dida2
04.10.08,14:15
Ahojte,
chcela by som sa spýtať ako to bude s dotáciou na podnikanie z ÚP od januára 2009 ? Jedná sa mi ,či budú nejaké úpravy v sumách, t.j. zvýšenie.
Vďaka
Miroslavkas
05.10.08,19:23
Neviem presne ako to bude od januára, ale keďže sa táto suma podľa zákona odvíja od minimálnej mzdy a od januára by sa mala zvýšiť, tak predpokladám a podľa skúseností z minulých rokov by aj príspevky mali ísť hore. Nie hneď, možno tak od marca kým to všetko dôjde zhora až na úrady.
ibiza
07.10.08,10:19
ahojky, ja teraz taktiež žiadam dotáciu z ÚP a po novom sa už táto neodvíja od minimálnej mzdy, ale od priemernej miery nezamestnanosti v danom okrese kde chceš realizovať podnikateľský zámer. To znamená čím vyššia nezamestnanosť je v okrese, tým vyšší príspevok môžeš dostať. Čiže Suma sa mení určite každý rok k januáru, ale možno aj častejšie to už neviem ako často to aktualizujú. Napr. v Poprade je to teraz 66.496,- Sk, ale v Levoči je to až okolo 103.000,- Sk. V januári bude suma určite iná.
Miroslavkas
07.10.08,17:41
Dotácia sa zo zákona odvíja od minimálnej mzdy. Je to tak teraz a bolo to tak aj predtým. Zároveň je suma iná v jednotlivých okresoch podľa miery nezamestnanosti a tiež to tak bolo aj v predtým. Suma poskytnutého finančného príspevku sa mení vždy len raz ročne, nie častejšie. Robila som s týmito príspevkami, takže to viem určite.
Ivan8
07.10.08,21:35
Výška dotácie záleži od výšky nezamestnanosti v danom okrese
a či bol žiadateľ dlhodobo nezamestnaný.
dagyna
08.10.08,06:41
neviete aká je dotácia pre Senec?