bobino38
07.10.08,08:58
Ahojte.
Kto by mi poradil nejaký schopný lacný DVD prehrávač, ktorý je schopný skoro prehrávať všetky dostupné formáty, poprípade zvládne i filmy s vyšším rozlíšením, mal by mať teda aj HDMI výstup, cca do 2000,- Sk. Na nete je plno neznámych značiek...ťažko sa vyberá.
Chobot
07.10.08,07:44
Ahojte.
Kto by mi poradil nejaký schopný lacný DVD prehrávač, ktorý je schopný skoro prehrávať všetky dostupné formáty, poprípade zvládne i filmy s vyšším rozlíšením, mal by mať teda aj HDMI výstup, cca do 2000,- Sk. Na nete je plno neznámych značiek...ťažko sa vyberá.

Pozri sem:

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/products-list?node=440&status=0&paging=50&sorting=pa

je ich tam na mrťe. Stačí si len vybrať, formáty zvládajú skoro všetky, len ten HDMI výstup som videl až v cenovej kategórii od 2200. Ale HDMI výstup nie je podmienkou vyššieho rozlíšenia. A na takomto DVD prehrávači filmy s FullHD prehrávať nebudeš, pretože jedine na BlueRay alebo na HD DVD sú filmy s vysokým rozlíšením, klasické DVD majú filmy v štandardnom rozlíšení. A v cene do 2000 BR prehrávač nezoženieš.
bobino38
07.10.08,08:12
a oplatí sa kupovať DVD prehrávač, ktorý dokáže prepočítať obraz na vyššie rozlíšenie?..má tzv. videoscaler...je to riadne vidno na vyslednom obraze?
Chobot
07.10.08,09:31
a oplatí sa kupovať DVD prehrávač, ktorý dokáže prepočítať obraz na vyššie rozlíšenie?..má tzv. videoscaler...je to riadne vidno na vyslednom obraze?

Zásadné zvýšenie kvality (ak vôbec nejaké) tým nezískaš. Z nižšieho rozlíšenia vyššie rozlíšenie je len kozmetická úprava. Skús si zobrať nejaký obrázok v malom rozlíšení a v nejakej grafickej aplikácii ho ulož vo väčšom rozlíšení. Druhý obrázok zober vo veľkom rozlíšení a ulož ho v nejakom oveľa menšom. Uvidíš, aké sú to rozdiely.

Pre názornosť som ti také zmenšenie a následné zväčšenie urobil. Vo väčšom rozlíšení sa ten obrázok značne rozmazal. Jediné, čo videoscaler urobí je, že prechody riadkov nebudú niekedy také viditeľné.
bobino38
07.10.08,10:42
...mimochodom v nay-ke to majú predražené....
Chobot
07.10.08,10:54
...mimochodom v nay-ke to majú predražené....

Treba kupovať, keď je to v akcii. Ja som tak kúpil DVD rekordér a v tom čase bol najlacnejší v NAy.
Fero11
07.10.08,11:09
Ja nakupujem takto: Chcem napr. TV, ale neviem aky, idem na odborne forum, poviem co od neho ocakavam a tam ak je forum normalne (zive) tak na druhy den mam zopar odpovedi, potom si pozriem nejake recenzie a ak sa rozhodnem, ze to chcem, tak idem hladat co najlepsiu cenu, tam my velmi pomoze google. Neverili by ste, ale ak by som chcel napr. taky LCD, ktory si vyberiem v NAY a LCD ktory najdem googlom, tak to robi aj rozdiel 5000-6000 Sk s celkovej ceny cca 40000-45000 Sk. Objednavam hlavne so slov. e-shopov a ak to je na skade do 2-3 dni to mam doma mimotemy