nikusko
03.10.08,21:09
Ahoj Poraďáci...
Potrebujem poradiť, dúfam však, že to napíšem správne, pretože v tejto problematike nie som doma. Ideme stavať domček a bola som sa poradiť na stavebnom úrade ohľadom hranice pozemku, ale nie o tom som chcela. Keď som sa dozvedela potrebné informácie, dotyčný pán pracujúci na stavebnom úrade mi začal hovoriť niečo o dodržaní stavebnej čiary.
Mala som so sebou prefotený geometrický plán, na ktorom som mala načrtnutý obrys nášho domčeka,ako sú miery atď. Keď to uvidel, povedal, že to takto ako je tá chalupa zakreslená, tak takto sa stavať nebude, vraj budeme stavať a pridržiavať sa stavebnej čiary, pretože sused, ktorý nedávno postavil dom, ho má umiestnený blízko k ceste a takto sa budeme musieť pridržiavať aj my.
Ja s týmto však ,,nesúhlasím,, pretože chcem dom posunúť ďalej od cesty, pretože ak ho posuniem blízko k ceste, budem mať z pozemku veľké kulové a to z toho dôvodu, že vpredu chcem mať pekný dvor, svieti tam celý deň krásne slniečko a zo zadu, ako by si to predstavoval pán dotyčný mám susedu, ktorá stále niečo rieši a tým pádom by som sa na ňu chcela pozerať čo najmenej. Je to dané zákonom alebo ako to vlastne je??? Poradíte mi niekto??? Ďakujem...
ALA1N
16.10.08,10:31
KRASNY DEN PRAJEM.
Teda, co je dane zakonom, to Vam nepoviem - neviem.
Všimol som si však, že niektore stavby túto stavebnú čiaru nerešpektujú.
Pokusil by som sa vyhnut takejto "povinnosti" premenovanim stavby na "polyfunkčnu budovu" - teda že sa bude využívať zčasti na podnikanie.
Vtom pripade by mali byt zhovievavejší.
Z krátka: pomenoval by som stavbu akokolvek,aby to prešlo tak ako ja chcem, a potom sa nastahoval trebárs i do "hospodárskej budovy".
V duchu hesla: Odovzdaj Pánu, co Pánovo, a cisárovi, co cisárovo.
Braňo
16.10.08,13:43
Premenovaním stavby nezíska kladné kolaudačné rozhodnutie.
ALA1N
26.10.08,11:56
Premenovaním stavby nezíska kladné kolaudačné rozhodnutie.

Nevidím dovod, prečo by nemala byť skolaudovana stavba, ktorá sa bude rovnako volať počas získavania Stavebného povolenia ( o ktoré predpokladám, že sa snaží ), na stavebnom povolení, počas samotnej výstavby, ako aj pri samotnej kolaudácii.
Pomenovanie ma v tomto prípade iba poslúžiť na to, aby si mohla uplatniť výnimku, o ktorú si ale bude musieť požiadat. Preto by ju mala pomenovať takým názvom stavby, na ktorý sa takáto žiadosť o výnimku može vzťahovat, prípadne na ktorú sa najčastejsie v praxi aj prideľuje.
Táto rada však nepatrí tým ľudom, ktorých uráža že budú zaspávať v spálni, ktorá sa volá v papieroch kancelária, prípadne obyvačkovat v napr. manufaktúre na výrobu kožených výrobkov, ani už nie takým, ktorí už bývajú v hospodárskych budovách, ktoré, každý kto nič o nich nečítal nenazve inak ako vilou.
S úctou ALA1N.