Kika69
07.10.08,08:50
Ahojte Poraďáci, prajem vám pekný deň!:)
Mám taký problém, firma, v ktorej účtujem sprostredkovala predaj zájazdu jednej CK. Na základe zmluvy za predaj zájazdu prináleží firme provízia, na ktorú firma vystaví cestovnej kancelárii faktúru. Po konzultácii s CK mi povedali, že táto provízia, nakoľko bol zájazd sprostredkovaný mimo územia EÚ má byť faktúrovaná bez DPH. Len teraz neviem ako ďalej, mám koeficientovať prijaté zadniteľné plnenia? Sprostredkovanie zájazdu bolo príležitostné.
Vďaka za rady.;)
Vladimír Ozimý
07.10.08,09:38
Koeficient počítame len v takom prípade ak poskytujeme službu alebo tovar oslobodený od DPH podľa § 28 až 41 a nie podľa § 65. Do koeficientu to nevstupuje vôbec
Kika69
07.10.08,10:00
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.