johny18
07.10.08,07:44
Zdravim,

potrebujem poradit, nasej spolocnosti isty dlznik nezaplatil vystavenu fakturu.
Stiahol som si z netu, ako ma vyzerat navrh na platobny rozkaz, ale mam nejake otazky, ktore som nenasiel ani na porade ani na nete:
1. predpokladam, ze sa to zasiela na okresny sud - ako zistim, ktory sud je prislusny dlznikovi (kosice-tahanovce)
2. do navrhu mame napisat, ze ziadame o zaplatenie 180 000 Sk s príslušenstvom? Co sa mysli pod pojmom prislusenstvo. Mysli sa tym asi sudny poplatok, ale aj uroky z omeskania? Ak nechceme uroky z omeskania, treba to tam napisat?
3. Ak sa sef rozhodne, ze budeme ziadat aj uroky z omeskania, v akej vyske ich mozme ziadat? V takej, ako je napisane na fakture - teda 0,05% za kazdy den omeskania? Alebo to urci sud?
4. Ako zaplatime sudny poplatok? V kolkoch? Kdesi som videl platobny rozkaz, kde bolo uvedene, ze sudny poplatok zaplatime po vyzve sudu.

Vopred vdaka za kazdu radu.
zalobaba
07.10.08,06:55
Zdravim,

potrebujem poradit, nasej spolocnosti isty dlznik nezaplatil vystavenu fakturu.
Stiahol som si z netu, ako ma vyzerat navrh na platobny rozkaz, ale mam nejake otazky, ktore som nenasiel ani na porade ani na nete:
1. predpokladam, ze sa to zasiela na okresny sud - ako zistim, ktory sud je prislusny dlznikovi (kosice-tahanovce) na stránke Ministerstva spravodlivosti nájdeš vyhľadávač na miestnu príslušnosť súdov
2. do navrhu mame napisat, ze ziadame o zaplatenie 180 000 Sk s príslušenstvom? Co sa mysli pod pojmom prislusenstvo. Mysli sa tym asi sudny poplatok, ale aj uroky z omeskania? Ak nechceme uroky z omeskania, treba to tam napisat? príslušentvom sa myslí súdny poplatok, úroky z omeškania a trovy právneho zastúpenie v prípade, ak by vás zastupoval advokát
3. Ak sa sef rozhodne, ze budeme ziadat aj uroky z omeskania, v akej vyske ich mozme ziadat? V takej, ako je napisane na fakture - teda 0,05% za kazdy den omeskania? Alebo to urci sud? uplatňuješ úroky v takej výške, ako máš určené v zmluve, ak ich určené nemáš, vypočítaš podľa tabuľky zverejnenej na stránke NBS - základná úroková sadzba NBS (výška úroku platná uplatňovaná pred prvým kalendárnym dňom kalendárneho polroka, v ktorom došlo k omeškaniu + 10 % vyššie.
4. Ako zaplatime sudny poplatok? V kolkoch? Kdesi som videl platobny rozkaz, kde bolo uvedene, ze sudny poplatok zaplatime po vyzve sudu. zaplatíš v kolkoch spolu s podaním návrhu na vydanie PR, vypočítaš: výška istina zaokrúhlená na stokoruny smerom nadol x 6%
Vopred vdaka za kazdu radu.

Dúfam, že pomohlo, aj keď to vyzerá zložito.
johny18
07.10.08,07:23
Vdaka za odpovede, pomohli :)

Este sa vratim k tym urokom, ak som to spravne pochopil: Faktura bola splatna 30.5.2008, cize beriem do uvahy zakladnu urokovu sadzbu platnu v 2.polroku 2007 (4,25%) + 10%, teda si uplatnim urok 14,25 %? Takyto urok napisem do navrhu na vydanie rozkazu, presnu sumu si uz vypocita odporca?

Co sa tyka poplatku, vyska istiny je 173.864,50 Sk. 6% zo sumy 173.800 Sk je 10.428 Sk. V kolkoch teda zaplatime 10.400 Sk alebo 10.450 Sk? Neda sa to zaplatit aj po vyzve sudu priamo na ich ucet? Pokial viem, tak poplatok nad 10.000 SK by sa uz nemal platit kolkami..
zalobaba
07.10.08,07:34
Vdaka za odpovede, pomohli :)

Este sa vratim k tym urokom, ak som to spravne pochopil: Faktura bola splatna 30.5.2008, cize beriem do uvahy zakladnu urokovu sadzbu platnu v 2.polroku 2007 (4,25%) + 10%, teda si uplatnim urok 14,25 %? Takyto urok napisem do navrhu na vydanie rozkazu, presnu sumu si uz vypocita odporca? pozrieš v tabuľke úrok k 30.11.2007 + 10%, obvykle sa však uplatňuje celé číslo napr. 14 %.

