sluzby
05.10.08,20:44
Dobrý večer, dodatočne sme zistili, že sme nesprávne zaúčtovali - v JÚ jednu položku a tým sa meni situácia v tom, že výdavky sú v inej výške - menšie a tym vznika rozdiel aj v dani . z príjmu Prosíme poraďte ako v tomto prípade postupovať a aké sú sankcie, prípadne daňovej kontroly v tejto spojitosti. Dakujem.
evina
05.10.08,18:56
Dobrý večer, dodatočne sme zistili, že sme nesprávne zaúčtovali - v JÚ jednu položku a tým sa meni situácia v tom, že výdavky sú v inej výške - menšie a tym vznika rozdiel aj v dani . z príjmu Prosíme poraďte ako v tomto prípade postupovať a aké sú sankcie, prípadne daňovej kontroly v tejto spojitosti. Dakujem.

Ak sa to týka predchádzajúceho obdobia je Vašou povinnosťou podať dodatočné DP s uvedením dátumu, kedy ste rozdiel zistili.
V prípade, že podáte dodatočné DDP sú sankcie o polovicu nižšie ako keď Vám na chybu príde DK.
Výška sankcie je dané § 35 zákona 511/1992 v znení nesk. predpisov.- trojnásobok základnej úrokovej sadzby NBS krát rozdiel vyplývajúci z DDP deleno dvoma plus § 36 sankčný úrok
m.hladka
05.10.08,19:54
Na stránke www.drsr.sk si môžete prepočítať sankcie (v pravej časti).
sluzby
05.10.08,20:13
dakujem pekne, mam pokazeny cely vecer, /ide o rozdiel sumy 1000,- Sk vo výdavkoch/, výpočet som pochopila, ale este sa chcem opytat na tie sankcie, neviem to najst - mozete mi ich aspon trochu priblizit.
este raz vdaka.
Orsz
05.10.08,20:31
dakujem pekne, mam pokazeny cely vecer, /ide o rozdiel sumy 1000,- Sk vo výdavkoch/, výpočet som pochopila, ale este sa chcem opytat na tie sankcie, neviem to najst - mozete mi ich aspon trochu priblizit.
este raz vdaka.

No myslím, že ten rozdiel nie je tak hrozný .... stávajú sa omyly s väčšími sumami, a to sú iné "kávy" ..... takže nekaz si večer zbytočne. Sankčný úrok si môžeš vypočítať, ale ako rátam ak to je za rok 2007 a od marca, tak doplatok dane 1000,-Sk robí do dnešného dňa úrok približne 33,-Sk ku dňu 6.10, takže platiť ho nebudeš .... :rolleyes: Výpočet: 3x4,25% / 365 x 189 dní / 2. No ale ak je tých 1000, Sk rozdiel výdavkový - z toho daň je 190,-Sk ..... tak úrok bude ešte menší. Sú to zanedbateľné sumy, ja by som to neopravovala ...;)
sluzby
06.10.08,04:12
dakujem krasne. chcem sa opytat, ked podam dodatocne DP, musim prilozit aj vykazy,vsak? A este nieco DU mi oznami vysku pokuty a potom "zvykne" nasledovat hned danova kontrola? Alebo ako to prebieha, nemame s tym skusenosti,nech vieme co nas caka.pohodovy den vsetkym.
Polly404
06.10.08,04:54
Niektoré DÚ zvyknú dávať za dodatočné DP pokutu 2000,-Sk + sankčný úrok.
evina
06.10.08,05:22
Niektoré DÚ zvyknú dávať za dodatočné DP pokutu 2000,-Sk + sankčný úrok.

Za podanie DDP určite nemôže vyrubiť DÚ pokutu 2000 SK - je to zákonný nárok daňovníka. Takútu pokutu zvyknú DÚ vyrubiť v prípade neskoro podaného riadneho DP, Hlásenia, Prehľadu ...
evina
06.10.08,05:40
dakujem krasne. chcem sa opytat, ked podam dodatocne DP, musim prilozit aj vykazy,vsak? A este nieco DU mi oznami vysku pokuty a potom "zvykne" nasledovat hned danova kontrola? Alebo ako to prebieha, nemame s tym skusenosti,nech vieme co nas caka.pohodovy den vsetkym.

Áno k DDP sa prikladajú aj výkazy. Nezvykne nasledovať hne´d daňová kontrola a už vôbec nie kvôli 190 SK. . Zákon umožňuje podávať DDP, nakoľko nikto nie je neomylný a zákon dáva možnosť DDP tieto omyly naprávať. Pokutu platiť nebudete, nakoľko pokuta do 500 SK sa nevyrubuje .
Sankčný úrok sa nevyrubuje v polovičnej výške, ale sankčný úrok sa počíta najdlhšie za štyri roky omeškania s platbou /ten sa počíta so 4-násobku základnej úrokovej sadzby NBS/...kedy u Vás tiež nedosiahne výšku 500 SK.
Záver- čo sa sankcií týka rozdiel v dani, ktorý Vám vznikol je nízky pre vyrubenie pokuty i sankčného úroku.

Hore v lište máš slovo "zákony" klikni a pozri zákon o správe daní a poplatkov §§35, 35b.
m.hladka
06.10.08,07:01
este sa chcem opytat na tie sankcie, neviem to najst - mozete mi ich aspon trochu priblizit.
este raz vdaka.
Môžeš kliknúť tu:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTExBcmB2I76kX Ahb31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAI2i11w!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfVDQ1Tw!!?nID=6_0_T 445&cID=6_0_T445''
alebo na spomínanej stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a klikneš na kalkulačku.