monikammm
03.10.08,12:00
Prosím, poraďte.
Idem robiť účto s.r.o,ktorá vznikla tak, že majiteľ kúpil extistujúcu zaregistrovanú s.r.o. Táto bývalá s.r.o. nevykazovala vraj nijakú činnosť, žiadne doklady neexistujú, kúpili vlastne len meno.
V OR je zapísaná bývalá s.r.o. na určitej ulici, teraz si nový majiteľ prenajal kancelárske priestory na inej ulici, ako je firma registrovaná. Čo všetko musí urobiť v súvislosti s tým, aby mu pošta (samozrejme aj z DU, sociálky...) chodila na adresu, kde je naozaj kancelária? Ako majú vyzerať daňové doklady, pečiatka... Ide v tomto prípade o prevádzku? Stačí, ked na dokladoch a pečiatkach bude mať uvedenú adresu,kde má kancelárie, alebo musí byť adresa, ktorá je uvedená v OR?
Ďakujem
zalobaba
03.10.08,10:12
Prosím, poraďte.
Idem robiť účto s.r.o,ktorá vznikla tak, že majiteľ kúpil extistujúcu zaregistrovanú s.r.o. Táto bývalá s.r.o. nevykazovala vraj nijakú činnosť, žiadne doklady neexistujú, kúpili vlastne len meno.
V OR je zapísaná bývalá s.r.o. na určitej ulici, teraz si nový majiteľ prenajal kancelárske priestory na inej ulici, ako je firma registrovaná. Čo všetko musí urobiť v súvislosti s tým, aby mu pošta (samozrejme aj z DU, sociálky...) chodila na adresu, kde je naozaj kancelária? Ako majú vyzerať daňové doklady, pečiatka... Ide v tomto prípade o prevádzku? Stačí, ked na dokladoch a pečiatkach bude mať uvedenú adresu,kde má kancelárie, alebo musí byť adresa, ktorá je uvedená v OR?
Ďakujem

Najlepšie by bolo zmeniť sídlo spoločnosti. Na daňových dokladoch a pečiatkach je potrebné uvádzať práve toto sídlo, ktoré je zapísané v OR.
EIS
04.10.08,09:44
Nuz ja osobne by som rozmyslal ci nie je lepsie ist na postu a nastavit si presmerovanie posty na novu adresu.

Na fakturach samozrejme treba uvadzat originalnu adresu, ale umiestnil by som tam adresu novej prevadzky.Na peciatkach staci uviest adresu prevadzky myslim.

Minimalne takto funguju napr. zivnostnici. "Firma" registrovana tam kde byvaju (menej papierovaciek pri vybavovani) a firma ma registrovanu v zivnostenskom liste prevadzku na inej adrese. Na fakture sa uvadza (Prevadzka: adresa a pod tym adresa trvaleho pobytu). A peciatky su kazde rok pomaly ine (design). Adresa na nich je iba adresa prevadzky. Bolo viacero kontrol a ziadna nemala vyhrady (soi,danovy urad ...).

Kompletna zmena adresa by bola podla mna omno pracnejsia a nakladnejsia. Menit zivnostenske listy, zapis v obchodnom registri ....kolky...
sundy
16.10.08,13:07
Chcem dať len do pozornosti, že ak je sídlo spoločnosti iné ako miesto, kde sa nachádza kancelária, treba dať oznam aj na Daňový úrad podľa zákona 511/1992. Práve riešim tento prípad v našej spoločnosti. Doposielanie na pošte je fajn, len pozor na dovolenkové obdobie. Počas júla a augusta máme vždy problém. Majú tam brigádnikov......