Co sa tyka poplatku, vyska istiny je 173.864,50 Sk. 6% zo sumy 173.800 Sk je 10.428 Sk. V kolkoch teda zaplatime 10.400 Sk alebo 10.450 Sk? Neda sa to zaplatit aj po vyzve sudu priamo na ich ucet? kolky alebo na účet súdu presne 10.428,- Sk (nie menej !!!). Môžeš čakať aj na výzvu súdu, počítaj však s tým, že ten nebude pracovať "iba pre teba a maximálne rýchlo"..... chcelo by sa mi tu ešte niečo dodať na ich adresu, ale asi by som porušila hneď niekoľko bodov etikety PORADY. :o Držím palce.
johny18
07.10.08,07:43
Velke dakujem za cenne rady.
riccado
07.10.08,09:44
Vdaka za odpovede, pomohli :)

Este sa vratim k tym urokom, ak som to spravne pochopil: Faktura bola splatna 30.5.2008, cize beriem do uvahy zakladnu urokovu sadzbu platnu v 2.polroku 2007 (4,25%) + 10%, teda si uplatnim urok 14,25 %? Takyto urok napisem do navrhu na vydanie rozkazu, presnu sumu si uz vypocita odporca?

Co sa tyka poplatku, vyska istiny je 173.864,50 Sk. 6% zo sumy 173.800 Sk je 10.428 Sk. V kolkoch teda zaplatime 10.400 Sk alebo 10.450 Sk? Neda sa to zaplatit aj po vyzve sudu priamo na ich ucet? Pokial viem, tak poplatok nad 10.000 SK by sa uz nemal platit kolkami..

sprav to takto:

Na základ uvedeného navrhujeme, aby



súd uložil v platobnom rozkaze

povinnosť odporcovi do 15 dní odo dňa doručenia platobného rozkazu zaplatiť navrhovateľovi sumu vo výške 173.864,50 Sk, úroky z omeškania vo výške 14,25 % ročne zo sumy 173.864,50 Sk od 31.05.2008 do zaplatenia, nahradiť trovy konania vo výške 10.428.- Sk, alebo aby odporca v tej istej lehote podal odpor na príslušnom súde.

Ak odporca podá včas odpor, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento



r o z s u d o k

Odporca je povinný zaplatiť navrhovateľovi sumu vo výške výške 173.864,50 Sk, úroky z omeškania vo výške 14,25 % ročne zo sumy 173.864,50 Sk od 31.05.2008 do zaplatenia a nahradiť trovy konania do troch dní od právoplatnosti rozsudku.


Súdny poplatok sa môže platiť v kolkoch do 25.000.- Sk, takže pre urýchlenie odporúčam zaplatiť súdny poplatok v kolkoch na návrhu na vydanie PR.
johny18
07.10.08,09:55
Vdaka, urobil som to tak. Tie kolky mam nalepit priamo na Navrh?

Podla Vas, resp. z vasich skusenosti, ako priemerne dlho trva sudu, kym vyda platobny rozkaz?

Ak to odporca zaplati este pred vydanim platobneho rozkazu, co s nasim poplatkom, ktory zaplatime sudu?
riccado
07.10.08,10:01
Vdaka, urobil som to tak. Tie kolky mam nalepit priamo na Navrh?

Podla Vas, resp. z vasich skusenosti, ako priemerne dlho trva sudu, kym vyda platobny rozkaz?

Ak to odporca zaplati este pred vydanim platobneho rozkazu, co s nasim poplatkom, ktory zaplatime sudu?

kolky nalep na 1. stranu navrhu.

priemerne sa platobne rozkazy vydavju za jednen mesiac po podani navrhu

ak zaplati po podani navrhu, zoberiete svoj navrh v casti istiny spat, sud vam vrati sudny poplatok krateny o 1% a budete trvat na svojom navrhu v casti prislusenstva /uroky + trovy (krateny poplatok)/
kometa
17.10.08,06:11
Prosím poraďte!
Dostali sme súdny rozkaz na zaplatenie faktúrky (stalo sa to nedopatrením z našej strany, ale berieme na vedomie a svoj podiel viny akceptujeme). Je to skoro 4 roky stará záležitosť, no tým, že sme počas týchto rokov nemali pevné tvralé bydlisko, doporučené upomienky nám nechodili, resp. mi sme ich nedostali. Teraz od nás žiadajú zaplatiť istinu + nato penále a navyše súdne a právne trovy. Ja to fakt psychicky a aj finančne dosť ťažko znášam... Prosím, poraďte mi niekto, či sá dá takýto súdny pozkaz nejako stiahnuť a vyhnúť sa tak zaplatenia tých trovov. Sme ochotní ísť do firmy, kt. dĺžime a po predložení faktúry z ich strany (ktorú si nepamätáme a nemáme doma) im ju zaplatiť a týmto aj poprosiť o odpustenie penálov (snáď sa to tak dá). Ale dá sa odpustiť, alebo nejako vyhnúť aj tým poplatkom na súde? Ešte raz prosím, pomôžte mi niekto!
monymon
20.10.08,09:32
a kedy vam dosiel ten platobny rozkaz? Uz uplynula lehota na podanie odporu?? Co je to za dlh? Ved to moze byt uz davno premlcane.... dost malo informacii na ucelenejsiu radu
batorek
08.01.09,19:54
Ja sa chcem spýtať ohľadne platobného rozkazu, ktorý sme dostali príklad 88000,- Sk pre ZSE a trovy konania v sume 5310,- Sk. Pri podaní odporu treba zaplatiť tú istú sumu čiže 5310,- Sk v kolkových známkach. Nepomýlili sa mne sa zdá tá sumu vysoká, alebo je to správne ? Prosím o radu keď niekto vie. Díky batorek
riccado
09.01.09,07:30
Ja sa chcem spýtať ohľadne platobného rozkazu, ktorý sme dostali príklad 88000,- Sk pre ZSE a trovy konania v sume 5310,- Sk. Pri podaní odporu treba zaplatiť tú istú sumu čiže 5310,- Sk v kolkových známkach. Nepomýlili sa mne sa zdá tá sumu vysoká, alebo je to správne ? Prosím o radu keď niekto vie. Díky batorek

sudny poplatok je 6 % zo sumy, takze je vypocitany spravne...
Daniel99
27.04.09,15:20
Zdravím,
potrebujem poradiť s vystavením platobného rozkazu:

- u dlžnika máme viacero faktúr s rôznymi splatnosťami a neviem ako mám postupovať vo výpočte úrokov, či teda musím ku každej faktúre vypočítať a zapísať úrok zvlášť alebo stačí ak je úrok rovnaký zapísať jednou vetou pre všetky faktúry?
- ak máme od dlžnika úhradu pri ktorej nezadal VS a nevieme ju spárovať môžme odrátať platbu z nasladujúcej faktúry?
- chcem sa opýtať na stránke advok.sk je kalkulačka na výpočet úrokov z omeškania - skúšali ste ju niekto? ráta to dobre? má byť fajka pri políčku obč.zak.? /máme na faktúre uvedenú klauzulku 0,05% za každý deň omeškania ale ako som sa dočítal tak to uplatniť nemôžme nakoľko to nemáme v zmluve.

ďakujem
Daniel99
28.04.09,05:27
Prosím poraďte poraďáci,
a ešte jedna otázka čo sa stane ak sa úrok vyráta zle?


ďakujem
Daniel99
28.04.09,05:54
Prosím nájde sa niekto kto poradí
- ešte otázka: čo sa stane ak sa vypočítajú úroky z omeškania zle?


ďakujem
Daniel99
28.04.09,06:13
Poraďaci najde sa niekto kto pomôže?
a ešte otázka: čo ak sa úroky vyrátajú zle? máme radšej počkať aj na výzvu súdu k zaplateniu súdneho poplatku?



ďakujem za odpoveď
Daniel99
28.04.09,07:14
Prosím nenájde sa nikto?

tak keď už píšem tak dám konkrétne príklady na úroky:

faktúra splatná 3.8.2007 do dnešného dňa nezaplatená

faktúra splatná 8.2.2008 do dnešného dňa nezaplatená aký úrok?

prosííííííííííííííííím o pomoc ďakujem
Daniel99
28.04.09,11:33
Halóóóóó ťuk ťuk je tam niekto kto mi pomôže?????
poisonkatka
28.04.09,11:41
ja akurat tiez dnes riesim navrh na vydanie platobneho rozkazu, ale my mame urcene interne, ze uroky su 0,1 % z dlznej sumy za kazdy den omeskania.
Daniel99
29.04.09,05:38
Dobré ráno,
prosím pomôžte mi dnes to musím poslať a naozaj si s tým neviem rady.

Vďaka za každú odpoveď.
Daniel99
30.04.09,10:38
Zdravím poradu,
milí múdry poraďáci naozaj sa nenájde niekto kto mi podadí???
mlisa
30.04.09,11:24
Prosím nenájde sa nikto?

tak keď už píšem tak dám konkrétne príklady na úroky:

faktúra splatná 3.8.2007 do dnešného dňa nezaplatená
urok z omeskania vo vyske 14,75% rocne odo dna 4.8.2007 do zaplatenia

faktúra splatná 8.2.2008 do dnešného dňa nezaplatená aký úrok?
urok z omeskania vo vyske 14,25% rocne odo dna 9.2.2008 do zaplatenia
prosííííííííííííííííím o pomoc ďakujem

plati za predpokladu ze vymahas penazne plnenie podla zmluvy ktora sa riadi Obchodnym zakonnikom
Daniel99
30.04.09,12:44
Celá vec sa má takto:
sme dopravcovia takže na každú jazdu máme objednávku - zmluvu o preprave na ktorej nie je uvedené nič o úroku z omeškania. Úrok z omeškania je uvedený len na našej faktúre.

ďakujem za odpoveď:)
mlisa
04.05.09,08:21
Celá vec sa má takto:
sme dopravcovia takže na každú jazdu máme objednávku - zmluvu o preprave na ktorej nie je uvedené nič o úroku z omeškania. Úrok z omeškania je uvedený len na našej faktúre.

ďakujem za odpoveď:)

narok na urok z omeskania v zakonnej vyske v pripade omeskania dlznika vyplyva priamo zo zakona § 369 Obchodneho zakonnika, nemusi byt uvedeny v zmluve. V pripade ak je v zmluve uvedeny urok, uplatni sa ten. Ak nie je urok dohodnuty, vznika narok na uroky podla vyssie uvedeneho ustanovenia.
Daniel99
05.05.09,06:43
Prosím Ťa, ako je to vlastne keď prihlasujem viac pohľadávok od jedného dĺžnika? Mám ku každej pohľadávke rozpis na návrhu platobného rozkazu? napr.:

č.fa.: suma: splatná: úrok z omeškania:
xxxx xxxxx xxxxxxx xxxx


na konci uviesť jednou vetou že podľa rozpisu?

Ďakujem mlisa
mlisa
05.05.09,12:01
v texte navrhu rozpises aka faktura na aku sumu s akym datumom splatnosti, ale na zaver musis naformulovat petit, kde zase musis uviest konkretne sumy a uroky.
malo by to vyzerat napr. nejako takto


V rámci našej podnikateľskej činnosti sme s odporcom uzatvorili zmluvu, na základe ktorej sme odporcovi dodali v období marec 2009 tovar v celkovej hodnote 10.000 Eur. Za dodanie tovaru sme vystavili nasledovné faktúry: Faktúra č. 111111 na sumu 3.000. Eur vydaná dňa 3.3.3009 s dátumom splatnosti 17.3.2009, faktúra č. 111112 na sumu 2.000 Eur vydaná dňa 10.3.2009 s dátumom splatnosti 24.3.2009 a faktúra č. 111113 na sumu 5.000 Eur vydaná dňa 15.3.2009 s dátumom splatnosti 29.3.2009

Dôkaz: Faktúra č 111111 zo dňa 3.3.2009.
Faktúra č. 111112. zo dňa 10.3.2009.
Faktúra č. 111113 zo dňa 15.3.2009.

Keďže odporca do dnešného dňa uvedené faktúry neuhradil, na základe vyššie uvedených skutočností navrhujeme, aby súd vydal v zmysle § 172 O.s.p. nasledujúci



P l a t o b n ý r o z k a z

Odporca je povinný zaplatiť navrhovateľovi sumu 3.000 Eur spolu s 10%-ným ročným úrokom z omeškania zo sumy 3.000 Eur odo dňa 18.3.2009 do zaplatenia, sumu 2.000 Eur spolu s 10%-ným ročným úrokom z omeškania zo sumy 2.000 Eur odo dňa 25.3.2009 do zaplatenia a sumu 5000 Eur spolu s 10%-ným ročným úrokom z omeškania zo sumy 5000 odo dňa 30.3.2009 do zaplatenia, a to do 15 dní od doručenia tohto platobného rozkazu.

