sce
06.10.08,13:59
Nasa spolocnost planuje zakupit trvale firemne clenstvo v golfovom klube. Firemne clenstvo planujeme vyuzit na marketingove ucely, hra s pozvanymi hostami. Z dlhodobeho hladiska to vychadza financne vyhodnejsie ako platba za jednotlive hry. Mozme to povazovat za danovy naklad?
Tweety
06.10.08,12:08
Nasa spolocnost planuje zakupit trvale firemne clenstvo v golfovom klube. Firemne clenstvo planujeme vyuzit na marketingove ucely, hra s pozvanymi hostami. Z dlhodobeho hladiska to vychadza financne vyhodnejsie ako platba za jednotlive hry. Mozme to povazovat za danovy naklad?
Nie.
Denda
06.10.08,12:12
Nasa spolocnost planuje zakupit trvale firemne clenstvo v golfovom klube. Firemne clenstvo planujeme vyuzit na marketingove ucely, hra s pozvanymi hostami. Z dlhodobeho hladiska to vychadza financne vyhodnejsie ako platba za jednotlive hry. Mozme to povazovat za danovy naklad?
Za daňový výdavok podľa §19 Zákona o dani z príjmov považujeme členské príspevky hradené na základe povinného členstva v právnickej osobe (napr. povinné poplatky komorám, združeniam, atď...)

PS: je to klasický reprezentačný výdavok, ktorý nie je daňovo uznaný aj keď marketingovo účelovo vynaložený;)
Chobot
06.10.08,12:19
Nasa spolocnost planuje zakupit trvale firemne clenstvo v golfovom klube. Firemne clenstvo planujeme vyuzit na marketingove ucely, hra s pozvanymi hostami. Z dlhodobeho hladiska to vychadza financne vyhodnejsie ako platba za jednotlive hry. Mozme to povazovat za danovy naklad?

:D:D:D
..... a "sexy hostesky" by mohli byť odmeňované zo soc. fondu..:rolleyes::D:D
sce
07.10.08,07:49
Fajn. Pozrime sa na problem z druhej strany. Ako sa to da. Napadaju ma absurdne riesenia typu...reklamné predmety označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa v hodnote neprevyšujúcej 500 Sk za jeden predmet. Reklamny predmet bude napr. zeton s logom poskytovatela, ktory opravnuje vlastnika ku jednorazovu vstupu na golfove ihrisko. Spolocnost si ich objedna tisice a pri najblizsej marketingovej kampane ich bude rozdavat.
Tweety
07.10.08,07:50
Fajn. Pozrime sa na problem z druhej strany. Ako sa to da. Napadaju ma absurdne riesenia typu...reklamné predmety označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa v hodnote neprevyšujúcej 500 Sk za jeden predmet. Reklamny predmet bude napr. zeton s logom poskytovatela, ktory opravnuje vlastnika ku jednorazovu vstupu na golfove ihrisko. Spolocnost si ich objedna tisice a pri najblizsej marketingovej kampane ich bude rozdavat.
Ale členstvo nie je predsa reklamný predmet. Nemiešaj jedno s druhým.
sce
07.10.08,08:03
Ano. Ale riesim klasicky slovensky problem. Z rozsahu sluzieb, klub vie poskytnut, ktore mozu byt danovym vydavkom.
sce
07.10.08,08:13
Napada ma este dalsia alternativa. V pripade, ze golfovy klub bude vydavat vlastnu neperiodicku publikaciu. Inzercia v takejto publikacii je nakladom v plnom rozsahu. V pripade, ze zadavatel reklamy prekroci urcity finacny objem reklamy, moze ako bonus ziskat clenstvo. Otazkou sa nebude povazovat za prijem pre zadavatela.
Denda
07.10.08,08:37
Ano. Ale riesim klasicky slovensky problem. Z rozsahu sluzieb, klub vie poskytnut, ktore mozu byt danovym vydavkom.

mimotemy Etiketa porady bod 14.

PS: firma , ktorá má na členstvo v golfovom klube určite nepotrebuje riešiť daňovú uznateľnosť výdavku, okrem prípadu, že sa nejedná o účelovo vynaložený marketingový ťah - tu vidím slovenský problém:)
sce
08.10.08,02:55
ad Etiketa - si VIP clen, takze asi musim akceptovat.

ad potreba riesit danovu uznatelnost, zda sa mi prirodzene, ak prostriedky, ktore vynakladam za ucelom dosiahnutia zisku, chcem, aby boli uznane ako danovy vydavok. mohli by sme tu siahodlho moralizovat o tom, ci prave golf. ja ho povazujem za efektivny nastroj na ziskavanie novych zakaznikov, niekto povazuje za efektivny nastroj hadzanie letakov do schranok alebo TV reklamu. nepaci sa mi tato generalizacia, ak hrajes golf, tak si za vodou. pripomina mi to, ak si podnikatel, tak si podvodnik.