Zdenusko
05.10.08,11:14
Zdravim Vas a zaroven prosim o radu.

Chceme sa pustit do upravy nepouzivaneho podkrovia a takze potrebujeme najskor podlahu....povodny stav drevene tramy a nieco medzi nimi...neake zvysky asi neakeho poteru.
Co navrhujete....?? No najskor by som to vycistil,potom asi vyrovnat neakymi gulickami - nech to aj dycha/uz ani neviem kde som to cital/ a na to by som dal polystyren - otazka aky? Aka hrubka? a co nan??? Nerad by som strop velmi zatazoval - cize asi beton nie...skor nieco na sucho?? Moze ist priamo na ten polystyren neka podlahova kritina /drevo...atd/
Dakujem uz vopred za vase nazory a skusenosti.:)
220870
05.10.08,18:15
Drevo bude asi najlepšie . ale môže tam ísť aj sadrokartón. Len je o dosť drahší.
Zdenusko
09.10.08,10:45
Nikto viac.....
Co ste davali na drevene trami ked ste zobytnovali podkrovie v starsom dome???
Dakujem!!
chandler
09.10.08,12:08
daj tam osb dosky
chlap
09.10.08,20:22
Ja rekonštruujem 100 ročnú chalupu s dreveným stropom. Tiež budem mať obytné podkrovie - mám tam prekladané dosky - t.j. dosky sú položené jedna na druhú na preskačku.

Takže všetka mazanica išla preč - do medzery medzi dve dosky ide tvrdená minerálna vlna na vyrovnanie, na takto vyrovnanú podlahu pôjde 4 cm minerálna vlna na izoláciu, na to 18 mm hrubé OSB dosky, potom zase nejaká kročajová izolácia a na to podlahovina (ešte nie sme rozhodnutí, čo presne - moja žena chce obyčajnú drevennú palubovku, ja uvažujem nad laminátom alebo som dostal tip na OSB dosky povrchovo upravené silným lakom)
Zdenusko
09.10.08,20:45
dakujem....opat teda dalsia moznost ako na to.
A ako je to cenovo ?/ OSB dosky?? Alebo polystyren??
chlap
10.10.08,05:41
dakujem....opat teda dalsia moznost ako na to.
A ako je to cenovo ?/ OSB dosky?? Alebo polystyren??

Miešaš dve veci - OSB dosky sú na to, aby si podlahu vyrovnal a spevnil. Polystyrén je na to, aby si nepočil na prízemí každý krôčik a každé slovko, ktoré si niekto na poschodí šepne.

Takže otázka nie je, či OSB dosky alebo polystyrén ? Otázka je, koľko polystyrénu (minerálnej vlny) a koľko OSB dosiek.
Zdenusko
10.10.08,08:38
Aha....dik
legolas
12.10.08,12:41
Zdravim Vas a zaroven prosim o radu.

Chceme sa pustit do upravy nepouzivaneho podkrovia a takze potrebujeme najskor podlahu....povodny stav drevene tramy a nieco medzi nimi...neake zvysky asi neakeho poteru.
Co navrhujete....?? No najskor by som to vycistil,potom asi vyrovnat neakymi gulickami - nech to aj dycha/uz ani neviem kde som to cital/ a na to by som dal polystyren - otazka aky? Aka hrubka? a co nan??? Nerad by som strop velmi zatazoval - cize asi beton nie...skor nieco na sucho?? Moze ist priamo na ten polystyren neka podlahova kritina /drevo...atd/
Dakujem uz vopred za vase nazory a skusenosti.:)

Ak to budeš robiť sám tak by si medzi tie trámy mohol dať práškový polystyrén, potom to zakryť doskami a na to podľa financií buď plávajúcu podlahu, alebo palubovky.
Zdenusko
12.10.08,13:57
Takze mohol by som to vyrovnat tym praskovym polystyrenom,potom poukladat polystyren podlahovy a na to musia ist tie dosky? Alebo hned na ten tvrdeny polystyren moze ist palubovka ci parkety??
Diki
A ten praskovy polystyren sa predava pod akym nazvom/ci len praskovy polytsyren??
A tie dosky sa pohybuju v akych cenach....
Dik
legolas
13.10.08,13:29
Takze mohol by som to vyrovnat tym praskovym polystyrenom,potom poukladat polystyren podlahovy a na to musia ist tie dosky? Alebo hned na ten tvrdeny polystyren moze ist palubovka ci parkety??
Diki
A ten praskovy polystyren sa predava pod akym nazvom/ci len praskovy polytsyren??
A tie dosky sa pohybuju v akych cenach....
Dik

Pozri v Baumaxe Ti to presne povedia ako na to a koľko to všetko stojí, len si urob kalkuláciu na objem a m2.
AndrejG
13.10.08,17:18
Miešaš dve veci - OSB dosky sú na to, aby si podlahu vyrovnal a spevnil. Polystyrén je na to, aby si nepočil na prízemí každý krôčik a každé slovko, ktoré si niekto na poschodí šepne.

Takže otázka nie je, či OSB dosky alebo polystyrén ? Otázka je, koľko polystyrénu (minerálnej vlny) a koľko OSB dosiek.

Polystyren neizoluje zvuk, skor moze iba zhorsit situaciu, na to je vhodna min. vlna.
chandler
14.10.08,05:49
Polystyren neizoluje zvuk, skor moze iba zhorsit situaciu, na to je vhodna min. vlna.

dava sa kvoli krocajovej nepriezvucnosti -takze naozaj nie proti zvuku.
Zdenusko
08.11.08,09:52
No zlozenie podlahy by teda bolo.Ten gulickovy polystyren na zarovnanie,na to mineralna vata/tvrdena/,na to polystyren.No a na to asi palubovka.?/mozno plavajuca podlaha/.
Otazka teraz je .pri takomto zlozeny podlahy ako sa jednotlive casti uchytavaju k stropu,k sebe....ako sa uchyti palubovka....ci len sa to proste nauklada na seba a hotovo??
Dakujem
chandler
08.11.08,11:05
nechces radsej investovat 300sk do nejakej knihy ako Urob si sam podkrovie. aspon nejake zaklady by si mal mat.
Zdenusko
08.11.08,12:32
Dobry napad......vdaka...mrknem kde a ako a objedname...dik
chandler
08.11.08,14:55
http://www.svetknih.sk/shop/index.php?do=product_detail&product_id=495
ale asi je lepsie ist do obchodu a v klude si to popozerat, ci je tam to co hladas.... na stavebnej fakulte v BA maju predajnu.