badrado
06.10.08,09:39
Zdravim,

planujem predat pozemok, ktory je v mojom vlastnictve menej ako jeden rok.

Chcel by som sa opytat, ake danove implikacie bude mat takato transakcia t.j. ak mam prijem zo zavislej cinnosti, budem musiet priznat tento prijem a robit si danove priznanie sam?

diky
Efinečka
06.10.08,09:51
Bohužial ano.
optimistka
06.10.08,13:28
oslobodený bude až po 5 rokoch § 9 ods.1 písm.b
Liptáčik
06.10.08,13:32
Daň sa bude počítať z rozdielu predajnej a nákupnej ceny.
badrado
07.10.08,05:53
ak tomu spravne rozumiem, tak v pripade, ze pozemok bol darovany, tak sa dan bude pocitat z celej predajnej ceny...
Johanka
07.10.08,06:05
http://www.porada.sk/192188-post2.html