkych dni sa musi hlasit zamestnanec na urade prace ak skončil u zamestnavatela pracovny pomer?
Tweety
11.03.09,07:01
Mozem sa opytat, do kolkych dni sa musi hlasit zamestnanec na urade prace ak skončil u zamestnavatela pracovny pomer?
Ak chce , aby bol zaevidovaný ešte v ten mesiac, tak do 7 dní.
deha
11.03.09,07:43
A po akej dobe ho zaradia do evidencie, v prípade, ak ho z nej vylúčili, napr. neprišiel na kontakt, alebo ako dohodár prešvihol hranicu možného zárobku?
marcela*
13.11.09,10:31
Dobrý den, som zaeivdovaná na úpsvar, určili mi termín, kedy sa mám prísť nahlásiť, ale pomýlila som si dátum a prešvihla som to o 10 dní. neviete mi niekto poradiť, ako to vyriešiť? som študent externista, čiže na úrade ani nemusím byť zaevidovaná, ale kedže mám záujem o absolventskú prax, tak je to nutné.
kovex
13.11.09,10:34
Dobrý den, som zaeivdovaná na úpsvar, určili mi termín, kedy sa mám prísť nahlásiť, ale pomýlila som si dátum a prešvihla som to o 10 dní. neviete mi niekto poradiť, ako to vyriešiť? som študent externista, čiže na úrade ani nemusím byť zaevidovaná, ale kedže mám záujem o absolventskú prax, tak je to nutné.



Viem, že úrad práce uznáva len PN, ale 10 dní dozadu ti ju žiadny lekár nevypíše. Možno by bolo dobré cez známych skúsiť nápravu alebo prísť s poriadne veľkým dezertom za tetuškou na úrad práce a povedať, že si si nechtiac pomýlila dátum. Zváž sama čo by bolo najlepšie.
veronikasad
13.11.09,10:35
Dobrý den, som zaeivdovaná na úpsvar, určili mi termín, kedy sa mám prísť nahlásiť, ale pomýlila som si dátum a prešvihla som to o 10 dní. neviete mi niekto poradiť, ako to vyriešiť? som študent externista, čiže na úrade ani nemusím byť zaevidovaná, ale kedže mám záujem o absolventskú prax, tak je to nutné.
Máš už rozhodnutie o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie ?