Stanislava Liščaková
07.10.08,10:09
Dobrý deň, hľadám už hodiny odpoveď na otázku pri dovoze tovaru z ČR. Je toho veľa popísané, len si neviem vybrať. Sme platcovia DPH, máme reštauráciu a majitelia chcú nakupovať pivo do reštaurácie z METRA v Čechách. Myslíte, že ak nahlásime v Metre v ČR naše IČ DPH tak mi vystavia doklad bez DPH a ja urobím samozdanenie? Ak tam budeme takto nakupovať tovar/napr.pivo/, aké ďalšie povinnosti mi z toho vyplývajú - nejaké hlásenia, výkazy? Mám už po tom čo som pozerala n PORADE v tom mierny chaos. Pri tomto nákup mám aj niečo do činenia so spotrebnou daňou? Ďakujem a pekný deň všetkým.
Excise Duty
07.10.08,10:46
Dobrý deň, hľadám už hodiny odpoveď na otázku pri dovoze tovaru z ČR. Je toho veľa popísané, len si neviem vybrať. Sme platcovia DPH, máme reštauráciu a majitelia chcú nakupovať pivo do reštaurácie z METRA v Čechách. Myslíte, že ak nahlásime v Metre v ČR naše IČ DPH tak mi vystavia doklad bez DPH a ja urobím samozdanenie? Ak tam budeme takto nakupovať tovar/napr.pivo/, aké ďalšie povinnosti mi z toho vyplývajú - nejaké hlásenia, výkazy? Mám už po tom čo som pozerala n PORADE v tom mierny chaos. Pri tomto nákup mám aj niečo do činenia so spotrebnou daňou? Ďakujem a pekný deň všetkým.
Áno, vzniká vám daňová povinnosť podľa ustanovenia § 28 zákona č. 107/2004 Z. z. o spotrebnej dani z piva v znení neskorších predpisov.