stels
07.10.08,08:04
zamestnávateľ sa rozhodol, že určitým zamestnancom bude preplácať mesačne 500.- Sk na pracovné cesty po meste / ošetrovateľky/ .
Vydal list s presným zoznamom pracovníkom.
otázka: čo musí byť ako podklad k zaúčtovaniu nákladov v účtovníctve?
/bud predložená fotokopia električenky alebo nalepenie spotrebovaných lístkov MHD alebo stačí len list zamestnávateľa?
kde a v ktorom zákone je toto povolené?
dakujem za pomoc-
stela
Tweety
07.10.08,08:07
zamestnávateľ sa rozhodol, že určitým zamestnancom bude preplácať mesačne 500.- Sk na pracovné cesty po meste / ošetrovateľky/ .
Vydal list s presným zoznamom pracovníkom.
otázka: čo musí byť ako podklad k zaúčtovaniu nákladov v účtovníctve?
/bud predložená fotokopia električenky alebo nalepenie spotrebovaných lístkov MHD alebo stačí len list zamestnávateľa?
kde a v ktorom zákone je toto povolené?
dakujem za pomoc-
stela
Hovorí o tom Zákon o cestovných náhradách. Prílohou bude stačiť smernica, v ktorej o tom bude písané.
stels
07.10.08,08:10
myslíte § 4 odst.2 zákona o cest. náhradách?
stels
07.10.08,08:11
a tých 500 sk sa nebude zamestnancovi zdaňovať ako príjem?
Tweety
07.10.08,08:12
myslíte § 4 odst.2 zákona o cest. náhradách?
Áno, presne ten.
vikinka
07.10.08,09:20
a tých 500 sk sa nebude zamestnancovi zdaňovať ako príjem?
Nie,cestovné náhrady nepodliehajú dani z príjmu.