suzanne2103
05.10.08,21:14
Dobrý večer, som študentka 3. ročníka denného štúdia a rada by som si založila živnosť za účelom podnikania. Chcela by som si otvoriť internetový obchod so zameraním na oblečenie dovezené z USA a UK. Vedel by mi niekto poradiť čo sa týka začiatkov? Vybaviť si živnostenský list, dať si urobiť stránku a doviesť tovar nie je problém, no rada by som vedela, či je potrebné registrovať názov obchodu aj v obchodnom registri a tiež ako postupovať pri prihlásení do ZP a SP, keďže som študentka a doteraz za mňa poistenie platil štát, resp. či ho budem musieť odteraz začať platiť. Rovnako by som sa chcela opýtať či vie niekto ako sa zdaňuje oblečenie z týchto dvoch krajín a či vôbec. Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady.
Príroda
07.10.08,17:14
Tiež by ma zaujímalo, ako to je u študentov. V prvom rade môžem poradiť ísť sa zaregistrovať na daňový úrad a tiež do SP a ZP. Tam musia poradiť ako postupovať.
Máme podobný problém. Prosím, kto máte skúsenosti, poraďte. Študent začína pracovať na Zmluvu o sprostredkovaní v oblasti finančného poradenstva. Je študentom VŠ- denné štúdium. Prihlásil sa na daňovom úrade, na ZP- tam musí predložiť potvrdenie o návšteve školy, aby neplatil odvody. Musí sa v tomto prípade zaregistrovať aj na sociálnej poisťovni? Je potom povinný si podať aj daňové priznanie k dani z príjmov v budúcom roku? Potešíme sa každému príspevku, či rade. Vopred ďakujem!
veronikasad
07.10.08,17:19
Tiež by ma zaujímalo, ako to je u študentov. V prvom rade môžem poradiť ísť sa zaregistrovať na daňový úrad a tiež do SP a ZP. Tam musia poradiť ako postupovať.
Máme podobný problém. Prosím, kto máte skúsenosti, poraďte. Študent začína pracovať na Zmluvu o sprostredkovaní v oblasti finančného poradenstva. Je študentom VŠ- denné štúdium. Prihlásil sa na daňovom úrade, na ZP- tam musí predložiť potvrdenie o návšteve školy, aby neplatil odvody. Musí sa v tomto prípade zaregistrovať aj na sociálnej poisťovni? Je potom povinný si podať aj daňové priznanie k dani z príjmov v budúcom roku? Potešíme sa každému príspevku, či rade. Vopred ďakujem!
pozri tu:

http://www.porada.sk/t88355-student-a-zivnost.html?highlight=%B9tudent+%BEivnos%BB
Príroda
14.10.08,05:42
Vďaka za odpoveď. V prípade ,ak otec študenta, ktorý pracuje na zmluvu tiež podniká, ovplyvní to nejako otcovu daň z príjmu? Prídavky na deti a daňový bonus si uplatňuje. Synov príjem by tam myslím nemal nikoho zaujímať. Nemýlim sa? Chcem mať istotu, či to neohrozí otcovi daň z príjmu. Ďakujem všetkým za odpoveď. Zdravím. E.
zdenet_17
08.11.08,21:38
Som študentom 3. ročníka denneho studia a tiez som sa stal zivnostnikom. Vybavil som si živnosť, bol som sa nahlásiť do Zdravotnej poistovne, vypisal som tlačivo, nechal tam kopiu Živnostenského listu a povedali mi že pokiaľ budem študovať, neplatím dp ZP nič, a ked dostudujem mam sa zastavit do 30.6. nasledujuceho roka podat zuctovanie. Do SP sa vraj nemusím ísť nahlasovať, no v pondelok tam pre istotu pôjdem, lebo to je hned vedla daňového úradu, na ktorý si idem pre DIČ. Ak máš ešte nejaké otázky, tak napíš... Rád pomôžem... Začiatky sú ťažké, je málo informácií pre študentov - podnikateľov...