paťuška
07.10.08,11:52
Chcela by som poprosiť o radu skúsených poraďákov. Naša fi dodala českej fi tovar - zvršky obuvi -bez DPH. Bolo na nich treba niečo opravovať - robili to v ČR, náklady nám vyfakturovala česká firma (pôvodne bez dph - potom to opravili a fakturovali nám s českou dph)...
Chyba kvôli ktorej bola potrebná oprava bola však v materiáloch, ktoré dodával ďalší český dodávateľ a náklady preto potrebujem prefakturovať do ČR. Prosím o radu ako fakturovať s dph alebo bez? Ide vlastne o prefakturáciu nákladov z Čiech. :mee:
Vladimír Ozimý
07.10.08,10:40
miesto dodania spočíva v činnosti v práci na hnuteľnom hmotnom majetku...nejaké tie zvršky...osobne nevidím predmet dodania služby v tuzemsku a tak bysom jednoznačne faktúroval bez slovenskej DPH.
paťuška
07.10.08,11:31
Ďakujem za odpoveď;)
paťuška
09.10.08,08:25
Chcela by som poprosiť o radu skúsených poraďákov. Naša fi dodala českej fi tovar - zvršky obuvi -bez DPH. Bolo na nich treba niečo opravovať - robili to v ČR, náklady nám vyfakturovala česká firma (pôvodne bez dph - potom to opravili a fakturovali nám s českou dph)...

Ešte sa vrátim k téme, čo urobím s DPH, ktorú mi fakturovala česká firma, keďže opravu zvrškov robili v ČR? Mám takých faktúr niekoľko a neviem čo ďalej....:mee: