MonikaHaf
03.10.08,21:28
Zdravím, potrebujem radu ohľadom pripojenia môjho mobilu k počítaču. Mám nový mobil LG KF310 a vo výbave nebolo inštalačné CD, ani USB kábel pre pripojenie k počítaču. Takže mám problém si stiahnuť fotky, videá, hudbu z a do telefónu. Bolo mi povedané, že mobil s počítačom spojím prostredníctvom bluetooth, ak túto funkciu daný počítač má. Ako to zistím? Resp. ako "dostanem" bluetooth" do môjho počítača, aby som ho mohla spojiť s mobilom? Prepáčte, ak sa pýtam ako "blbá", ale v týchto veciach som laik laikov a vopred sa ospravedlňujem, ak tu už táto téma bola preberaná. Vďaka za rady a prajem pekný víkend, Monika H.
PS: A ešte by somsa chcela spýtať, či nepoznáte nejaký program na tvorbu vizitiek štandardných rozmerov? resp. či to zvládne WORD? Díky
robovi
03.10.08,19:47
Zdravím, potrebujem radu ohľadom pripojenia môjho mobilu k počítaču. Mám nový mobil LG KF310 a vo výbave nebolo inštalačné CD, ani USB kábel pre pripojenie k počítaču. Takže mám problém si stiahnuť fotky, videá, hudbu z a do telefónu. Bolo mi povedané, že mobil s počítačom spojím prostredníctvom bluetooth, ak túto funkciu daný počítač má. Ako to zistím? Resp. ako "dostanem" bluetooth" do môjho počítača, aby som ho mohla spojiť s mobilom? Prepáčte, ak sa pýtam ako "blbá", ale v týchto veciach som laik laikov a vopred sa ospravedlňujem, ak tu už táto téma bola preberaná. Vďaka za rady a prajem pekný víkend, Monika H.
PS: A ešte by somsa chcela spýtať, či nepoznáte nejaký program na tvorbu vizitiek štandardných rozmerov? resp. či to zvládne WORD? Díky

Zalezi od toho, aky mas pocitac.
Ak mas stolny pocitac, tzv. desktop, tak potom pravdepodobne nema integrovany v sebe bluetoth modul a budes musiet dokupit bluetoth USB kluc. Takto (http://www.agem.sk/?cmd=tovar&flag=displaySearch&fsid=DI2l19416796v09J8f6Gr85l132x2b3J) zhruba vyzeraju a vacsina obchodnikov na zapade slovenska nakupuje v tejto firme. Tak si vyber a ides. K tomu bude prilozene instalacne cd, pomocou ktoreho si nainstalujes ten kluc a urcite na nom bude aj nejaky ten obsluzny software k tomu klucu.
Ak mas notebook, tak vacsina dnesnych typov ma integrovany bluetoth modul a pravdepodobne aj predinstalovany obsluzny modul.
Potom ti uz nic nebrani, aby si prepojila pomocou bluetoth pocitac s mobilom./Co je vsak tiez obvykle z mojich skusenosti hotova kalvaria./

Na tvorenie vizitiek je cela plejada programov, aj word si s tym poradi, ale ja pouzivam business card designer http://www.camdevelopment.com/designer/business_card/download.htm
ktory je velmi, ale velmi intuitivny.
MonikaHaf
03.10.08,19:53
Ďakujem krásne za radu, zase som o niečo múdrejšia....:) ... ešte raz dík a pekný večer prajem, MH
Andy Kralik
03.10.08,20:00
No skus napisat aky mas notebook - vyrobcu a typ najdes na etikete na spodu - podla toho mozeme skusit zistit ci mas bluetooth alebo nie. Stolne pocitace vacsinou bluetooth integrovane nemaju.

V kazdom pripade si ho poriadne prezri - ak mas bluetooth malo by byt tlacidlo ktorym ho zapinas - symbol bluetooth si pozri na nete, daj si v google hladat toto slovo v obrazkoch a urcite ti ho vyhodi - je to tazsie opisatelne akoby take divne spicate B v modrom ovale :) Problem je ze aj ked tlacidlo na pocitaci najdes, nemusis ho realne mat - zavisi od typu.

