nikulik
10.05.05,12:16
Ahojte, dnes som bola vo VsZP a dali mi do ruky papier: Vec:Prijímanie Výkazov preddavkov elektronickou formou, kde sa pise ze: " Dočasne bude VsZP prijímat davku 514 Vykazy formou elektronických nosičov - diskiet....atd."
Plati to od 1. mája 2005. A este mi povedala ze ak donesiem vykaz za april, tak uz musi byt v tej elektronickej podobe-na tej diskete, a este tam mam pridat aj vykazy v el.forme za 01,02,03 mesiac 2005. Chcela som sa len opytat, ci uz niekto ma s tymto skusenosti, lebo mi nie je vsetko jasne.
Napríklad: bola som na tej stranke www.udzs.sk (http://www.udzs.sk/) - Vestník č. 2, ale vobec tomu nerozumiem co tam im budem na tu disketku davat.
aladin
10.05.05,10:21
no nie nahodou len tí čo maju nad 20 , (25 ??) zamestnancov ? , treba požiadať dočasne o výnimku .., ale asi nas to neminie....(alebo že by som to plietol so sociálkou ?)
lenkak
10.05.05,10:22
To je Sociálna poisťovňa.
dvd
10.05.05,10:27
konecne sa hybu lady aj vo VSZP - doteraz VSZP minala tazke peniaze na IT a vykazy a komunikaciu :mad: mala ako v dobe kamennej
Sany
10.05.05,10:28
To akože firma s 15 zamestancami "musí" dodávať výkazy na nejakých disketách? Ja ich teda posielam poštou - normálne vytlačené a teraz už nemôžem?
nikulik
10.05.05,10:34
Nie, neplaste sa, to je len pre firmy nad 20 zamestnancov....- aladin mas pravdu. Lebo ked som tam prisla tak sa ma ako prve ta pracovnicka opytala ci mame viac ako 20 zamestnancov. Len teraz neviem ci myslela vsetkych zamestnancov, alebo len ci mam viac ako 20 zamestnancov prihlasenych do VsZP. Nevie to nahodou niekto??
Takze nikto nevie nic blizsie k tomu??
Jozef Mihál
10.05.05,10:38
nikulik a spol., treba trošku pohľadať dozadu, debát na túto tému tu už bolo...

20 - myslí sa počet zamestnancov prihlásených do danej poisťovne (VšZP), nie celkový počet zamestnancov.
nikulik
10.05.05,10:44
Pán Mihal dakujem, a zaroven sa ospravedlnujem, ale do polozky hladat som zadala elektroni.zasielanie vykazov do zp ale nic mi nenaslo.
Este raz dakujem.
Jozef Mihál
10.05.05,10:50
nikulik, nepreháňajte to s tými ospravedlnenkami. To "hľadať" nie vždy človeku prinesie očakávaný výsledok. Treba "ručne" prelistovať zopár strán s témami dozadu.

Osobne doporučujem nechať si zotriediť témy nie podľa dátumu posledného príspevku ale podľa počtu príspevkov! Populárne témy v ktorých nájdete najčastejšie pertraktované problémy takto budete mať ako na dlani.
Aňuška
13.05.05,08:46
Práve som sa vrátila zo VšZP /Trnava/ a ešte plná dojmov vám to idem
popísať.
Odniesla som im disketu s výkazom /vytvorená programom OLYMP/.
Pani pri okienku ju strčila do počítača a tlačiareň vypľula kopec chýb.
Napr.
chcú, aby suma preddavku za zamestnávateľa na prílohe bola zaokrúhľovaná nahor (nie na 2 des. miesta, ako robí program).
Tým pádom im v kontrolách nesedia súčty a vypisuje chyby. Kontroluje tiež, či sumár preddavkov na prílohe sedí na preddavok poistného na výkaze. Bez ohľadu na to, aké je metodické usmernenie Úradu pre dohľad nad ZS.
Odmietli mi disketu prevziať. Volala som do Krosu a tiež sú z toho
nešťastní. Veľmi zlatá a ochotná pani Kimáková mi povedala, že vraj VšZP bude opravovať svoj program. Ale čo dovtedy? Takže teraz to pošlem poštou, aby som dodržala termín a uvidím, čo sa bude diať.
"Nech žije reforma ZP. Dúfam, že prežijú aj mzdové účtovníčky."
brm
13.05.05,12:43
ozaj, hodila už všeobecka nový účet do pľacu? alebo majú stále čas? to isté sa týka aj siderie...
Kimáková
13.05.05,12:46
Práve som sa vrátila zo VšZP /Trnava/ a ešte plná dojmov vám to idem
popísať.
Odniesla som im disketu s výkazom /vytvorená programom OLYMP/.
Pani pri okienku ju strčila do počítača a tlačiareň vypľula kopec chýb.
Napr.
chcú, aby suma preddavku za zamestnávateľa na prílohe bola zaokrúhľovaná nahor (nie na 2 des. miesta, ako robí program).
Tým pádom im v kontrolách nesedia súčty a vypisuje chyby. Kontroluje tiež, či sumár preddavkov na prílohe sedí na preddavok poistného na výkaze. Bez ohľadu na to, aké je metodické usmernenie Úradu pre dohľad nad ZS.
Odmietli mi disketu prevziať. Volala som do Krosu a tiež sú z toho
nešťastní. Veľmi zlatá a ochotná pani Kimáková mi povedala, že vraj VšZP bude opravovať svoj program. Ale čo dovtedy? Takže teraz to pošlem poštou, aby som dodržala termín a uvidím, čo sa bude diať.
"Nech žije reforma ZP. Dúfam, že prežijú aj mzdové účtovníčky."
ďakujem Vám Aňuška za poklonu. Skutočne ste to nazvali správnym slovom "neštastní". Najma ak sa dohodneme s programatormi vo VSZP na niecom, a oni to potom vobec nakceptuju. Strasne na tom je to, ze nemaju vobec otestovany ich system a skusaju ho na Vasich realnych datach, ktore , nosite na disketach. Hlavne musime byt trpezlivy (co uz ine ostava), ved aj Socialka, kym vyladila svoj system na prijimanie vykazov, tiez to trvalo nie mesiac a ani dva.
Najlepsie skusenosti mame zatial so Sideriou, ktorá uz rozbehla zber udajov aj cez svoju stranku.
S tym zaokruhlovanim je to fakt strasne (jeden den na 2 des. miesta, druhy den na koruny nahor). Dufame ze novelou uz nebudu taketo problemy sa zaokruhlovanim.