neva19
06.10.08,20:44
Prosím o radu ak má niekto skúsenosť s Vigorom 2600 Ge od T-comu.
Potrebujem zistiť, ako sa dá dosiahnuť vyššia sila signálu Wifi. Jedná sa o to, že na tom routeri nedosiahnem plnú silu signálu. Sú tam svetelné kontrolky a stále mi svieti len jedna z troch, čo svedčí o slabom signáli.
LED ukazovatele
Na prednom paneli je umiestnených 11 LED diód :
1xACT, 3x Sila Signálu, 1xWLAN, ADSL 1xLINE a 1xDATA, LAN pripojenie P1, P2, P3, P4.
Pripojenie cez kábel je celkom v poriadku, avšak Wifi v notebooku vypadáva.
Manuál mám preštudovaný, avšak nič sa tam o tom nepíše. Volala som do T-comu, však odporučili mi číslo 0900 2 11111, kde je cena spoplatnená 19,80/minuta, čo sa mi zdá dosť veľa.

Eva
chlap
06.10.08,20:24
Anténa je v poriadku ? Je zaskrutkovaná ?

Aký máš signál na notebooku ? Aká je jeho kvalita, keď si cca. 1 meter od routra ? - To si skontroluj....



P.S. ladynky nepomohli ? ;)
Lubk0
07.10.08,07:31
No pravdepodobne to nenastavis nijako.

Vyzera to tak ze ten router je vadny... Je to stary model ktory sa aky taky cas uz nevyraba. Mame este par zapozickovych na sklade, mal somk ich zapojene, ale ziadna intenzita sa tam nenastavovala.

taketo chyby sa casto vyskituju u znaciek ako D-Link , ktore montuje orange. Proste davaju slaby signal, riesilo sa to reklamaciou a vymenou routera...
Braňo
07.10.08,07:36
Urob upgrade firmware, píšu, že to pomôže.
http://209.85.135.104/search?q=cache:5HIrvmmKJ6UJ:www.t-com.sk/Default.aspx%3FCatID%3D1954+upgrade+firmware%2BVig or+2600&hl=sk&ct=clnk&cd=2&gl=sk

Avšak v rámci jedného bytu by si zo signálom nemal mať absolútne žiadne problémy.
neva19
07.10.08,17:06
Ďakujem za názory, dostala som aj odpoved od AtTEL, s.r.o., oni dotávajú tento model na tvrh, tiež mi odporučili zaslať modem k nim na preskúšanie.
Ešte počkám na vyjadrenie T-comu, či je všetko v poriadku s telefonnou linkou.
Viem, že je to starší typ, avšak mám ho len od mája, vtedy mi bol ponúknutý v akcii za 1,- Sk. Až teraz vlastne zistujem, že sa vyskytuje problém s tým Wifi pripojením. Ja som pripojená len cez kábel a nemám s tým žiadny problém.
Syn sa zvykol pripojiť, nikdy nehovoril, že má problém. Ale obyčajne nebol doma dlhšie ako 1,5 dňa, pretože býva a pracuje v BA.
Teraz cca týždeň sa pripája dcéra pomocou wifi a nie je to vždy rovnaké. Niekedy to ide celkom v pohode, ale napr. v sobotu večer - vo vedlajšej izbe cca 6 metrov od anténky (routera) niekoľkokrát celkom vypadlo spojenie.
Eva