Zdenusko
05.10.08,11:33
Zdravim,
Chcel by som dotiahnut privod vody do garaze vzdialenej asi 15 m od domu.Garaz je nevykurovana. V akej hlbke tahat privod ? Bude potrebne tuto pripojku v zime vypustat,kedze garaz je nevykurovana?
Garaz ma 30 cm steny/tehla/ a planujem ju v ramci rekonstrukcie oblozyt polystyrenom - pomoze to?
Z tohto privodu v garazy planujem napojit automaticke polievacie hodiny/Gardena/ na zavlazovaci system. a taktiez vyviest vyvod von /na stenu garaze /pre potreby zahrady a pod/
Dakujem za vase info....
Chobot
05.10.08,09:48
Zdravim,
Chcel by som dotiahnut privod vody do garaze vzdialenej asi 15 m od domu.Garaz je nevykurovana. V akej hlbke tahat privod ? Bude potrebne tuto pripojku v zime vypustat,kedze garaz je nevykurovana?
Garaz ma 30 cm steny/tehla/ a planujem ju v ramci rekonstrukcie oblozyt polystyrenom - pomoze to?
Z tohto privodu v garazy planujem napojit automaticke polievacie hodiny/Gardena/ na zavlazovaci system. a taktiez vyviest vyvod von /na stenu garaze /pre potreby zahrady a pod/
Dakujem za vase info....

Mám také tušenie, že hĺbka zamŕzania zeme je cca 60 cm (v závislosti od lokality - iné to bude na Orave a iné v Hurbanove). Ale ak potrubie uložíš hlbšie ako tých 60 cm, tak problém nebude.

Problém ale bude s tou garážou, keďže nebude vykurovaná. Je jedno, aké hrubé má steny, môže mať aj 1m, ale ak tam nie je kúrenie, tak vnútri bude teplota pod nulou, ak vonku bude mrznúť. Tudíž by ti voda nezamrzla v potrubí vonku v zemi, ale v garáži. Takže ju budeš musieť vypúšťať.
Zdenusko
05.10.08,09:55
Dakujem....
A ako vypustat vodu z potrubia.Co treba nainstalovat pred polozenim privodu,neaky ventil? A kam?
dakujem
Jekyll
05.10.08,10:23
Treba nejakú šachtu a na spodok ventil, aby sa voda dostala z potrubia.

Nevykurovanú garáž nemá zmysel obkladať EPS.
Zdenusko
12.10.08,14:01
takze mozem dotiahnut vodu z domu do garaze /pri garazi vybudovat sachtu - 80cm hlbka - a potom uz len neaka tocka a napojenie polievania pre travnik...no a pred zimou vypustit len okruh od sachty von...ten okruh z domu k sachte moze zostat....bude v nezamrzajucej hlbke....???
Vdaka
tom_NR
12.10.08,16:27
80 cm je v pohode. Len nezabudni v zime tú šachtu zatvoriť a ideálne aj na poklop nalepiť polystyrén.