gigi35
05.10.08,11:34
Prosím o radu. Keď vystavím faktúru je možné si niekam zaznačiť či už bola uhradená alebo nie? Dá sa to niekde zobraziť ? Ďakujem.
Onko
05.10.08,10:10
Prosím o radu. Keď vystavím faktúru je možné si niekam zaznačiť či už bola uhradená alebo nie? Dá sa to niekde zobraziť ? Ďakujem.

V Pohode sa úhrade faktúry hovorí Likvidácia. Môžeš ju uskutočniť vystavením príslušného dokladu v agende Pokladňa, Banka, alebo Interné doklady a previazaním na príslušnú faktúru, prípadne je možné uskutočniť likvidáciu bez väzby, kedy sa len vo faktúre poznačí, kedy bola uhradená, ale nebude sa vedieť, akým dokladom. Všetko sa uskutočňuje na záložke Likvidácia, klikneš pravým tlačidlom myši do priestoru tabuľky, a tam máš ponuku akcií na vykonanie.
Chudíková Katarína
05.10.08,10:13
Nerozumiem otázke, pretože pri vystavení faktúry sa eviduje v evidencii odberateľských faktúr a pri uhradení sa táto faktúra eviduje ako uhradená v evidencii odberat. faktúr. A tam si to pozrieš a odsúhlasíš. Alebo si niekto značí priamo na faktúre úhradu ručne a to kedy bola uhradená a ako, či už cez účet alebo v hotovosti.
gigi35
05.10.08,13:48
Ďakujem že mi stále poradíš.
Onko
05.10.08,18:09
Ďakujem že mi stále poradíš.

S radosťou ;)
Ziarowka
06.10.08,05:43
Gigi mal na mysli asi evidenciu v agende prijaté faktúry, keď ich posiela na príkaz do banky, aby videl, kým mu dôjde výpis z BU, že ich už poslal do banky. Neviem, či Gigi používa internet banking v Pohode, ale ak si v agende Fakturácie celkom dole dáš agendu Príkazy a označíš faktúry, ktoré posielaš na úhradu a dáš exportovať príkaz (aj keď nepoužívaš internet banking a budeš faktúry, ktoré posielaš na príkaz klasickým papierovým príkazom do banky, takto označovať, budeš aspoň vidieť, ktoré si dal na úhradu). Doplním, že v agende Fakturácia je potrebné sa postaviť na stlpčeky v tabuľke a pravým tlačidlom dať voľbu "stĺpce" a vybrať stĺpec dátum príkazu (alebo tak nejak sa volá, lebo nemám teraz Pohodu). Takisto jedna rada: ak sa postavíte na stĺpec, ktorý chcete premiestniť a stlačíte SHIFT, môžete ho s myškou presunúť na pozíciu, ktorá Vám vyhovuje.
Onko
06.10.08,16:09
Gigi mal na mysli asi evidenciu v agende prijaté faktúry, keď ich posiela na príkaz do banky, aby videl, kým mu dôjde výpis z BU, že ich už poslal do banky. Neviem, či Gigi používa internet banking v Pohode, ale ak si v agende Fakturácie celkom dole dáš agendu Príkazy a označíš faktúry, ktoré posielaš na úhradu a dáš exportovať príkaz (aj keď nepoužívaš internet banking a budeš faktúry, ktoré posielaš na príkaz klasickým papierovým príkazom do banky, takto označovať, budeš aspoň vidieť, ktoré si dal na úhradu). Doplním, že v agende Fakturácia je potrebné sa postaviť na stlpčeky v tabuľke a pravým tlačidlom dať voľbu "stĺpce" a vybrať stĺpec dátum príkazu (alebo tak nejak sa volá, lebo nemám teraz Pohodu). Takisto jedna rada: ak sa postavíte na stĺpec, ktorý chcete premiestniť a stlačíte SHIFT, môžete ho s myškou presunúť na pozíciu, ktorá Vám vyhovuje.

Asi by bolo najlepšie, aby sa sama gigi35 vyjadrila, čo mala presne na mysli :) Ale keďže sa mi vyššie poďakovala, zrejme jej už moja rad pomohla ...
luluhaha
30.10.08,13:45
Ja to robím tak že si otvorím agendu napr. vydané faktúry, postavím sa na niektorú faktúru, pravým kliknutím myši - sa ti dá možnosť voľby - Stĺpce - a tom si musíš zaškrtnúť K likvidácii
Potom sa ti bude zobrazovať čo máš zaplatené a čo nemáš :o)