Ak bluetooth nemas, da sa kupit vo forme USB adapteru za cca. 200-300,-Sk aj s ovladacim software. To by malo stacit na prenos suborov medzi pocitacom a mobilom. Ak chces s mobilom komunikovat aj nejak inak - mozno budes potrebovat aj komunikacny software od vyrobcu telefonu. Neviem ako LG, Nokia ma specialny software ktory si je treba stiahnut zadarmo z ich stranky. Predpokladam ze na LG to bude obdobne - treba pozriet na ich stranke.
MonikaHaf
03.10.08,20:38
Ahoj...nie je to notebook, ale stolný PC a je to skladačka - svadobný dar od môjho uja :)....takže zrejme bude treba dokupit ten adapter aj so softom....nastastie to nie je take drahe..... vdakaaaa . MH
Chobot
03.10.08,22:03
Zdravím, potrebujem radu ohľadom pripojenia môjho mobilu k počítaču. Mám nový mobil LG KF310 a vo výbave nebolo inštalačné CD, ani USB kábel pre pripojenie k počítaču. Takže mám problém si stiahnuť fotky, videá, hudbu z a do telefónu. Bolo mi povedané, že mobil s počítačom spojím prostredníctvom bluetooth, ak túto funkciu daný počítač má. Ako to zistím? Resp. ako "dostanem" bluetooth" do môjho počítača, aby som ho mohla spojiť s mobilom? Prepáčte, ak sa pýtam ako "blbá", ale v týchto veciach som laik laikov a vopred sa ospravedlňujem, ak tu už táto téma bola preberaná. Vďaka za rady a prajem pekný víkend, Monika H.

Nepodceňuj sa, nie si blbá. Je kopec ľudí, čo ešte neprišli do styku s BlueTooth pripojením mobilu na PC. Nikdy nie je neskoro sa niečo naučiť.

V prvom rade trochu úvodu - mobil môžeš spojiť s PC buď káblom alebo bez kábla (napr. cez BlueTooth). Najjednoduchšie je kúpiť si kábel k tvojmu mobilu, potom po pripojení sa pamäť mobilu bude správať ako úložný priestor a bude v PC označený napr. písmenom E:

AK chceš bezkáblové pripojenie, musí mať tvoje PC BlueTooth (BT) vysielač. Ak ho nemá, nevadí, dajú sa kúpiť USB BT adaptéry už od nejakých 300 SKK:

http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000010043100793

Takýto adaptér jednoducho pripojíš do USB portu a z priloženého CD nainštaluješ ovládače prípadne aplikáciu, ktorá to bude spravovať. Potom už stačí len zapnúť na mobile BT, spárovať zariadenia a môžeš prenášať súbory z PC do mobilu.



PS: A ešte by somsa chcela spýtať, či nepoznáte nejaký program na tvorbu vizitiek štandardných rozmerov? resp. či to zvládne WORD? Díky

Word také niečo zvládne ľavou zadnou. Len aby si to aj ty vedela...:rolleyes:

To je ako keby ťa postavili do komplet moderne vybavenej stolárskej dielne, aby si si urobila poličku. Ale Wordom sa to určite dá urobiť.
MonikaHaf
04.10.08,12:18
Ahojte, dakujem vam vsetkym, teraz uz tomu rozumiem - doteraz som si myslela, ze mobil moze byt spojeny s kompom len cez datovy USB kabel, toto bolo pre mna nove. No co uz - cas pokrocil, technika tiez a ja som zasa o nieco mudrejsia vdaka vam. :) Uz sa pomalicky trapim aj s tymi vizitkami v tom WORDe, tak snad sa mi aj zadari - drzte palce:--- a este raz vdaka. Prajem pekny aj ked uprsany vikend, Monika H.
petsvk
06.10.08,16:42
Ja som kúpil BT-adaptér , vložil do usb vo winXP a nič. Trápil som sa s tým celý víkend sťahoval som ovládače , inštaloval a stále nič . Po víkende som zaniesol BT-adaptér na reklamáciu , dali mi druhý kus , prišiel som domov , vložil do usb a pc sa hneď ozvalo - najdeny novy hardvér samo si ho nainštalovalo , BT-adaptér zablikal a a v pohode spájam mobil s pc.
Fero11
06.10.08,17:26
Musel byt vadny, to sa stava
Andy Kralik
06.10.08,18:19
Treba ratat s tym ze je to spotrebny material. :) Prvy USB bluetooth sa mi pokazil po pol roku, reklamovat som ho nereklamoval, kedze za 150 Sk za co som ho kupil sa to neoplatilo. Druhy som si pouceny kupil asi o stovku drahsi. A funguje vyse roka.