inuš
07.10.08,06:45
Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Som členkou rady školy. Jeden člen je aj farár - ako zástupca organizácie podielajúcej sa na výchove a vzdelávaní. Nakolko bola novela zákona, vypadlo odtial organizácia podielajúca sa na výchove. Podla nového zákone je zloženie rady školy takéto - 2 zástupcovia pedagog.Zncov, 1 zástupca nepedag.Zncov, 4 zástupcovia rodičov, 4 zástupcovia zriadovateľa/obce/. Teraz nám vyvstáva otázka, či môže farár byť členom rady školy do skončenia funkčného obdobia - ešte dva roky, alebo nesmie byť členom. On je totiž na škole aj ako pedag.zamestnanec. Aké máte skúsenosti? Stretli ste sa s tým? Môžeme ho delegovať ako zástupcu zriadovateľa/ obec s tým súhlasí/? Prosím o Vaše skúsenosti. Ďakujem:confused::confused::confused:
inuš
08.10.08,14:09
Haloooooooo, nemáte na školách Radu školy? Nevie mi nikto poradiť?????
Meggie32
08.10.08,15:28
Ja s týmto skúsenosti nemám, ale myslím, že keď bol vtedy zvolený na 4 ročné obdobie, tak je to v poriadku a novú radu zvolíte o dva roky už podľa nových pravidiel (dovtedy sa možno ešte tri krát zmenia). Ale ešte by som pozrela v zákone nejaké prechodné ustanovenia, či tam nie je niečo o tom napísané.
tiga22
21.10.08,09:52
zákon 596/2003, §24.... ak ti to pomôže