plasmuska
03.10.08,11:43
Mili poradaci,

zacinam sa pomalicky orientovat v pre mna neprobadanej oblasti jednoducheho uctovnictva OZ a proto prosim o radu ohladom clenenia vydavkov. Uz sem na porade propatrala vsetko mozne, ale odpovede na svoje otazky som bohuzial nenasla.

Pokud ma OZ len nezdanovane vydavky, moze mat v penaznom deniku uvedene len kolonky pre nezdanovane vydavky? Je treba mat v penaznom deniku uvedene vsetky vydavky podla clenenia v postupoch uctovania alebo je mozne uvadzat len ty ktore vyuzivame?

Ake vydavky se vykazuji v kategorii sluzby a jake v prevadzkovej rezii? Zda sa mi ze vsetky vydavky (postovne, telefon a internet, najemne, cestovne atd.), ktore mame, spadaju do prevadzkovej rezie. Do prevadzkovej rezie davam aj kancelarske potreby, obcerstveni na seminare atd. Takze v podstate nemam ani nic v zasobach. Tam som letos vyuctovala len nakup drobneho hmotneho IM.

V ramci jednoho projektu pracuje zivnostnik na zaklade Mandatnej zmluvy a v ramci druheho na zaklade Zmluvy o spolupraci. Neviem do akej kategorie v penaznom deniku to zaradit - sluzby, mzdy alebo prevadzkova rezia?

Zaplatene zalohy na elektrinu a plyn je mozne je zauctovat rovno v prevadzkovej rezii alebo je treba jich evidovat napr. v priebeznych polozkach a preuctovat je az po konecnom vyuctovani?

Vopred velmi pekne dakujem

Plasmuska