Odporca je ďalej povinný zaplatiť trovy konania vo výške 600. Eur.

V prípade, že odporca podá odpor, nech je zaviazaný k úhrade dlžnej sumy rozsudkom.


Trovy konania pozostávajú zo zaplateného súdneho poplatku v celkovej výške 600 Eur.
Daniel99
06.05.09,06:19
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Daniel99
06.05.09,09:00
Prosím Ťa mlisa,
ešte by som sa chcel informovať máme dlžnika s ktorým sme robili prepravy bez zmluvy na základe telefonického dohovoru. Ako postupovať s úrokmi v tomto prípade?

ďakujem.
mlisa
06.05.09,09:36
Prosím Ťa mlisa,
ešte by som sa chcel informovať máme dlžnika s ktorým sme robili prepravy bez zmluvy na základe telefonického dohovoru. Ako postupovať s úrokmi v tomto prípade?

ďakujem.

Na urok z omeskania je narok aj tak, otazne je ale od kedy ich mozno pozadovat, tzn. ci bola dohodnuta splatnost.
- Ak bez zmluvy ale s konkretnou splatnostou dlhu (napr. na zaklade faktury), uroky sa uplatnia odo dna nasledujucom po splatnosti
- Ak bez zmluvy a bez urcenia splatnosti dlhu, uroky sa uplatnia podla § 369 ods. 2 Obchodneho zakonnika:
"(2) Úroky z omeškania sa stanú splatnými po uplynutí dňa alebo lehoty, ktoré sú v zmluve určené na splnenie peňažného záväzku. Ak deň alebo lehota na splnenie peňažného záväzku nie je v zmluve určená, úroky z omeškania sa stanú splatnými uplynutím 30 dní od
a) doručenia dokladu veriteľa na splnenie peňažného záväzku dlžníkom (ďalej len "doklad"),
b) odovzdania tovaru alebo služby, ak je deň doručenia dokladu neistý,
c) odovzdania tovaru alebo služby v prípade, ak dlžník dostane doklad skôr ako tovar alebo službu,
d) dňa, v ktorom sa skončilo preberanie tovaru alebo služby, ktorým sa má stanoviť, či tovar alebo služba zodpovedá podmienkam zmluvy, ak to ustanovuje zákon alebo upravuje zmluva v prípade, ak k doručeniu dokladu došlo predo dňom alebo najneskoršie v deň, keď sa takéto preberanie skončilo."

vzhladom k tomu ze zmluva bola len ustna, bude ale tazsie preukazat, ze vobec bola uzavreta, a narok je opravneny. Vzdy je lepsie mat vsetko pisomne.
Daniel99
21.07.09,13:22
čaute poraďáci,
prosím Vás o radu môžem podať návrh na vydanie platobného rozkazu na živnostníka, ktorý má prerušenú živnosť? Dlhuje nám slušnú čiastku, skúšali sme to aj trestným oznámením za zvýhodňovanie veriteľa ale neprešlo to.


Vďaka.
mon.hudy
20.08.09,18:33
Zdravím vospolok,
taktiež by som potrebovala pomôcť pri nejakom postupe vymáhaní peňazí....teda 22.06.09 som si kúpila zájazd u cestovky pre šesť ľudí za 4740 €. 7.augusta vznikla v telke kauza ohľadne CK a ich poistenie voči úpadku, ktorú podľa zákona musia mať. Ked som zistila, že v mojej zmluve o zájazde je uvedené falošné číslo zmluvy voči úpadku CK napísala som
Odstúpenie od zmluvy o obstaraní zájazdu - § 48, § 741b, ods.3 OZ.
Následne čoho mi bol až po dlhom telefonovaní zaslaný e-mail s informáciou, že zrušili celú šňuru zájazdov a moja suma mi bude vrátená na základe dobropisu, ktorý som mala v prílohe. Jeho vystavenie je 10. 8.09 a splatnosť 12.08.09......
Viac som sa žiadnej odpovede na moje odstúpenie nedočkala. Neunúvali sa dokonca poslať mi dobropis poštou.... Na to ked mi to neuhradili do 12.08.09 napísala som im
Výzvu na plnenie! - teda aby mi moju sumu uhradili do 5 dní. Lenže opäť nebola žiadna reakcia, odpoved.. Do telefónu mi tvrdia, že uhradia..... No neverím tomu.
CHCEM VÁS PRETO VEĽMI PEKNE POPROSIŤ
o radu ako mám ďalej postupovať, niektorí mi poradili podať trestné oznámenie, iný zase rovno na súd ako platobný príkaz......
PROSíM, PROSíM o pomoc
som vďačná za akúkoľvek reakciu
dadika22
17.06.11,10:56
Prosím Vás, ako sa zaokrúhľuje súdny poplatok? (myslím tých 6% z hodnoty predmetu sporu)
Eva10
21.06.11,08:37
Hodnotu predmetu sporu zaokrúhli na celé € smerom nadol.
Z tejto sumy vypočítaj SUPO 6%. Zaokrúhli nadol na cele € (x,00- € až x,49- €) alebo 50 centov (x,50- € až x,99- €).
LenkaBr
27.06.11,12:13
Dobrý deň,

