durols
06.10.08,11:10
Dobrý deň,
poraďte mi. Pri spustení Windows-u sa mi zobrazí tabuľka:
Windows Advanced Option Menu
Please select an option:
Safe Mode
atď ......................

Všetko som už vyskúšal a stále nič.
Prosim Vás pošlite mi riešenie na e-mail: durols@centrum.sk
Fero11
06.10.08,09:24
A co stale nic ?? Ked si vybral safe mod, tak co sa stalo ?
chlap
06.10.08,18:20
......................
Všetko som už vyskúšal a stále nič.
Prosim Vás pošlite mi riešenie na e-mail: durols@centrum.sk

1. a stále nič ?? a čo sa má ako stať ? má sa vypnúť ? zapnúť ? prestať zobrazovať hláška ? ..... alebo niečo iné ?

2. na PORADE neposielame odpovede na e-mail .... odpovedáme TU.
duves
07.10.08,03:45
Osobne nepoznám takú hlášku. Je ten windows legálny? Treba reklamovať u predajcu. Ak nie je, tak sorry...
Andy Kralik
07.10.08,05:22
Windows Advanced Option Menu je menu ktore sa objavi pri starte windows ak sa podrzi klavesa F8 - mas moznost si vybrat v akom rezime sa windows spusti. Pouziva sa v pripadoch padu vindowsu ak potrebujes ho vratit spat do prevadzky.

Ak sa ti Windows Advanced Option Menu spusti samo, moze to znamenat ze klavesa F8 sa zablokovala a je "stale stlacena" - skus ju viac krat stlacit - mozno to pomoze, pripadne vyskusaj pripojit inu klavesnicu. Na tuto moznost by svedcalo aj to ak sa ti neda v menu nic vybrat - klavesnica stale registruje stlacenie F8.

Druha moznost ktora ma napada je poskodenie systému - skus spustit Windows v poslednej znamej konfiguracii, pripadne sa nejak dostat do Safe rezimu, nechat prebehnut kontrolu chyb na disku, odzalohuj si subory ktore mas dolezite. Mozno bude nutne obnovit system, ale to uz nech urobi niekto kto vie co robi :)
Maruška54
12.10.08,04:48
Ja by som potrebovala pomôcť. Asi týždeň pozorujem že počítač akosi dlhšie štartuje. Dnes ráno sa mi objavilo na čiernej obrazovke toto "Windows nemôže byť spustený nakoľko je poškodený súbor WINDOWS ROOT>\system 32\hall.dll" Potom som počítač resetla a windows nabehol, prosím vás čo treba urobiť. Všetky dáta si zálohujem.
Fero11
12.10.08,05:16
nieje to nahodou hal.dll ??
mrkni na (necital som to) http://pcblog.cz/clanek/72/zmizele-soubory-pri-bootu-windows-xp-hal-dll-a-dalsi/
Maruška54
12.10.08,06:16
nieje to nahodou hal.dll ??
mrkni na (necital som to) http://pcblog.cz/clanek/72/zmizele-soubory-pri-bootu-windows-xp-hal-dll-a-dalsi/
Ďakujem, je možné že som to zle opísala. Pozriem si ten článok, ale asi to bude potrebovať nejakého odborníka.
Fero11
12.10.08,07:23
Nemyslim si, ze je na to trba odbornika, uz som si to precital a je to robota na par min. Respektive mozes stiahnut ten subor odtial http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal a nakopirujes ho do system32
Maruška54
12.10.08,16:44
Urobila som podľa tvojich pokynov, ďakujem ešte raz.
Maruška54
03.11.08,17:02
Prosím vás čo znamená hláška" Minimálna hodnota virtuálnej pamäte je príliš malá"?
duves
03.11.08,17:15
Prosím vás čo znamená hláška" Minimálna hodnota virtuálnej pamäte je príliš malá"?
XP-éčko potrebuje na svoj optimalny chod tzv.virtualnu pamäť. Je to taky subor na hardisku, vzdy nastaveny po instalacii v adresari C:/. Ak ho nastavuješ manualne, menis jeho adresovanie a velkost. No a minimalna hranica je nespravne nastavena, je to to nizka hodnota. Daj mu napevno trebars 800 MB.
Maruška54
03.11.08,17:46
Ďakujem, nastavila som to na 800 MB