lazarova
05.10.08,20:06
Ahoj poraďáci ! Mám problém z JÚ :confused:. Prebrala som ho po inej účtovníčke a v knihe záväzkov je veľa neuhradených faktúr z predchádzajúcich rokov až z roku 2004. Majiteľka firmy tvrdí, že sú uhradené, ale doklady o úhrade postrácala. Skúšala som obvolať firmy aby mi poslali opisy príjmových dokladov, ale poslalo mi ich iba zopár. Celková suma z týchto faktúr je až vyše milióna. Neviem, čo mám s touto situáciuo robiť. A ako mám zaúčtovať príjmivé doklady keď úhrada prebehla v roku 2004?
Vďaka za skorú odpoveď
lazarova
05.10.08,18:16
Vďaka za odpoveď
Rozalka
05.10.08,18:22
nó... budeš to musieť opraviť v príslušnom roku a tiež aj daňové priznanie a všetky prílohy. A keďže je to príjem- tak aj doplatiť daň, pokutu..Nebude sa to majiteľke veľmi páčiť ale musí byť zodpovednejšia.
Aký príjem, aké doplatenie dane???
Prispievateľke chýbajú príjmové doklady od dodávateľa, ku ktorých si vypíše vlastné výdavkové doklady.
kikoza
05.10.08,18:26
Jasné, nejako som si nevšimla, že sú to záväzky, hneď to vymažem. A ona mi ešte aj poďakovala. Prepáč lazarova.
Jana2004
05.10.08,18:35
Ja som takéto výdavky vyhodila z účtovníctva prostredníctvom ID ako výdavky neovplyvňujúce základ dane. Daňová kontrola bola a nemali proti tomu nič. Iba poznamenám, nebol to plátca DPH, tak neviem, ako je to u Teba.