mňa by zaujímalo zaokrúhľovanie úrokov, pomôže mi niekto?

Je správne zaokrúhlenie úrokov z omeškania na dve desatinné miesta prirodzene (na jeden eurocent)?
Mária27
27.06.11,12:29
Ja ti tu priložím tabuľku na výpočet úrokov z omeškania a pozri si zaokrúhľovanie.
Lubaba
27.06.11,19:37
Ja ti tu priložím tabuľku na výpočet úrokov z omeškania a pozri si zaokrúhľovanie.

mimotemyškoda ,nejde dať ohodnotenie, ale zaslúžišč si:):):)
LenkaBr
28.06.11,07:25
Ja ti tu priložím tabuľku na výpočet úrokov z omeškania a pozri si zaokrúhľovanie.

Mária, ďakujem veľmi pekne.
LenkaBr
28.06.11,08:08
Viete mi, prosím, ešte niekto poradiť, či je exekútor povinný zaslať vyúčtovanie exekúcie?

Stala sa mi totiž taká vec, že exekútor zrazil z firemných účtov čiastkovo peniažky, t.z. úrok sa počíta zvlášť z každej zaplatenej sumy.

Problém je v tom, že ako sa snažím, tak sa snažím, nijakovsky mi nevychádza rovnaká suma, ako zrazená. Poprosila som zamestnanca ex.úradu, či by mi nesposkytol vyúčtovanie, čo mi aj sľúbil, nuž ale odkedy som ho o to požiadala, zaslali nám už druhý preplatok z celkovo zrazenej sumy a druhý deň sa mi nikto z úradu nehlási. (Samozrejme, ešte vydržím)

Úroky som si prerátala na dni omeškania sama, porovnala som to s tabuľkou, ktorú ste mi láskavo poskytli (Ďakujem ešte raz).

Odmena exekútora sa ráta zo všetkých platieb - istina, úroky, súdne trovy, trovy oprávneného a právneho zástupcu (okrem úrokov mám na všetko jasné sumy a doklady už z platobného rozkazu). Celková suma však varíruje s ohľadom na výšku úrokov.

Nemáte náhodou niekto skúsenosti, či je vyúčtovanie povinné, či dobrovoľné, či ako? Vážený pán súdny exekútor mi na moju žiadosť oznámil, že "sumy mám predsa sú určené v upovedomení o začatí exekúcie", čo však nemôže byť v skutočnosti pravda, keďže sa celá jeho odmena ráta zo stúpajúcich úrokov.
LenkaBr
30.06.11,07:08
Vyúčtovanie zaslané... akokoľvek by som sa snažila strafiť sa to výšky celkovo zrazenej sumy, nepodarilo by sa mi to podľa "návodu" pána JUDR. exekútora - odporučil ma na sumu určenú v upovedomení o začatí exekúcie. Tieto sumy sa ale značne líšia... znížili nám dokonca hotové výdavky a samozrejme podľa úrokov aj odmenu exekútora. Neviem, k čomu bolo dobré, odpinkať ma takouto odpoveďou.

Napriek tomu... v zákone som hľadala zmienku o "vyúčtovaní", no nenašla som. Viete niekto, či naozaj existuje pre nich povinnosť vyúčtovať všetky položky exekúcie po zrazení súm?!

Z čítaných tém mám totiž pocit, že to exekútori urobia, len ak sa nad niekým zľutujú.