silvia
10.05.05,10:29
Prosim Vas, surne si potrebujem overit, ci suma preddavku na ZP, ktoru hradi zamestnavatel sa zaokruhluje na 1,- Sk nahor na kazdeho zamestnanca zvlast. Program mi to zacal vyhadzovat raz tak, raz zase v desatinnych cislach a zaokruhlil len celkovu sumu preddavku zamestnavatela za vsetkych zamestnancov.

Vdaka!
Katarína STR
10.05.05,08:34
Aj mne to program robil tak, že každého zamestnanca zaokrúhlil zvlášť.

Pred pár dňami som si dala novú verziu môjho programu a tam už to robí tak, že nechá každého zamestnanca nezaokruhleného, teda v halieroch a až celkovú sumu mi zaokrúhli.
Takže dúfam, že je to tak správne.
Ľuba
10.05.05,08:50
Ja tiež zakrúhľujem na desaťhalierniky (aj Money, kým to nerobilo - tak som výkaz vypísala s desaťhaliernikmi) a celú sumu zaokrúhlene. Ešte podotýkam, že keď som sa niekedy vo februári pýtala na to v poisťovniach - tak nevedeli ...
uko
10.05.05,08:53
a cenu práce každého zamestnanca máte potom ako?
Ľuba
10.05.05,09:00
Aj tú mám na desaťhalierniky.
Katarína STR
10.05.05,09:00
Cenu práce mám zaokrúhlenú na celé koruny. Teda aspoň na výplatnej páske.
Ľuba
10.05.05,09:01
Cenu práce mám zaokrúhlenú na celé koruny. Teda aspoň na výplatnej páske.
Katka, to máš v Money ?
Katarína STR
10.05.05,09:02
Nie ja na mzdy používam program PAM 98.
silvia
10.05.05,09:16
Ja robim v MRP, doteraz mi zaokruhloval preddavok zamestnavatela na kazdeho zamestnanca na koruny nahor a ked som si pred 2 tyzdnami upgradovala system, zacal mi to zaokruhlovat na desathalierniky a len celkovu sumu preddavku zamestnavatela na koruny nahor. Cenu prace zaokruhluje na cele koruny.
Katarína STR
10.05.05,09:20
silvia

Asi to bude rovnaký postup. Aj mne to presne takto robí, a dúfam, že správne. :D

Ahoj
uko
10.05.05,09:42
no baby mna ste dobre doplietli. ja robim mzdy ručne a všetko zaokruhlujem kazdemu zamestnancovi na cele koruny hore. teraz neviem či je to zle. to vam tie programy robia preto aby sedel vykaz s prilohou? mne sa to zda divne. ved zakon hovori ze preddavok sa zaokruhluje hore a nehovori ze sa ma zaokruhlit až suma preddavkov.
Jozef Mihál
10.05.05,09:48
Zákon hovorí (v § 16), že zamestnávateľ počíta preddavok za zamestnávateľa ako 10% (5%) z úhrnu vymeriavacích základov svojich zamestnancov.

Takže spočítam VZ všetkých zamestnancov dokopy, vypočítam z toho 10%, výsledok zaokrúhlim na celé Sk nahor.

Avšak na prílohu mesačného výkazu sa uvádza preddavok zamestnávateľa za jednotlivých zamestnancov, pričom sa jednotlivé sumy zaokrúhľujú na celé Sk nahor. Prvá strana výkazu, na ktorú sa uvedie preddavok zamestnávateľa vypočítaný podľa zákona, potom samozrejme nesedí so súčtom jednotlivých preddavkov zamestnávateľa z prílohy - čo je v poriadku. Viď vestník č.2 Úradu pre dohľad, www.udzs.sk
uko
10.05.05,10:01
zase som čitala ten paragraf povrchne. z toho mi vychádza, že je to jedno či su desaťhaliere alebo cele koruny. lebo platim to čo je vo vykaze a to je ako hovorite 10% z úhrnu vymeriavacich zakladov. prilohu mam tiez ako hovorite. uf
uko
10.05.05,10:04
lenže teraz ma zas mota preddavok za zamestnanca.
rata sa z vymeriavacieho zakladu kazdeho zamestnanca zaokruhleneho na cele koruny hore?
preddavok je zaokruhlený na cele koruny hore?
za zamestnanca ho odvadza zamestnavatel spôsobom vypočitaným podľa výkazu, čiže z úhrnu, čo nesedí so sumou preddavkou spolu, ale to nevadí, to upravuje usmernenie?