Zdenusko
05.10.08,19:59
Zdravim,

Chcem sa poradit,chceme dat varnu dosku na ostrovcek v kuchyny,takze potrebujeme kominovy odsavac par/ale ostrovcekovy/ a tie su vcelku drahe.
Co takto spojit dva stenove kominove odsavace ?? Samozrejme by sa dala prepojit elektrika/osvetlenie by spinalo na obidvoch,takisto aj ventilatory by sa dali spolu/
Je take nieco mozne...velka uspora by to bola,lebo stenove sa daju myslim od nejakych 3 ooo,-sk /x2 tj okolo 6000,-/ pricom priestorovy okolo 16 ooo,- a hore...
Dakujem za nazory.....:)
Zdenusko
09.10.08,10:50
Nikto take nieco este neurobil?? Teda je to vobec mozne dat to dokopy??
Dakujem
Gabi03
09.10.08,10:58
1. Rozdiel medzi komínovým a ostrovčekovým až taký velký nie je.
2. Tie okolo 3 tis. Sk sú vačinou nástenné, nad ktorú ešte môže ísť skrinka.
3. Čo však nie je zanedbateľné.... ak budeš mať dva odsávače naraz zapnuté, bude to dvojnásobný hluk. Hoci sú už aj tiché odsávače, stále však nie sú tiché. ;)
chlap
09.10.08,11:03
.....Teda je to vobec mozne dat to dokopy??
Dakujem

V princípe áno. Otázka iba je:

1. ako to zavesíš na strop
2. ako to bude vyzerať :confused:

Hlavne to druhé je dosť dôležité - investovať ťažké peniaze do modernej kuchyne a potom to zaklincovať nejakou látaninou .....

mimochodom, aha, čo som našiel (http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=2348)
Zdenusko
09.10.08,11:24
No mrkol som co si nasiel ale /je sice pekny/ ale ide o nastenny.......a ja potrebujem priestorovy /nad ostrovcek/
Vdaka....
ROBIN111
09.10.08,20:05
3. Čo však nie je zanedbateľné.... ak budeš mať dva odsávače naraz zapnuté, bude to dvojnásobný hluk.Ak tie odsávače pôjdu naraz, je veľká pravdepodobnosť, že bude stačiť, ak sa nastavia na menší výkon.
ROBIN111
09.10.08,20:12
Je take nieco mozne...Samozrejme, dá sa to. Menší zádrhel asi bude v paralelnom prepojení ich regulácií, pokiaľ teda budeš chcieť to mať prepojené tak, aby si jedným ovádačom reguloval výkon oboch odsávačov.
Gabi03
10.10.08,05:19
Ak tie odsávače pôjdu naraz, je veľká pravdepodobnosť, že bude stačiť, ak sa nastavia na menší výkon.

:D Ale aj dva menšie výkony budú dávať hlučnosť dvoch odsávačov!

Neviem ako ostatný, ale ja osobne odsávač používam naozaj iba, keď musím. Mne vadí hluk aj na to najmenšom stupni ... aj jedného odsávača. ;)
ROBIN111
10.10.08,19:33
:D Ale aj dva menšie výkony budú dávať hlučnosť dvoch odsávačov!
OK, tak inak.
Máme odsávač s tromi stupňami výkonu nasledovných parametrov:
- prietok / hlučnosť -
1 - 180 m3/hod. / 37dB
2 - 370 m3/hod. / 57dB
3 - 740 m3/hod. / 73dB

Ak by sme s dvomi odsávačmi chceli dosiahnuť taký prietok, ako s jedným na treťom stupni, stačí, ak budú nastavené na druhý stupeň (370+370=740).
Ale - čo sa týka hladiny hluku, tam sa to nesčítáva. Hluk produkovaný dvoma odsávačmi nastavenými na druhý stupeň by bol menší, ako hluk jedného odsávača nastavenom na tretí stupeň.
Gabi03
11.10.08,08:30
Ale - čo sa týka hladiny hluku, tam sa to nesčítáva. Hluk produkovaný dvoma odsávačmi nastavenými na druhý stupeň by bol menší, ako hluk jedného odsávača nastavenom na tretí stupeň.

Tak ma pouč blondínsku ženskú. Prečo sa hluk dvoch odsávačov nesčituje? V každom prípade ma snáď nechceš presvedčiť, že hluk dvoch odsávačov bude na druhom stupni bude rovnaký, ako jedného na tom istom stupni. :rolleyes:
ROBIN111
11.10.08,18:20
V každom prípade ma snáď nechceš presvedčiť, že hluk dvoch odsávačov bude na druhom stupni bude rovnaký, ako jedného na tom istom stupni. :rolleyes:Tvrdím to niekde?:rolleyes:

Hladiny hluku sa počítajú podľa zákonov akustiky.;)