grenka
06.10.08,22:07
Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať či mám šancu pracovať v oblasti účtovníctva, keď mám len kurz PÚ a žiadnu prax. :( Veľmi ma táto oblasť láka ale keď sa začítam do ktorejkoľvek témy tak mám pocit že je toho hrozne veľa čo by som potrebovala vedieť a jeden kurz mi na to nestačí.
Ďakujem
polka
06.10.08,21:05
Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať či mám šancu pracovať v oblasti účtovníctva, keď mám len kurz PÚ a žiadnu prax. :( Veľmi ma táto oblasť láka ale keď sa začítam do ktorejkoľvek témy tak mám pocit že je toho hrozne veľa čo by som potrebovala vedieť a jeden kurz mi na to nestačí.
Ďakujem
Kto veľmi chce, ten dokaze vsetko, treba na sebe popracovat, poprosit skusenejsich uctovnikov o pomoc a vysledky sa dostavia. Kazdy raz zacinal.:)
lenkak
07.10.08,08:47
Raz treba začať, môžeš začať aj hneď. Len treba sa aj vzdelávať, čítať, môžeš začať trebars aj na Porade. Nájdeš tu toho kopec, aj zákony, aj komentáre, aj okolo toho...
poisonkatka
07.10.08,08:53
pracovat ako na TPP alebo chces zivnost? ja mam z pu a ju maturitu, 5 rokov som to vsak ani nevidela, lebo na vs som studovala ekonomiku a manazment (vzdy ma vsak uctovnictvo lakalo)..po skonceni vs som si nasla pracu ako uctovnicka..mam vsak tu vyhodu, ze mam kolegynu, ktora mi pomoze...:-) toto miesto bolo vhodne aj pre absolventa...ale poviem ti, ze to vobec nie je az take tazke ako sa zda..ked nieco nevies, tak na porade prip. inde na nete vsetko najdes :-) drzim palce
grenka
07.10.08,12:28
Ďakujem za povzbudivé odpovede. Ja pracujem v úplne inej oblasti s ľuďmi ale radšej by som bola niekde zahrabaná v papieroch. Momentálne som na materskej. Problém je v tom, že nemám žiadnu známu ochotnú účtovníčku, ktorá by ma do toho zasvetila. Môj otec je živnostník ale nerozumie sa týmto veciam a má svoju účtovníčku. Ale ona určite nebude odovzdávať svoje vedomosti osobe, ktorá ju chce nahradiť a kôli ktorej by prišla o jeden z mnohých príjmov. :)
poisonkatka
07.10.08,12:51
mas kurz, tak uz si len zozen nejake knihy a osviez si pamat...prax nadobudnes rychlo