SMartina
06.10.08,09:17
Ahojte. Potrebujem poradiť. Faktúru s dátumom daňovej povinnosti 10.06.2008 mi konateľ odovzdal teraz v 10/2008. Zaplatil ju z účtu 17.07.2008, to som zistila teraz pri bankovom výpise. Takže ešte som ju mala dať do DPH za 2Q/2008. Ako to mám vyriešiť ak nechcem dávať opravné DPH?. Viem, že sa môže dať do nasledujúceho Q do DPH, ale co s úhradou? Dať ju na zálohu a potom odúčtovať, alebo mám celú faktúru zaúčtovať do 07/2008 ale neodpočítavať DPH? Potom by som ju zaúčtovala len 501/321 ? A suma DPH-čky by bola na 501 spolu so základom? Prosím o radu. :confused:Ďakujem.
Kirk
06.10.08,13:26
DPH môžeš odpočítať aj v 3q. viď §51 ods.2 zákona o DPH. Takže ju môžeš zaúčtovať napr. v júli, odpočítať DPH a uhradiť 321/221.

Kirk
SMartina
06.10.08,16:02
Ďakujem.