astra
05.10.08,12:55
Kto mi poradí dobrého imuno-alegológa z okolia Trenčína príp. Žiliny? Ak máte dobré skúsenosti a dá sa k nemu na vyšetrenie dostať aj z iného regiónu, budem rada, ak posuniete kontakt.
pasuliatko
05.10.08,17:10
www.zzz.sk na tej stránke nájdeš
astra
06.10.08,05:34
Ďakujem, len som dúfala, že sa mi ozve niekto, kto má dobrú osobnú skúsenosť s niektorým alergológom.
pasuliatko
06.10.08,10:49
nie som z tej lokality čiže preto aspoň ten link
Daša
06.10.08,18:56
Ak môžem doporučiť z vlastnej skúsenosti Dr.Hantákovú, alergologičku v Ilavskej nemocnici, lekárka s ľudským prístupom / aj sestrička/ za nejaký poplatok,už si nepamätám koľko to bolo, ma ochotne vzala z Trenčína, bez čakania. A ak náhodou sa čaká, tak sa ospravedlní, ale nikdy to nebolo dlhšie ako 10 minút. Kontakt na ňu povedia aj na 1181.
astra
12.10.08,13:31
Ďakujem, som rada, že sa ozval niekto s dobrou skúsenosťou.
motylik7
13.10.08,19:48
Či by nebolo jednoduchšie sa alergií zbaviť ako zháňať alergológa a potom si zaťažovať telo farmakoterapiou? ;) Viem, o čom hovorím :)
astra
14.10.08,05:39
veď napíš niečo konkrétnejšie! Ja som za homeopatiu, ale v tomto prípade - akútna urtika (žihľavka) - zatiaľ bez efektu a naša alergologička je veľmi konzervatívna. jediné, čo ponúka sú stále iné lieky a desenzibilizácia. Tak ak máš pozitívne skúsenosti s liečbou, budem rada ak napíšeš.
BXLmiami
14.10.08,06:55
Urtikaria je dobre riešitelná homeopatickým nastavením a dietotherapiou,ale musí to robit lekár,pretože pri nelekároch to môže zle dopadnut.Liečba trvá okolo dvoch rokov,skôr účinky nečakaj.Alergologovia sa väčšinou nevenuju homeopatii,ich šéfovia sú tvrdo proti a ohrozuje to ich licenciu.Okrem toho je alergologov veľmi málo a jednoducho na to nemajú čas.Pozri si na stránkach homeo spoločnosti alebo Boironu,kto vo Vašej lokalite robí homeopatiu a na toho sa obráť.
astra
14.10.08,07:00
ja viem, že nemôžem od Homeo čakať zázraky do 3 dní, ale už sa to ťahá dva mesiace a keďže sa jedná o dieťa, som netrpezlivá. Zatiaľ berie Urticu urens 15 ale v kombinácii s alopatickým liekom, lebo homeo tú žihľavku neudrží v prijateľnej forme, aby mohol fungovať a chodiť do školy...
BXLmiami
14.10.08,08:53
To nie je dostatočné.Treba navštíviť kvalifikovaného homeopata,ktorý dá dieťaťu terénny liek,čiže liek vhodnej typologie.Zároven je nutná dlhodobe prísna dieta s vylúčením množstva alergenov,až ked dôjde k ustupu ťažkostí,vtedy začať nanovo zaradovať s rozumom a pomaly jedlá.Je to ťažká dg na riešenie.