katka28
06.10.08,13:11
Mám jeden problém, možno trošku banálny,....
Nenájdem dobré utierky. Mám už doma viac kusov, ale ani jedna nevyhovuje, už možno nevyrábajú dobré, savé utierky?! Tescové sú dobré hrubé, ale dosť tvrdé...
Dostala som jeden tip, že v Ikei sa predávajú kvalitné utierky, (značka Ikea).
Rada by som vyskúšala, ale najbližšia Ikea je na 100 km od nás.
Otázka/prosba: bol by niekto taký láskavý mi kúpiť/poslať utierky z Ikei (samozrejme kto má v blízkosti, alebo cestu tam...).
Dohodli by sme sa či zaplatím dopredu (ako zvyknú v minibazare) alebo mi pošle dobierkou; poštovné samozrejme hradím.
iriska
06.10.08,11:20
Niektoré utierky sa stanú savými až po niekoľkých vyvareniach... a niektoré možno ani potom.
katka28
06.10.08,11:24
vyvariť?
to ma ani nenapadlo, len som ich vyprala. Ale sú farebné väčšinou, odporučené prať max. na 60 stupňov....
Dada
06.10.08,11:28
My sme zo starých plachiet urobili utierky. Samozrejme, že sme ich najprv vyvarili a tak. Niet savejších utierok ako sú tieto.
iriska
06.10.08,11:29
Tak neviem, ja som utierky nikdy neprala. Je na nich všeličo mastné a pod. :) a keď sa vyvaria, tak to z nich vyjde. Máme doma len biele s farebnými pásikmi - asi bavlnené :) a nič sa im zatiaľ nestalo.
Ale ak máš nejaké drahé alebo niečo, tak radšej si to vyskúšaj len na jednej :)
arizona
06.10.08,14:21
Neviem odkiaľ si, ale skús pozerať v letákoch( nebývajú často) v Coop Jednota. Ja som si tiež dopĺňala nedávno zásoby. Som s nimi spokojná,aj keď to nie je na 100% to čo bývalo kedysi.Ale sú mäkučké a savé, najlepšie aké som v posledných rokoch zohnala.
220870
06.10.08,17:49
V METRE majú a výborne sajú .
Viera123
10.10.08,18:22
Katka, ak chceš tie utierky z Ikei, napíš mi SS, dcéra ide budúci týždeň do Ikei, môže ti ich kúpiť, ak si na ne zvyknutá.
Ja som si kúpila pár rokov dozadu super utierky na výstave nábytku v Nitre (zvykli tu predávať aj doplnky) ale videla som ich už aj inde. Sú naozaj skvelé, lebo nepúšťajú chĺpky, ktoré z iných utierok ostávajú veľmi úspešne napr. na pohároch.
Myslím, že ich vyrába Tatraľan Kežmarok a obsahujú bambusové vlákno. Boli o čosi drahšie, ale najradšej ich vyťahujem zo skrinky :-).