pupkin
04.10.08,19:22
ahojte. poraďte mi kam umiestniť izoláciu krovu nobasilom alebo isoverom. sklon krovu je mierny - 17%. dať ju medzi šikmé hrady alebo medzi vodorovné hrady? murári mi radia dať ich medzi vodorovné - 15 cm a ešte krížom na ne dať 5 cm izolácie. od spodu podložiť lišty, na ktoré sa prichytí sadrokartón. keďže výška krovu je malá - cca 1 meter, podkrovie nebude maximálne nejaký úložný priestor cez sklápacie schody. ďakujem za rady.
jojkoz
04.10.08,18:34
Pokial nebude teda to podkrovie vyuzivane - je lacnejsie ( mensia plocha) ale aj lahsie zateplit to vodorovne ( akurat by som na tvojom mieste dal aspon 25 cm - cize 15 + 10 ).
220870
04.10.08,19:59
Je dobré vatu preložiť do kríža tak ako píšeš.
deli.
05.10.08,07:13
treba dat samozrejme v dvoch vrstvach, ale urcite viac ako 20 cm, pokojne aj 30 cm: 20 medzi krokvy a 10 pod ne.
pupkin
05.10.08,10:05
vďaka. a to uchytenie izolácie? ako to riešiť? vraj to zvyknú previazať motúzom a potom keď sa montuje sadrokartón sa dajú lišty. poraďte
chlap
05.10.08,20:19
vďaka. a to uchytenie izolácie? ako to riešiť? vraj to zvyknú previazať motúzom a potom keď sa montuje sadrokartón sa dajú lišty. poraďte

Zvykne sa to uchytiť viazacím drôtom, ktorý sa pribíja klincami alebo sponkovačkou do krokiev.

A čo sa týka technológie zateplenia, tu si to môžeš naštudovať (http://www.rockwool.sk/sw7358.asp) ..... tiež ma to asi o mesiac čaká.
jojkoz
06.10.08,04:12
Ja osobne som pouzil platy - a tie pekne drzia aj bez viazania.
pupkin
06.10.08,18:23
jojkoz prosím ťa a čo sú to tie platy? kde sa to dá naštudovať? ďakujem
jojkoz
06.10.08,19:19
jojkoz prosím ťa a čo sú to tie platy? kde sa to dá naštudovať? ďakujem

Je to vata ako kazda ina - len je trochu tuhsia a nieje balena v baloch ale v platoch. Je o cosi drahsia ale ma aj o malicko lepsie tepelno-izolacne vlastnosti.
Plat sa nareze na presnu mieru ( to jest tak 1-1,5 cm naviac ) aby to pekne drzalo.

Ja osobne som daval konkretne AKUPLAT - ked hodis do GOOGLa tak ti to najde.
chlap
06.10.08,20:12
Je to vata ako kazda ina - len je trochu tuhsia a nieje balena v baloch ale v platoch. Je o cosi drahsia ale ma aj o malicko lepsie tepelno-izolacne vlastnosti.
Plat sa nareze na presnu mieru ( to jest tak 1-1,5 cm naviac ) aby to pekne drzalo.

Ja osobne som daval konkretne AKUPLAT - ked hodis do GOOGLa tak ti to najde.

Ono sa to správne robí tak, že medzi krokvy sa dáva izolácia v baloch (tá mäkšia zrolovaná vata) a potom ešte krížom cez krokvy sa dáva izolácia v plátoch (tá zhutnená vata v hrubých doskách).

Aj samotnú krokvu totiž treba izolovať - ak ju neizoluješ, bude v streche tvoriť tepelný most.
jojkoz
07.10.08,05:20
Ono sa to správne robí tak, že medzi krokvy sa dáva izolácia v baloch (tá mäkšia zrolovaná vata) a potom ešte krížom cez krokvy sa dáva izolácia v plátoch (tá zhutnená vata v hrubých doskách).

Aj samotnú krokvu totiž treba izolovať - ak ju neizoluješ, bude v streche tvoriť tepelný most.

A kvoli comu by sa medzi krokvy musela davat v baloch ?

A ja nikde nepisem ze mam len medzi krokvamy. Ja mam 15cm platy medzi krokvamy a pod nimi mam nasrobovany pomocny rost na vysku 10cm a medzi to som daval platy 10 cm.

Kazdopadne on to chce davat vodorovne - tam mu stacia platy medzi vodorovne tramy a na to pridavna izolacie - v tomto pripade kedze ju nebude pouzivat by som pouzil lacnejsie baly volne polozene zhora.

Ja som to "preplatoval" jednak kvoli tepelnym mostom a aj preto ze pochybujem ze niekto ma tak vysoke krokvy aby to stacilo na dobre zateplenie ( to jest podla mna 25+ cm)
focus3ccd
07.10.08,12:09
Podla info na nete som to urobil nejako takto.....