FAA
06.10.08,09:57
Môže mi niekto prosím napísať konkrétnu zákonnú normu, podľa ktorej sa označuje suma v slovenských korunách, ide mi o to čo je správne, či SK, alebo SKK. Alebo kedy sa ktoré označenie používa. Pri svojom hľadaní som sa dostal najbližšie k "označenie slovenskej meny podľa legislatívnej normy vlády", ale aká je to norma, to som nenašiel. Alebo som zle hľadal. Ďakujem. Príjemný deň prajem.
mpca
06.10.08,08:10
Slovenská koruna (skratka je Sk, kód ISO 4217 je SKK) je menová jednotka Slovenska. Bola zavedená 8. februára roku 1993, keď nahradila korunu česko-slovenskú. Zanikne po vstupe Slovenska do eurozóny 1. januára 2009.
Danila
06.10.08,08:18
Môže mi niekto prosím napísať konkrétnu zákonnú normu, podľa ktorej sa označuje suma v slovenských korunách, ide mi o to čo je správne, či SK, alebo SKK. Alebo kedy sa ktoré označenie používa. Pri svojom hľadaní som sa dostal najbližšie k "označenie slovenskej meny podľa legislatívnej normy vlády", ale aká je to norma, to som nenašiel. Alebo som zle hľadal. Ďakujem. Príjemný deň prajem.
Napr. Fa bola vystavená na 100.- Sk - /slovenských korún/
Porovnanie meny SKK/EUR.:)
mpca
06.10.08,08:21
Chobot
06.10.08,08:28
Môže mi niekto prosím napísať konkrétnu zákonnú normu, podľa ktorej sa označuje suma v slovenských korunách, ide mi o to čo je správne, či SK, alebo SKK. Alebo kedy sa ktoré označenie používa. Pri svojom hľadaní som sa dostal najbližšie k "označenie slovenskej meny podľa legislatívnej normy vlády", ale aká je to norma, to som nenašiel. Alebo som zle hľadal. Ďakujem. Príjemný deň prajem.

Obe skratky sú správne. Ide o to, či to používaš vo vzťahu k zahraničiu a v zmysle tej hore uvedenej normy ISO 4217, alebo v tuzemsku. Tá norma ISO 4217 uvádza, že medzinárodná skratka meny sa tvorí 3 miestnym kódom, z ktorého prvé dva sú kód krajiny a posledný je kód meny. Kódy krajiny sú uvedené v norme ISO 3166.

Pre tuzemsko platí skratka slovenskej meny "Sk" a je to definované v Zákone o NBS § 15.:

Peňažnou jednotkou v Slovenskej republike je slovenská koruna, skratka názvu je "Sk". Slovenská koruna sa delí na sto halierov.

Vo vzťahu k zahraničiu by sa mala používať tá skratka SKK, pretože skratku Sk by v zahraničí nemuseli rozpoznať.
FAA
06.10.08,08:45
Ďakujem všetkým za odpovede, porada, to je paráda. ;)