Polly404
03.10.08,13:53
Neviem, možno som mimo témy, ale chcem sa spýtať, či sa niekto stretol s niečím podobným. Firma ma ústne požiadala o vypracovanie vnútropodnikových smerníc potrebných k účtovníctvu. Smernice som vyracovala (kto to robil, vie, koľko je s tým roboty), vytlačila, pekne farebne rozíšila a pripravila na odovzdanie a na podpis. Po dokončení smerníc som firme zaslala faktúru s tým, že pri najbližšom stretnutí im odovzdám smernice. Na cene smerníc sme sa dohodli vopred v cenníku. Lenže oni si to zrazu rozmysleli, vraj mám faktúru stornovať, lebo oni tie smernice nechcú a tým pádom mi ani nezaplatia. Smernice sú u mňa pripravené a urobené pre potreby tejto firmy. Minula som papier, toner a moju prácu a štúdium zákonov. Máte niekto podobnú skúsenosť?
Lotarka
03.10.08,12:02
Aj u nás vo firme sa stávajú takéto veci. V dnešnej dobe, čo nie je na papieri podpísané, tak to ako-keby ani nebolo. Niekto si u nás objedná výrobu tabule a potom si to rozmyslí, no tabuľa je už hotová. Ak nemáme objednávku- tak s tým nevieme veľa robiť.

Máš nejakú objednávku alebo mail, ktorý by preukázal, že si to u teba objednali?
Polly404
03.10.08,12:07
Nemám konkrétnu objednávku, mám len maily, kde sa pýtajú koľko je to smerníc, aký rozsah majú,čo obsahujú a podobne.
Milan Benka
03.10.08,12:09
Nemám konkrétnu objednávku, mám len maily, kde sa pýtajú koľko je to smerníc, aký rozsah majú,čo obsahujú a podobne.

Ešte jeden mail, v kt. sa pýtajú, kedy budú smernice hotové.
Polly404
03.10.08,12:23
Nie, lebo väčšinu komunikácie ohľadom smerníc sme robili telefonicky. Ale mám napríklad taký mail, kde mi píšu, aký mám dať do smernice pokladničný limit.
Milan Benka
03.10.08,12:41
Nie, lebo väčšinu komunikácie ohľadom smerníc sme robili telefonicky. Ale mám napríklad taký mail, kde mi píšu, aký mám dať do smernice pokladničný limit.

To už chce radu od právnika. Možno by dokázal nieč z toho vydobiť.
Polly404
03.10.08,12:45
Nechcem sa s nimi súdiť, len som chcela vedieť, či s tým má niekto skúsenosti a ako to vyriešili.