SAIVI
06.10.08,10:29
Chcem sa spýtať či niekto podával odvolanie po daňovej kontrole
Volala som na DU, nakolko nám ponížili výdavky aj o doklady ktoré boli účtované ako VNZD... a kontrolórka mi povedala, že ak to tak v máme naozaj účtované -ako výdavok neovplyvňujúci základ dane, tak možme podať odvolanie, že oni si po prijatí odvolanie opäť vyžiadajú doklady a znova to prekontrolujú... Ked som jej volala druhý krát pre ešte nejakú informáciu, tak povedala - už to zjednodušila, že s odovlaním máme doniesť rovno aj peňažný denník a ked to tam tak bude, tak nám napíšu nejaké čiastočné vyhovenie k odvolaniu...
Teraz neviem že ak sa rozthodneme odvolať, tak prebehne znova celá daňová kontrola, zas sa budú mesiace brodiť všetkými dokladmi a hľadať nejaké daľšie záležitosti... , alebo si len v takých prípadoch preverujú len doklady, ktorých sa týka odvolanie.... Má s tým niekto skúsenosť?:confused:
ALDA
06.10.08,11:21
Nechápem ako je možné, že ste pred podpisom protokolu neprišli na túto nezrovnalosť, pretože by sa to vysvetlilo skôr a nemuselo by sa podávať odvolanie. Podpisom ste chybu uznali! Neviem si to inak vysvetliť. Už mám za sebou desiatky kontrol z rôznych daňových úradov a ešte som sa s takýmto niečim nestretla. Hneď som si všetko prezrela a ak bolo niečo chybné, tak sme to hneď dali do poriadku a nebolo potrebné odvolanie. Veď DK komunikuje s daňovníkom pred ukončením kontroly.
SAIVI
06.10.08,11:27
...už sa stalo, už to nezmeníme, sústredili sme sa tam na iné veci a toto zostalo nepovšimnuté, ...na DU nám teraz povedali že máme počkať kým nám doručia výmer a do 15 dni sa odvolať. ...len neviem či budú potom robiť novú kontrolu, alebo len preveria predmetné doklady..
Vladimír Ozimý
06.10.08,12:58
§ 46 zákona 511/1992 Z.z. hovorí o odvolaní. V ods. 6 sa hovorí že ak prvostupňový orgán nemôže posúdiť všetky údaje odvolania na základe výsledkov už vykonaného konania, konanie doplní. t.j. nebude prebiehať celá daňová kontrola ale správca dane by sa mal zamerať na to čo sa v odvolní píše a čo nemôžu posúdiť na základe už vykonanej daňovej kontroly...
ALDA
06.10.08,13:07
§ 46 zákona 511/1992 Z.z. hovorí o odvolaní. V ods. 6 sa hovorí že ak prvostupňový orgán nemôže posúdiť všetky údaje odvolania na základe výsledkov už vykonaného konania, konanie doplní. t.j. nebude prebiehať celá daňová kontrola ale správca dane by sa mal zamerať na to čo sa v odvolní píše a čo nemôžu posúdiť na základe už vykonanej daňovej kontroly...

...by sa mal...toto je poučenie pre nás všetkých: čítať, čítať dôkladne, to hovorím aj mojim školáčikom, dôsledne čítajte zadania úlohy a neurobíte zbytočnú chybu.