SCORPION
05.10.08,18:31
Zdravím.
Môj sen je výroba brikiet no potreboval som ešte vačší kapitál, tak som sa zamestnal aby som niečo ,,nahrabal,,:D

Ale kamoš prišiel s nápadom vyrábať palety.
Dodávateľa by sme mali asi 100 metrov od nás.
Kapitál by sme mali.
Pracovnú silu by sme mali.
Priestory by sme mali na prenájom.
A konkurencie by bola od nás zdialená 200 metrov.
A kamoš tvrdí že odberatelov je celá kopa (internet,...), tak som pozrel a vážne ich je kopa napr. 50 000 kusov mesačne na odber. :eek:
Čo myslíte malo by to budúcnosť ako hlavné zameranie.
Čo vy na to.?
kukučka
05.10.08,17:04
;)začni paletami, "nahrabeš" na brikety, zima býva každý rok
SCORPION
05.10.08,17:14
;)začni paletami, "nahrabeš" na brikety, zima býva každý rok

A myslíš že sa pri paletách dá niečo nahrabať?
Chcel by som byť aj ziskový a nie byť na ulici a užiť si každoročnú zimu.:D
milanko222
05.10.08,23:34
Skôr ako sa do niečoho pustíš zisti si , akú predstavu má ten 50 000 kupec o cene.
Aby si nebol trošku prekvapený.
Alex_M
06.10.08,11:30
kde je velka konkurencia tam sa tlaci cena dolu ;) a naozaj si prever naklady a zisk kedze vela ludi palety aj vykupuje a momentalne sa zacali vyrabat aj plastove palety. a hlavne ak by si aj mal odberatela tak na papier aby to neskoncilo pri ustnej dohode lebo spravis 50 tisic paliet, nahodou medzitym pride konkurencia s lepsou cenou a mas obchod s nadrozmernymi briketami:)
STALI
10.10.08,09:13
Tak tato tema ma dost zaujala, ja mam skusenosti aj s vyrobou aj vykupom ale aj predajom paliet, presne ako tu uz niekto pisal ze ty si sice nasiel odberatela na nete na 50tis paliet ale skus si zratat tvoje naklady, pokial by si mal robit europalety tak treba si zaratat aj naklady na platny certifikat a oznacenie palety co nieje tiez lacna zalezitost, druha vec odberatelov je vela len skoro vsetci su taky co chcu novu paletu za 200sk a este budu aj stahovat cenu a nova paleta vyroba stoji okolo 200 (plus- minus) bez oznacenia a trh je dost presíteny. pokial nemas isty odber na palety ktore si schopny vyprodkukovat tak to sa ani do toho nepustaj lebo to budu drahe brikety...
Alex_M
11.10.08,09:30
Inak v sucasnosti sa zacinaju robit aj plastove palety z granulatu. Ja som chcel s niecim podobnym zacat ale stroskotalo to na prilis vysokych vstupnych nakladoch. Tak ak by si mal chut investovat tak to je tiez moznost.
Alex_M
12.10.08,19:37
myslel som recyklovane plasty len som sa zle vyjadril