Danielle369
04.10.08,17:51
Ahojte..pokazilo sa mi auto ktoré je určené na podnikanie(dodávka) a oprava bude dosť drahá...cca 60 000 tisíc.Chcela by som sa spýtať či mám nárok žiadať od poisťovne za opravu.Platím si havarijné poistenie a zákonnú poistku a asistenčné služby. Dakujem
Rozalka
04.10.08,16:14
Treba preštudovať, aké riziká kryje poistná zmluva. Obávam sa však, že "pokazenie" nie je predmetom poistenia.
preboha
05.10.08,18:08
porucha auta za 60 000 Sk - čo sa mu preboha stalo?
Stanislav 1975
05.10.08,21:37
Tak opravu toho auta poisťovňa určite NEPREPLATí, to sa stavím aj o 10.000sk- Kasko poistenie je proti rizikám- poškodenie, zničenie, vandalizmus, krádež, ale určite nie na poruchu auta...
Danielle369
14.10.08,05:12
porucha auta za 60 000 Sk - čo sa mu preboha stalo?


Auto z ničoho nič nešlo naštartovať.Dali sme to odtiahnuť do servisu , auto dali na počítač a ten neukázal žiadnu chybu.Potom nám technik oznámil že asi treba nové trysky na palivový systém a jedna tryska stojí vraj 11 000 korún. S tým som súhlasila a včera mi technik doobeda zavolal že auto je hotové a oprava stojí 66 098 korún. Skoro som odpadla , ale od radosti že auto je hotové tak som to vyplatila. Cestou domov sa muž zastavil na benzínke a natankoval naftu a viacej to znova nešlo naštartovať. Znova sa to odtiahlo do servisu.....tak teraz faktúra vyplatená a auto nemám lebo neštartuje. Co podla vás mam urobit?
bepo
14.10.08,05:16
Tak aspoň vieš že to tryskami nebolo, odtiahnuť znovu do servisu a reklamovať že vymenili čo nebolo treba.
Danielle369
14.10.08,05:26
Tak aspoň vieš že to tryskami nebolo, odtiahnuť znovu do servisu a reklamovať že vymenili čo nebolo treba.


No ano auto je už naspäť v servise ale technik tvrdí že tie trysky sa museli vymeniť a dalej nevedel povedať nič....a bol tak nervozny že sa s ním nedalo ani rozprávať. Je to auto Opel Vivaro 1,9.
bepo
14.10.08,10:36
Neviem či je to bežná výmena 4 trysky a zas to nejde, skús pozrieť a popýtať sa na http://forum.opelclub.sk/ príp použi google
Danielle369
14.10.08,10:53
Neboj ja som bola už na týchto forach a všade mi povedali že ma ošklbali dobre...lenže fa je zaplatená a auto u nich...tak musím teraz čakať čo mi zavolajú a čo mi k tomu povedia.
hanelie
14.10.08,11:33
nečakať - spísať reklamačný protokol -
vziať staré trysky na preškúšanie, či ozaj bolo nutné ich meniť
Danielle369
14.10.08,17:53
nečakať - spísať reklamačný protokol -
vziať staré trysky na preškúšanie, či ozaj bolo nutné ich meniť


Joj Hanelie aké trysky mám dať na preskúšanie ked mi ich nechcú vydať ...ved mi tvrdia že staré trysky sa posielajú na opravu do Nemecka.
hanelie
15.10.08,09:02
ved mi tvrdia že staré trysky sa posielajú na opravu do Nemecka.:confused:
niektoré súčiastky sa dajú repasovať, ale trysky k nim nepatria
preboha
15.10.08,17:21
vstrekovacie trysky sú drahá záležitosť, je to jeden z najpresnejších výrobkov v aute, a ich výmene by vzhľadom na cenu mala predchádzať detailná diagnóza. Mladý mechanik a diagnostický tester sú najhoršia kombinácia s najhorším výsledkom pre klienta. Ako náhradný diel existujú trysky nové, a repasované. Nové sú pochopiteľne drahšie. Repasované sú trysky po "generálnej oprave". V tomto prípade servis použil repasované trysky, ktoré sú lacnejšie, ale demontovaný diel musí byť vrátený výrobcovi - preto vám ich nevedia vrátiť. Nervozita mechanika je pochopiteľná, pretože jeho nesprávna diagnóza Vás stála 60 000 Sk. Poisťovňa v tomto prípade nemá čo robiť, je to vec Vás ako klienta a servisu, ktorý vozidlo opravil, vystavil účet a nechal si ho preplatiť. Teda ste v situácii, kde treba PÍSOMNE uplatniť reklamáciu na kvalitu opravy. Na opravu platí 6 mesačná záruka. Čierny Peter je jednoznačne v rukách servisu. Ak budú tvrdiť, že vozidlo má inú poruchu, a pôvodnú odstránili výmenou trysiek bude to 100% výhovorka, Stanovisko servisu pýtajte zase PÍSOMNE. Vstrekovacie trysky sú hrozne náchylné na kvalitu nafty ( v servise o tom nehovorte), a pred výmenou by mali byť preskúšané na špecializ. pracovisku, ktorých je na Slovensku veľmi málo. Ak trysky nedali preskúšať (pochybujem že sú na to technicky vybavení), a vymenili iba na základe info z diagnostiky sú hlupáci. Ak chcete vedieť ako treba postupovať pošlite mi súkromnú správu.